Samotna samiczka sklada jajka

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

olimpja
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 18:11
Ptaki które hoduję: Modrolotka

Samotna samiczka sklada jajka

#1

Post autor: olimpja » pt gru 09, 2016 20:09

Witam serdecznie

Prosze bardzo o pomoc, od pol roku mieszka ze mna sliczna modrolotka. Na poczatku miala byc samcem, ale gdy jakis czas temu zniosla jajko przekonalam sie ze jednak to samiczka. I tutaj moj problem, miesiac temu znalazlam dwa jajeczka w klatce, wyrzucilam je. Jednak upodobala ona sobie miejsce w szafce gdzie trzymam stare papiery, spedzala tam bardzo duzo czasu bo za dnia jest wypuszczana na mieszkanie. Wczoraj zajrzalam do szafki i znalazlam tam potargane papiery, uwite gniazdeczko i w srodku dwa jajeczka. Znajomy powiedzial ze mam je wyrzucac, ale gdy to zrobilam to moja kozka siedziala w tym miejscu pol dnia i sie dziwila gdzie jej jajka sie podzialy. Serce mi sie kraje bo nie wiem co mam robic. Staram sie ja nie wpuszczac do tej szafki ale ona czeka i sie domaga by tam wejsc. Prosze pomozcie co robic? Ona jest sama jedyna, ma okolo roku. Czy zostawic jej to gniazdo i pozwolic na wysiadywanie az sie sama pokapuje ze nic z tego nie bedzie? Co symuluje jej legi? Jak temu zapobiec? Nie chce zeby sie na darmo meczyla,to moja pierwsza papuzka, wiem ze najlepiej bylo by dokupic druga ale na poczatku nie mialam takiego zamiaru a i tez mlodych nie chce. byla bym wdzieczna za porady.
Dziziekuje z gory i pozdrawiam

Namor
Posty: 17
Rejestracja: sob wrz 03, 2016 09:55
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna

#2

Post autor: Namor » pt gru 09, 2016 20:30

Niech sobie posiedzi, wyrzucenie tych przyspieszy tylko zniesienie następnych. Tak już ten świat funkcjonuje i nie trzeba nic zmieniać.

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Post autor: fotorobart » pt gru 09, 2016 20:58

kup sztuczne jajka i podmień ;)

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#4

Post autor: Al » sob gru 10, 2016 09:28

fotorobart pisze:kup sztuczne jajka i podmień ;)
po co kupować sztuczne ? jak to samotna papuga i jajka nie zalezone ?

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Post autor: fotorobart » sob gru 10, 2016 13:12

bo nawet nie zalezone może się kiedyś zepsuć, pęknąć] i będzie smród <rotfl>

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » sob gru 10, 2016 16:27

szybciej wyschną i zrobią się lekkie

olimpja
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 18:11
Ptaki które hoduję: Modrolotka

#7

Post autor: olimpja » śr gru 14, 2016 11:44

Bardziej chodzilo mi o jakies porady z Waszej strony <co> Bo jednak jest sama to po co ma sie z tymi jajkami meczyc. Jak dlugo ten okres bedzie trwal? Bo mysle, ze chyba w koncu da sobie spokoj jak zauwazy ze nic sie nie wykluwa? :( Czy ktos mial podobna sytuacje i moze opisac? Podawac cos szczegolnego do jedzenia?
Dzieki z gory <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy dotyczące modrolotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości