Modrolotka - pierwsze starcie

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Cześć
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 22:32
Ptaki które hoduję: Modrolotka

Modrolotka - pierwsze starcie

#1

Post autor: Cześć » ndz cze 21, 2015 22:49

Cześć,

wczoraj zauważyłem, że coś żółtego jest gonionego przez gawrona, szybko zatrzymałem samochód i odgoniłem czarne ptaszysko. Nieoczekiwanie stałem się właścicielem papugi. Z opisów i zdjęć w internetach wynika, że jest to Modrolotka.
Na pewno przeżyła w ostatnim czasie dużo stresu.

Trochę zastanawia mnie jej zachowanie. Dziś jest już znacznie spokojniejsza, ale za każdym razem jak podchodzę do klatki to zaczyna mnie "śledzić" i otwiera dzioba do ataku.
Czy to jest normalne zachowanie?
Czy może trafiłem na małą psychopatkę która za grosz nie jest wdzięczna za uratowanie życia? ;-)

Ostatnie kontakty z papugami miałem z dwadzieścia lat temu i to raczej z falistymi, stąd moja niewiedza. W razie czego poniżej dorzucam zdjęcia jeśli okazałoby się, że błędnie zdiagnozowałem rasę dajcie znać :lol:

1.jpg

2.jpg

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » pn cze 22, 2015 16:47

Normalne zachowanie zestresowanego przestraszonego ptaka, chyba nie spodziewałeś się że po takich przejściach będzie ufny i pozwoli sie pogłaskać, daj jej czas

Awatar użytkownika
Etna
Posty: 64
Rejestracja: pt wrz 12, 2014 15:20
Ptaki które hoduję: kanarki, papugi katarzynki
Lokalizacja: Łomianki

#3

Post autor: Etna » pn cze 22, 2015 20:30

Trochę potrwa zanim się przyzwyczai. Nie wiadomo, co biedaczka przeszła.
Lusterko lepiej wyjmij z klatki - nie jest polecane.

Cześć
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 22:32
Ptaki które hoduję: Modrolotka

#4

Post autor: Cześć » pn cze 22, 2015 23:34

Normalne zachowanie zestresowanego przestraszonego ptaka, chyba nie spodziewałeś się że po takich przejściach będzie ufny i pozwoli sie pogłaskać, daj jej czas


Prawda jest taka, że nie spodziewałem się niczego. Nie mam bladego pojęcia w jaki sposób zachowuje się przestraszony ptak. Ten w każdym razie z jednej strony śledzi palec gotowy do ataku, z drugiej jak widzi jakiś smakołyk to powoli zbliża dzioba i grzecznie zabiera.

Lusterko lepiej wyjmij z klatki - nie jest polecane

Dzięki!

btw
Dziś otworzyłem jej klatkę, wyskoczyła na 10 minut, chwile polatała i wróciła na miejsce.
Mam wrażenie, że ktoś włożył dużo czasu w jej wychowanie.
Rozwiesiłem kilka ogłoszeń.

Awatar użytkownika
Etna
Posty: 64
Rejestracja: pt wrz 12, 2014 15:20
Ptaki które hoduję: kanarki, papugi katarzynki
Lokalizacja: Łomianki

#5

Post autor: Etna » śr cze 24, 2015 06:57

Zaczynają się wakacje, coś mi się zdaje, że specjalnie ktoś ją wypuścił :(
Dobrze, że dałeś ogłoszenie, może jednak, ktoś ją szuka ?
Modrolotki, to sympatyczne papugi. Jak nikt się nie zgłosi, to będziesz miał nowego przyjaciela.

Żerdki powinny być z naturalnego drewna. Poszukaj wierzby, albo brzozy w okolicy (oczywiście z daleka od ruchliwych ulic) zobaczysz, papuga będzie zadowolona.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy dotyczące modrolotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość