Krzyżówka świergotki z lilianką.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
mbk
Posty: 118
Rejestracja: wt paź 24, 2006 11:45
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Krzyżówka świergotki z lilianką.

#1

Post autor: mbk » pt sty 12, 2007 14:05

Czy ktoś słyszał lub nawet widział krzyżówkę świergotki seledynowej samca z lilianką różową?
A tak przy okazji ja widziałem jedynie krzyżówkę nierozłączek różowoczelnej z fiszerką a czy ktoś widział inne?

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#2

Post autor: JC » pt sty 12, 2007 15:23

wiele np. u Heńka Biskupa aleksandretta większa x chińska chyba ją jeszcza ma, widziałem też rozella żółtolica x bladogłowa, białolica x penant, penant x słomkowa, świergot x żółtolica, colis x czarnogłówka, łakówka turkusowa x wspaniała itp

Awatar użytkownika
mbk
Posty: 118
Rejestracja: wt paź 24, 2006 11:45
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pod Wrocławiem

#3

Post autor: mbk » pt sty 12, 2007 19:40

Może jakieś zdjęcia. Ciekawy jestem jak wygląda świergot x żółtlica.
Jak takie mieszańce nazwać? Bastardami, czy hybrydami? Samice bastardów prawdopodobnie są płodne?

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#4

Post autor: JC » pt sty 12, 2007 22:12

Mam tylko jakąś fotkę tego bastarda u Heńka.

Gerard
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 439
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 22:05
Ptaki które hoduję:

#5

Post autor: Gerard » pt sty 12, 2007 22:39

U kolegi przypadkowo (na pewno nie było to zamierzone , nie lubie w ogóle krzyżówek międzygatunkowych) odchowały sie młode po świergotce i rozelli i to mutacyjnych(mam zdjęcia). W necie widziałem jeszcze z ciekawszych to zdjęcia krzyżówki świergotki seledynowej i chyba berga.
mbk; bastard czy hybryda to to samo: krzyżówka miedzygatunkowa gatunków należących co najmniej do tego samego rodzaju albo do wyższych jednostek systematycznych :np do różnych rodzajów. Z płodnością hybryd jest róznie , nie ma reguły że;" samice są płodne". Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Raffy
Posty: 147
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 21:58
Ptaki które hoduję: Mała australia
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Post autor: Raffy » sob sty 13, 2007 21:33

Jest też ponoc krzyzówka kakadu różowej z nimfą :)

Ale ja krzyżówkom mówię NIE!!!!!!!!! Zachowujmy czystość gatunkową, bo potem będzie coraz trudniej o gatunki z czystej krwi ...

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#7

Post autor: JC » sob sty 13, 2007 22:16

Nie "ponoć" a na pewno. Udokumentowane jest to fotkami i potwierdzone przez ornitologów.

Awatar użytkownika
wanted
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 105
Rejestracja: czw paź 19, 2006 19:33
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Nowa Wieś Lęborska
Kontakt:

#8

Post autor: wanted » ndz sty 14, 2007 07:27

Tak, wczesniej to widziałem, nawet zanim artykuł został o tym wydrukowany w Exocie.
Mieliśmy to nawet u mnie na forum poruszone.

Awatar użytkownika
dred
Posty: 30
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 09:48
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

#9

Post autor: dred » ndz sty 14, 2007 13:37

U Heńka nie ma juz Feliksa tej hybrydy Aleksandretty Wiekszej + Aleksandretty Chińskiej , zwiał mu , nie wim chyba syn otworzył drzwi w garażu.
Obrazek

Patryk
Posty: 102
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 22:22
Ptaki które hoduję: lilianki
Lokalizacja: Wrocław

#10

Post autor: Patryk » sob lut 10, 2007 12:47

Byście tak zdjęcia pokazali, bo sam jestem ciekaw takiej krzyzowki swiergotki z rozella. A da sie połączyć w jedną pare lilianke i łąkówke?

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#11

Post autor: JC » sob lut 10, 2007 13:13

Da się, ale po co???

Patryk
Posty: 102
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 22:22
Ptaki które hoduję: lilianki
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post autor: Patryk » sob lut 10, 2007 21:06

Tak z ciekawosci pytam, bo z tego co slyszalem, to jest to niemozliwe.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#13

Post autor: JC » sob lut 10, 2007 22:51

"po co" - znaczyło, w jakim celu łaczyć?, bo produkowanie takich bezpłodnych, międzygatunkowych bastardów nie ma żadnego sensu.

Patryk
Posty: 102
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 22:22
Ptaki które hoduję: lilianki
Lokalizacja: Wrocław

#14

Post autor: Patryk » ndz lut 11, 2007 14:40

Ja sie tylko pytalem z czyctej ciekawosci, bo czytalem, ze nie da rady ich polaczyc w jedna pare, ze to jest niemozliwe. Nie zamierzam robic takich krzyzowek, ale jak nigdzie nie zdobede samca lilianki, to chyba kupie samczyka lakowki, ale to w ostatecznosci.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#15

Post autor: JC » ndz lut 11, 2007 15:47

Lilianki nie do kupienia, co to się porobiło :roll: Jak je hodowałem to w kazdym zoologicznym były. Mój kumpel z pół roku temu się przeprowadzał, a w nowym miejscu nie możliwości hodowli, to z łaski mu rózowe w zoologiku przyjeli płacąc 20 zł za szt.

Patryk
Posty: 102
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 22:22
Ptaki które hoduję: lilianki
Lokalizacja: Wrocław

#16

Post autor: Patryk » ndz lut 11, 2007 16:09

Teras to inne czasy, ja od wakacji polowalem na lakowki turkusowe, i nic nie znalazlem, a jak mieli, to pary z jednego legu. Lilianki mam chyba z czystego fartu, bo ogloszen o kupnie nie dawalem od dosc dlugiego czasu.
Ma ktos zdjecia takich hybryt jak rozella ze swiergota? Mozecie tu podac?

Gerard
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 439
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 22:05
Ptaki które hoduję:

#17

Post autor: Gerard » ndz lut 11, 2007 18:25

Patryk pisze:Ma ktos zdjecia takich hybryt jak rozella ze swiergota? Możecie tu podac?
Ja mam ale na razie podać ich tu nie mogę. Wyjaśnię dlaczego .
Ta hybryda międzydatunkowa rozelli i świergotki powstała u mojego znajomego. Ten kolega jest tez znajomym Roberta Sobeckiego. Robert wie o nich(hybrydach) i ma te same zdjecia co ja(ode mnie je ma). Zdjecia są z lata i miało to być jako ciekawostka w Nowej Exocie. Jak o nich wspomniałem tu na forum ,to nie wstawiałem zdjęć gdyż nie byłem pewny czy RS zrezygnował z tematu czy tylko to się odwleka. Nie nagabywałem Go o to ale miałem taki zamiar bo chciałem je pokazać na forum. Troche czas mijał a ja miałem inne sprawy pilniejsze. Akurat RS przedwczoraj mi mówił że w najbliższej NE ma być , krótka notka to tym ciekawym wydarzeniu. Wyjeżdżałem i dziś zobaczyłem że temat odżył tutaj. Niezręcznie byłoby więc wstawiać te zdjęcia teraz przed NE. Poczekamy i zobaczymy jak to wyjdzie w NE. Zobaczę jakie zdjęcia da RS i za jakis czas ja wstawię inne zdjecia tych ptaków tutaj , obiecuję. Mam nadzieje że rozumiecie mnie ,. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#18

Post autor: JC » ndz lut 11, 2007 19:27

Gerard, jestem ciekawy czy Patryk czytał Twoje artykuły o hodowli łakówek w NE. Bo jak zuważyłem, Polscy hodowcy wolą wydawac duzo pieniędzy na ptaki, niz parę złoty na lekturę. Nie wiem czy chcą się uczyć na własnych błędach, czy mają problemy z czytaniem wiekszej ilości tekstu czy działaja tu jeszcze jakieś inne czynniki???
Ja osobiście kazdy artykuł czytam wielokrotnie, szczególnie jak hoduję jakiś gatunek, bo zawsze mogę w nim doszukac się nowych danych pozwalających rezwiązać jakiś problem, bo te zawsze występują. Wolę uczyć się na cudzych błędach i zaoszczędzone w ten sposób pieniążki przeznaczyć na nowe ptaki.

Patryk
Posty: 102
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 22:22
Ptaki które hoduję: lilianki
Lokalizacja: Wrocław

#19

Post autor: Patryk » ndz lut 11, 2007 21:30

Z NE mam tylko jeden numer 6/2006, wiec nie czytalem artykulu o lakowkach, a szkoda, bo bym z checia przeczytal. Zadnych ksiazek o neophemach nie mam, a z tego co sie orientuje, to na naszym rynku takiej dobrej to nie ma.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#20

Post autor: JC » ndz lut 11, 2007 22:12

Dlaczego "szkoda", przecierz to żaden problem zamówić, z tego co się orientuję to cały rocznik 2005 [6 numerów] mozna kupić za 32 zł [cena 1/3 łakówki], a 2006 za 40 zł. Łącznie te 2 roczniki kosztują mniej niż 1 łakówka turkusowa. Bieząca prenumerata z aktualnymi ogłoszeniami kosztuje 56 zł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy dotyczące świergotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości