Zjadanie jajek

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
PawelHH
Posty: 221
Rejestracja: wt mar 02, 2010 10:26
Ptaki które hoduję: różne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Zjadanie jajek

#1

Post autor: PawelHH » śr cze 10, 2015 22:19

Moja parka świergotek przeprowadza swoje pierwsze lęgi. Problemem jest to, że w krótkim czasie po zniesieniu jajko znika. Nie ma śladów poza budką i w budce, więc podejrzewam, że ptaki je zjadają. Dietę suplementuję mieszanką jajeczną (średnio chętnie zjadaną), wapnem, kiełkami - dodatkowo chwastami. Co może być przyczyną - jak temu zaradzić? Na chwilę obecną od kilku dni jest jedno jajko - wysiadywane. Oby tak zostało.

chroman91
Posty: 7
Rejestracja: śr kwie 22, 2015 20:47
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna

#2

Post autor: chroman91 » śr cze 10, 2015 22:26

Specjalistą żadnym nie jestem, ale skoro nie ma żadnych śladów po jajku to może coś podbiera im te jajka ?

Chiara
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 09, 2014 04:09
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny wspaniałe, wróbliczki
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post autor: Chiara » sob cze 13, 2015 09:35

Moje wróbliczki raz zjadły dwa swoje jaja, a powodem tego zachowania było to że... zajrzałam do budki. Są gatunki, które nie tolerują zaglądania do budki,i wróbliczki niestety należą do tej grupy. (Wiedziałam o tym, ale zaniepokoiło mnie to, że od 10-ciu dni jedna z papug nie wychodziła z budki-i zajrzałam czy w ogóle żyje, czym spłoszyłam papugi). Na drugi dzień paputy poza budką, a po jajkach nawet ślad nie został (były dwa).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla łąkówek / lilianek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości