Wiek i plec Modrolotki

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

olimpja
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 18:11
Ptaki które hoduję: Modrolotka

Wiek i plec Modrolotki

#1

Post autor: olimpja » ndz cze 26, 2016 18:23

Witam, od dwoch miesiecy mieszka ze mna modrolotka, przyleciala na balkon i postanowila u mnie zostac. Jej poprzedni wlasciciel niestety sie nie znalazl... Chcialabym wiedziec przynajmniej jakiej plci jest papuzka i moze ktos bedzie w stanie okreslic w jakim jest wieku. Dalaczam zdjecia i dziekuje za pomoc z gory.
Załączniki
IMG_8707.JPG
FullSizeRender(2).jpg
Kiwi

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » ndz cze 26, 2016 18:35

Papuga jest zaobrączkowana, więc wiek możesz sprawdzić sama. Co do płci się nie wypowiadam.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

olimpja
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 18:11
Ptaki które hoduję: Modrolotka

#3

Post autor: olimpja » ndz cze 26, 2016 18:40

WOJTEKZ pisze:Papuga jest zaobrączkowana, więc wiek możesz sprawdzić sama. Co do płci się nie wypowiadam.


Wojtekz a jak mam to sprawdzic? Mozesz podpowiedziec bo ja jestem zielona tak jak i ona ;)

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#4

Post autor: WOJTEKZ » ndz cze 26, 2016 18:45

Na obrączce jest wygrawerowany rok , łatwo sprawdzić.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

olimpja
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 18:11
Ptaki które hoduję: Modrolotka

#5

Post autor: olimpja » ndz cze 26, 2016 19:09

WOJTEKZ pisze:Na obrączce jest wygrawerowany rok , łatwo sprawdzić.


A dziekuje, wychodzi na to, ze ma 2 lata.
A jeszcze jedno pytanko, otoz nie chce ona jesc nic poza suchym pokarmem, tzn tylko proso i ziarno, zadnej zieleniny warzyw ani owocow. Podawalam jej juz w kazdej formie, na surowo, gotowane, w formie szaszlykow i zabawek, w kawalkach i posiekane no nic nie chce. Nazbierala na lace zieleniny i tez nic. Wychodzi na to ze nie podawano jej wczesniej wiec jak ja teraz zmusic?

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#6

Post autor: WOJTEKZ » ndz cze 26, 2016 19:23

Na pewno jej nie zmusisz , ptak musi się sam przekonać do urozmaiconego jedzenia. Powinnaś ''mokre'' jedzenie podawać co dziennie, z czasem ptak powinien się do niego przekonać.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#7

Post autor: Al » pn cze 27, 2016 18:12

samczyk modrolotki żółtoczelnej, podawac codziennie warzywa , owoce - bardzo lubia nap. truskawki

xyz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 26, 2018 23:42
Ptaki które hoduję: modrolotki, nimfy

#8

Post autor: xyz » pn kwie 22, 2019 21:46

Witam. na dole zdjecia jest 100% samica. Mam wątpliwości czy ten szek niebieski cremino u góry zdjęcia to samiec tak jak mówił hodowca, od którego brałem go. Papugi kręcą się koło siebie, że jakieś zainteresowanie sobą jest . Ten szek próbuje karmić ta samicę, natomiast ona go zachęca i ten osobnik jakoś nie wlazi na nią. Są ze sobą 3 miesiące. Szek cremino ma około roku. No i tego szeka cremino niebieskiego słychać jak parę razy w ciągu dnia "zabeczy" w porównaniu z samica, ale nie jest to zbyt głośny dźwięk. Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam
Załączniki
IMG_20190410_214101.jpg

Mayissa
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 30, 2019 21:53
Ptaki które hoduję: Nimfa szara - Chrupek
Modrolotka czerwonoczelna szek - Hopek
Faliste x 5

#9

Post autor: Mayissa » śr paź 30, 2019 22:25

Witam!
W niedzielę 28.10 zostaliśmy właścicielami Modrolotki czerwonoczelnej odmiany szek. Trafiła do nas z przytuliska dla zwierząt. Ktoś ją porzucił w zardzewiałej klatce, pazury miała tak długie, że nie mogła normalnie chodzić, lewe skrzydło zwichnięte. Papużka jest samczykiem, ale nie mam pojęcia ile ma lat. Na innym forum przeczytałam, że przerastające pazury to przypadłość starych papug, czy to prawda? Jakiej długości powinny być pazurki modrolotki? Obcięłam je sama - ale bałam się zbyt krótko. Wywaliłam okropną żerdź jak pałeczkę do suszi - i wstawiłam gałąź o śr 2,5 cm. Papużka nie ma zrogowaciałych łapek. Czy biegając po mieszkaniu spiłuje sobie sam te pazurki? Nasza nimfa Chrupek (samczyk) próbuje modrolokrę zagadywać - śpiewa do niej i się kłania nieco rozkładając skrzydła. Czy jest możliwe, że Hopek ( modrolotka) polubi go kiedyś? Czytałam, że modrolotki bardzo się stresują ,ale on już następnego dnia zaczął gadać ( po koziemu), chociaż nadal najbardziej lubi siedzieć pod stołem czy fotelem. Bardzo zainteresował się miską z wodą, ale tylko do niej wskakuje i wyskakuje, nie pluska się. Ma za to duży apetyt i lubuje się w gałązkach jabłoni.

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#10

Post autor: Figa » czw paź 31, 2019 07:56

Jak będzie miała odpowiedniej grubości żerdzie, to jest szansa, że nie powinno być problemów w przyszłości, jeśli jej łapki nie są zrogowaciałe, to może wskazywać na to, że jest to młoda papuga, ale przez te zaniedbania miała taki przerost tych pazurów. Jeśli się da złapać, to spróbuj pilniczkiem do paznokci je spiłować, to chyba najbezpieczniejszy sposób. Mam nadzieję, że narazie trzymasz je w oddzielnych klatkach ?

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#11

Post autor: WOJTEKZ » czw paź 31, 2019 08:18

Jeżeli pazurki wymagają korekty to zrób to obcinaczkami do paznokci, mniejszy stres u papugi niż piłowanie pilniczkiem.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Mayissa
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 30, 2019 21:53
Ptaki które hoduję: Nimfa szara - Chrupek
Modrolotka czerwonoczelna szek - Hopek
Faliste x 5

#12

Post autor: Mayissa » czw paź 31, 2019 09:34

Papugi są w oddzielnych klatkach - proszę się nie martwić :) Paznokcie obcięłam dużymi cążkami do paznokci, ale nie wiem czy nie za mało - sama akcja była dość trudna bo ale ptak mnie nie zna, uciekał, ale jak go w końcu owinęłam w kocyk to nawet nie krzyczał :) mam też wrażenie, że Hopek odpowiada na wołanie Chrupka. Czy wiek modrolotek da się jakoś określić po oku? Czy jest szansa, że Hopek da się oswoić? Czy to prawda, że modrolotki nie są tak towarzyskie jak nimfy? Na różnych stronach przeczytałam różne informacje często zbieżne. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

suzi303
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 17, 2020 20:15
Ptaki które hoduję: Modrolotki
Ninfy
Faliste
Zeberki
Świergotki

#13

Post autor: suzi303 » czw gru 17, 2020 20:37

Dzień dobry mogli byście mi pomuc mam mdrolotki i niewiem jakiej są puci i niewiem ile mniej więcej mają lat? <bezradny>
Załączniki
IMG_20201217_203252.jpg
IMG_20201217_203312.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy dotyczące modrolotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości