waga modrolotki

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Kor17nel
Posty: 53
Rejestracja: wt lis 27, 2007 14:00
Ptaki które hoduję: Faliste, kanarki
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

waga modrolotki

#1

Post autor: Kor17nel » czw sty 03, 2008 18:18

witam czy mozecie mi powiedziec jaka jest waga modrolotek, bo nigdzie nie moge znaleść :shock:
Ponieważ chcem je odrobaczyc i tu tez pytam sie odrazu jakie preparaty polecacie do odrobaczania kózek i w jakich ilościach? wiem ze najlepiej jest spytac sie weta ale wątpie czy ten znajdujący sie w mojej okolicy będzie wiedział....

pozdrawiam

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#2

Post autor: coco39 » czw sty 03, 2008 23:25

Ja stosuję systamex dla wszystkich ptaków (jedynie dla ksieżniczek walii stosuje penacur).Wet zaleca podawać systamex rozcieńczony w wodzie na masę ptaka ale ja podaję bezpośrednio 1 kroplę do dzioba i to samo powtarzam po upływie 2 tygodni.W ten sposób odrobaczam moje ptaki już kilka ładnych lat i jest wszystko w pożądku ,ale ty nie musisz w ten sposób postępować.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
Kor17nel
Posty: 53
Rejestracja: wt lis 27, 2007 14:00
Ptaki które hoduję: Faliste, kanarki
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#3

Post autor: Kor17nel » sob sty 05, 2008 00:44

no to w jakich proporcjach rozcieńczać go z wodą?


a co sądzicie o preparacie levamisol?

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#4

Post autor: wojtek » sob sty 05, 2008 04:05

Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

sajga
Posty: 89
Rejestracja: sob lis 10, 2007 22:04
Ptaki które hoduję: aleksandretty ob., modrolotki,faliste, nimfy,gołąbki egzotyczne
Lokalizacja: wielkopolska

#5

Post autor: sajga » pn sty 07, 2008 17:01

Jak rozcieńczysz go [lewamisol] z wodą to dodaj kilka łeżeczek cukru. Ptaki chętniej go piją . Bo lek jest gorzki. Jak nie wierzysz to sprawdż. Nic Ci nie będzie . Tak mi doradził lekarz u którego kupuję różne specyfiki dla ptaków.
pozdrawiam
sajga

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#6

Post autor: WOJTEKZ » wt sty 08, 2008 08:04

Nie powinno się podawać papugom cukru, jest szkodliwy :!: , nie jestem lekarzem ale dobrze o tym wiem. Chociaż muszę się przyznać że i mnie też poinformował wet o szkodliwości cukru ;-) i to był wet. ze specjalizacją. Sajga, swoją drogą to dziwny był ten lekarz, może miał na myśli glukozę :?:
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

sajga
Posty: 89
Rejestracja: sob lis 10, 2007 22:04
Ptaki które hoduję: aleksandretty ob., modrolotki,faliste, nimfy,gołąbki egzotyczne
Lokalizacja: wielkopolska

#7

Post autor: sajga » wt sty 08, 2008 08:56

No tak mi radził. Może chodziło mu o to żeby lek został pobrany w skutecznej ilości.Wszak chodzi nam o odrobaczenie a nie tylko o próbę odrobaczenia. A swoją drogą to zauważyłem że niektóre ptaki po "spróbowaniu" wody z lekiem przestają pić , prychają i skutecznie omijają poidła przez te dwa dni. I odstawienie na ten czas owoców czy marchewek nic nie daje. Tyle ile wlałem do poidła tyle wylewałem. Natomiast po skończonej kuracji zużycie wody wyrażnie wzrasta.Czyli zwierzęta to nie ludzie. Połykają leki bo wiedzą ze muszą.One natomiast kierują się instynktem. Dobre, lub niedobre i omijaj z daleka. Od teraz bębę stosował glukozę.
Pozdrawiam
sajga

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#8

Post autor: WOJTEKZ » wt sty 08, 2008 09:11

Odrobaczywiałem ptaki na dwa sposoby. W zależności od ilości ich posiadania. Przy małej ilości tak do 50 szt.(ptaki były parami w klatkach) stosowałem metodę bezpośrednio do dzioba za pomocą strzykawki. Ale już przy większej ilości gdzie papugi były w wolierze przeprowadzałem zabieg dodając Levamisol bezpośrednio do wody. Kuracja ta trwała przez trzy dni i po dwóch tygodniach powtarzałem zabieg. W czasie takiej trzydniowej kuracji nie podawałem ptakom ''mokrego'' pokarmu, natomiast zużycie wody przez ptaki w tym czasie było takie samo jak bez lekarstwa. Moim papugom nie przeszkadzało to że w pojemnikach z wodą jest lekarstwo i w tym czasie używały jak zwykle pojemników do kąpieli. Szczerze mówiąc nawet mi nie przyszło do głowy aby dodawać do lekarstwa glukozę lub jakiś inny środek, glukozę podawałem ptakom po dłuższym transporcie aby je wzmocnić.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

luska
Posty: 43
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 18:14
Ptaki które hoduję: modrolotka czerwonoczelna, aleksandretta śliwogłowa
Lokalizacja: wałbrzych
Kontakt:

#9

Post autor: luska » pt cze 13, 2014 20:49

Waga modrolotki, jak tytuł brzmi:
samica koło 60g
samiec koło 80g

Poznanie wagi swoich papug jest ważne diagnostycznie, podczas gdy chorują wiemy, czy chudną, czy przybierają na wadze, gdy zdrowieją.

Ja znam wagę swoich papug, gdy są w pełni zdrowia, co ułatwia mi rozpoznanie stanu chorobowego, a gdy są chore kontroluję ich wagę codziennie, dzięki czemu widzę, czy leczenie przynosi efekty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy dotyczące modrolotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość