Nieudane lęgi

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
seder
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 04, 2013 22:00
Ptaki które hoduję: Świergoty, Faliste, Nimfy, Zeberki, Kozy, Nierozłączki,Rozelle,Bergi
Lokalizacja: Tarnów

Nieudane lęgi

#1

Post autor: seder » ndz cze 15, 2014 11:13

Witam mój problem polega na tym że jak wylęgną sie już wszystkie młode mija około tydzień i samica przestaje się nimi opiekować. Mam 2 pary świergot i u obu wystąpiło to samo. Są to ich pierwsze lęgi u mnie, u poprzedniego hodowcy z powodzeniem odbywały lęgi.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » ndz cze 15, 2014 14:19

Może że to są ich pierwsze lęgi u Ciebie to można wytłumaczyć zachowanie samicy. Natomiast nie sugerował bym się tym że u poprzedniego hodowcy ptaki lęgły bez zarzutu. Moim zdaniem jeżeli by tak dobrze lęgły to hodowca tak szybko nie pozbywał się lęgowych par.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
seder
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 04, 2013 22:00
Ptaki które hoduję: Świergoty, Faliste, Nimfy, Zeberki, Kozy, Nierozłączki,Rozelle,Bergi
Lokalizacja: Tarnów

#3

Post autor: seder » pn cze 16, 2014 09:16

WOJTEKZ pisze:Natomiast nie sugerował bym się tym że u poprzedniego hodowcy ptaki lęgły bez zarzutu. Moim zdaniem jeżeli by tak dobrze lęgły to hodowca tak szybko nie pozbywał się lęgowych par.



Pozbywał się gdyż zmieniał hodowle z świergot na rozelle i aleksandretty.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#4

Post autor: apol » śr cze 18, 2014 18:23

U mnie jest to samo samica. Według mnie to ona tylko karmi je z samcem o odpowiednich porach a siedzieć z nimi nie będzie bo po prostu jest na dworze jest ciepło i ta temperatura wystarcza młodym na ogrzanie się
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
seder
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 04, 2013 22:00
Ptaki które hoduję: Świergoty, Faliste, Nimfy, Zeberki, Kozy, Nierozłączki,Rozelle,Bergi
Lokalizacja: Tarnów

#5

Post autor: seder » śr cze 18, 2014 20:37

apol pisze:U mnie jest to samo samica. Według mnie to ona tylko karmi je z samcem o odpowiednich porach a siedzieć z nimi nie będzie bo po prostu jest na dworze jest ciepło i ta temperatura wystarcza młodym na ogrzanie się

Zapomniałem o tym napisać na początku a to przecież najważniejsze- młode zdechły

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#6

Post autor: apol » śr cze 18, 2014 21:40

Aha u mnie są 2 samczyki standard to faktycznie dziwne widocznie "hodowca " Cię oszukał
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1912
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#7

Post autor: Al » czw cze 19, 2014 09:47

Tak bywa niestety, sama mam parkę , co prawda nie świergotek ale ląkówek i też jest taki problem - dorosłe nie karmia młodych i młode padają. Ale z czystym sumieniem mogę napisać że to para lęgowa i miały lęgi ;P , ale ich nie sprzedam jako parę lęgową bo nie będę ludziom " kitu" wciskać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla świergotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości