dobór par

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1915
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#21

Post autor: Al » śr lut 11, 2009 15:05

Stał się cud,moje świergotki seledynowe- mam je od 5 lat,a ile lat mają tego nie wiem :mrgreen: mają młode,co roku gniazdowały ale zawsze jajka były puste.Chciałam wyczyścić budkę i wywalić jajka a tu ku mojemu zaskoczeniu 3 maluchy.
Nie wymienialam tej pary,bo to bardzo spokojne ptaki,cały rok są w wielogatunkowej wolierze i pomieszczeniu zimowym i nigdy nie były agresywne w stosunku do innych ptaków, akceptują nawet świergotki wielobarwne.

Diana
Posty: 162
Rejestracja: czw sie 02, 2007 21:34
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#22

Post autor: Diana » czw lut 12, 2009 09:50

witek20 :-D właśnie miałam taką samą świergotkę jak na Twoim trzecim zdjęciu od góry,do tej pory wspominam go z łezką w oku,był wspaniałym paputkiem więc pozwolę sobie wymienić jego imię :-) -Cezar-

Al :-D gratuluję małych pisklaków,jak dasz radę to wklej zdjęcia!!!
mój świergotek nigdy nie chciał zaakceptować samicy, żył sobie samotnie niestety.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1915
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#23

Post autor: Al » czw lut 12, 2009 14:40

Diana, Oto zdjęcie,tak długo wyczekiwanych młodych
Obrazek

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1915
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#24

Post autor: Al » pt lut 27, 2009 17:58

Minął tydzień,maluchy rosną.Strasznie nie lubią kontroli budki,drą się wtedy strasznie.
Obrazek

Minął kolejny tydzień,zaczynają wyrastać im piórka a drą się coraz głośniej w czasie kontroli budki
Obrazek

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#25

Post autor: Boguśka » pt lut 27, 2009 21:10

A jak rodzice reagują na kontrole?też okazują niezadowolenie?Czy rodzice są oswojone z Tobą czy raczej trzymają się z dala?Śliczne maluchy.
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1915
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#26

Post autor: Al » sob lut 28, 2009 10:22

Boguśka, Nie są oswojone ale spokojnie reagują na kontrolę budki,tylko są zaniepokojone gdy małe się drą w tym czasie.Możę gdyby były w klatce to ich zachowanie byłoby inne a tak sypię im skiełkowane ziarno w 2 końcu pomieszczenia i mogę spokojnie zobaczyć co z maluchami.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1915
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#27

Post autor: Al » śr mar 04, 2009 09:14

Rośniemy :mrgreen: już można rozpoznać pleć - 2 samczyki i 1 samiczka
Obrazek

Awatar użytkownika
Borka
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 15, 2007 14:58
Ptaki które hoduję: papużka falista, świergotka, nimfa
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#28

Post autor: Borka » ndz mar 08, 2009 15:11

Ja nie dawno zawiesiłam moim świergotkom budkę lęgową, zainteresowanie jest duże :) ciekawe czy coś z tego będzie. Tak poza tym to ciekawa jestem jak wyglądają zaloty świergotek?
Zapraszam miłośników papug www.napatyku.pl

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1915
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#29

Post autor: Al » ndz sty 29, 2012 18:22

Po rocznej przerwie, bo w roku ubiegłym nie było lęgów,ptaszkom sie chyba nie chciało :mrgreen: w tym roku są młode
Obrazek

dotarłam do ich poprzedniego wlaściciela i teraz wiem,że mają 12 lat :-D

Awatar użytkownika
El.
Posty: 179
Rejestracja: wt lip 30, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Rozelle białolice, faliste, Świergotki Seledynowe, Nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Zielona Góra

#30

Post autor: El. » pn sty 20, 2014 10:35

Witam troszeczkę odświeżę temat:
Jakieś 5 dni temu kupiłem pare świergotek samiec standard, samica żółta szczepiona na opal.
W domu w wolierze 3m długa, 2m wysoka, 1,5 szeroka mam 3 pary świergotek 2 standardy i 1 opal, co roku podchodzą do lęgów bez problemów i nigdy nie było walk.
Na razie para wymieniona w cześniej przechodzi kwarantanne i są w odzielnej wolierze wielogatunkowej, Czy jeśli wpuszczę tą pare do tej woliery z 3 parami, może polać się krew, i zaniepokoić tą sielanke w wolierze?
Z daję sb sprawe, że to zależy od charakteru ptaszków, ale spróbujcie strzelać :)
Pozdrawiam.
Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#31

Post autor: apol » pn sty 20, 2014 13:02

Moze polac sie krew jesli papugi nie widzialy sie jeszcze. tamte moga atakowac bo To inne ptaki (dla nich intruzy ) weszly na ich terytorium.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1915
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#32

Post autor: Al » pn sty 20, 2014 15:38

Mam 3 pary swiergotek, ale kazda musi być osobno, zgadzaja się z innymi ptakami ale swojego gatunku nie znoszą w jednej wolierze

Awatar użytkownika
El.
Posty: 179
Rejestracja: wt lip 30, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Rozelle białolice, faliste, Świergotki Seledynowe, Nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Zielona Góra

#33

Post autor: El. » pn sty 20, 2014 16:04

okej, to niestety czeka, mnie podzielenie na 4, 3 boksy, jutro się za to wezmę. Spytam z ciekawości wiecie może jaki może wyjść z tego mutacja samiczka opalowa,samiec standard?
Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#34

Post autor: apol » pn sty 20, 2014 18:22

Prawdopodobnie ale mogę się mylić samce opal samice standard.
Pozdrawiam

Tobik
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 31, 2017 12:36
Ptaki które hoduję: Nimfy falistewpf świergotki modrolotki

#35

Post autor: Tobik » sob lut 16, 2019 22:39

Ostatnio wymienilem mojemu samcowi 3letniemu samice na okolo rocznią. I nie widze zainteresowania samicą czasami ją przegoni i tyle. Co robić dalej wymienić jeszcze na inna czy dać im czas.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1915
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#36

Post autor: Al » ndz lut 17, 2019 16:04

daj im czas, bedzie nią zainteresowany w okresie legowy, nawet dobrana para siedzi obok siebie, bez kontaktu fizycznego, tu nie ma tulenia, iskania sobie wzajemnie głów jak u nimf, jedyny kontakt fizyczny to karmienie i kopulacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla świergotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości