co i jak ze świergotką?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Sweet papuzka
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2016 20:04
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny zebrowate

co i jak ze świergotką?

#1

Post autor: Sweet papuzka » śr lut 24, 2016 20:56

Witajcie, jakby co to jestem nowa na forum i oczywiście zalogowałam się by otrzymać odp. na pytania które mnie dręczą, jak i odpowiadać innym i pomagać jak tylko mogę... ;))

a więc zastanawiam się nad kupnem świergotki seledynowej - samca.

1. czy to aby na pewno dobry wybór? (będę miała dość sporo czasu poza szkołą a w pokoju będzie jeszcze prawdopodobnie kanarek który dotrzyma jej towarzystwa ćwierkając... lecz nie wiem czy to dobre wyjście i czy papużka poradzi sobie kilka godzin beze mnie...? )
2. czy wymiary tej klatki będą wystarczające? ( 154x60x60m. )
3. czy świergotki można nabyć ręcznie wykarmione? ( zależy mi na pupilu który będzie ze mną miło spędzał czas... )
4. czy ktoś może polecić zaufanego hodowcę w woj. pomorskim...?
5. świergotki są znośne jeśli chodzi o głos, oczywiście w porównaniu do nimf... <sciana> (przewiduję że nie bo raczej jak sama nazwa mówi że świergocze ale pytam dla pewności)
6. czy świergotka musi być gdzieś zarejestrowana i otrzymać dokumenty, podobnie jak łąkówka?
7. czy świergotka ma pióra pudrowe? jeśli tak to w jakim stopniu się pudruję, w porównaniu z nimfom?
8. czy świergotka jest ptakiem bardzo aktywnym czy też prowadzi spokojny tryb życia?

Wow! <hura> naprawdę sporo pytań ale nareszcie skończyłam! :D
liczę na to że otrzymam chociaż kilka odpowiedzi na pytania... :)
Pozdro... ;)

#SP

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#2

Post autor: Figa » czw lut 25, 2016 07:53

Witam, nie znam odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, ale może choć trochę Ci pomogę :)
1. kilka godzin tylko w towarzystwie kanarka chyba niestanowi problemu :), ale musisz po powrocie ją wypuszczać na loty po pokoju. mój znajomy też wypuszcza kanarki, co chyba nieczęsto się zdarza, ludziom się wydaje, że jak kanarek to już lotów nie potrzebuje i wystarczy mu mała klatka :(.
2.dobre wymiary
3. ?
4.?
5. miałam świergotkę i moim zdaniem ma całkiem milutki głos.
6. chyba tak, ale nie jestem pewna.
7. raczej nie.
8. moja była bardzo inteligentna, szybko się oswoiła, chociaż była ptakiem z woliery, była ruchliwa, ale nie miała zapędów niszczycielskich, jak aleksandretta obrożna.

Sweet papuzka
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2016 20:04
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny zebrowate

#3

Post autor: Sweet papuzka » czw lut 25, 2016 12:58

Dzieki za odpowiedzi choc na 3/4 pyt znalazlam juz odp. :)
a co do wypuszczania wiem ludzie mecza te kanarki w klatkach... :/
sama mam oswojonego i nie zawsze mam czas zeby go wypuscic na lot ale jak tylko sie nadarzy okazja to przy zmienianiu podloza, karmieniu go wypuszcze albo czasami bez okazji po prostu zeby go przytulic i zeby sobie polatal... ;)

Sorry ale jeszcze jedno pytanie bo wlasnie mi sie przypomnialo... :)
ostatnio znalazlam w necie szelki dla papug regulowane i mysle ze bylyby dobre na świergotkę
tylko zastanawiam sie czy wedlug innych dobry pomysl ze kiedy oswoje świergotke (prawdopodobnie bedzie recznie wykarmiona wiec mysle ze nie bedzie z tym problemu) to czy moglabym ją zabierac na takie spacery...?
jakby co to na dole link do szelek sa tez dla innych papug w różnych rozmiarach... ;)

http://pedrorico.pl/pl/p/Szelki-AVIATOR ... e/23029163

Jeszcze raz dzieki za odp. i czekam na nastepna... :)
Pozdro...

#SP

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla świergotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość