Papuga modrolotka czerwonoczelna - oswojenie

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Y_Tech
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 08, 2016 12:35
Ptaki które hoduję: Modrolotka Czerwonoczelna

Papuga modrolotka czerwonoczelna - oswojenie

#1

Post autor: Y_Tech » ndz maja 08, 2016 13:33

Hey. Jest mała sprawa co do oswajania modrolotki czerwonoczelnej. Otóż mam ją już równo 24h i już ufa mi na tyle by móc : podać jej jedzenie przez kratki klatki oraz wkładając rękę z słonecznikiem do klatki (nie ucieka w obydwu przypadkach). Zdarza się ze jak włoże reke z garścią jedzenia to wejdzie na ów rękę i je niestety bez jedzenia nie wejdzie. Moje pytaniebrzmi: czy dziś (8 maj) około godz 16/17 mogę go wypuścić czy lepiej odczekać jeszcze dzień ? A dlaczego chcę go wypuścić? Bo biega lata skacze itp po całej klatce łącznie ze ścianami.z góry dziękuję za odp. ;)

Awatar użytkownika
kalinaw21
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 27, 2016 14:18
Ptaki które hoduję: Aleksandretta większa

#2

Post autor: kalinaw21 » śr cze 29, 2016 11:15

Cześć.
Ja sama miałam modrolotkę czerwonoczelną -samca. Ja jestem przekonania,że ptak w nowym domu musi posiedzieć przynajmniej jeden cały dzień w klatce -drugi dzień-można puścić. Sama tak robiłam. Kwestia tego czy pokój w którym on będzie latał jest duży, no i czy wróci z powrotem do klatki. Ogólnie modrolotki są bardzo ciekawskie. Wszystko chcą zobaczyć. Spróbuj go puścić i za jakiś czas weź do reki trochę jedzenia -może przyleci i wtedy wsadź go do klatki ,lub gdy sam wejdzie -daj smakołyk,żeby ptak wiedział,że to dobrze i że będzie nagroda, kiedy sam wróci.
PTAK MA BYĆ PTAKIEM - LATAĆ MUSI!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy dotyczące modrolotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość