Wodnisty i śmierdzący kał

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Patryk
Posty: 102
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 22:22
Ptaki które hoduję: lilianki
Lokalizacja: Wrocław

Wodnisty i śmierdzący kał

#1

Post autor: Patryk » sob lis 22, 2008 16:25

Otóż problem rysuje się tak- jeden z samczyków lilianek, robi wodniste (praktycznie sama woda) odchody, które mają nieprzyjemny i odrzucający zapach. Nie wiem jak opisać ten zapach, ale jak zwykły kał zdrowej papugi to to nie pachnie. Papuga cały czas siedzi z głową w piórach, i śpi. Je i pije normalnie. Potrafi nawet zaatakować rękę, kiedy wymieniam pokarm itp. Ma matowe i postrzępione pióra, na których znajdują się odchody. Z ptakiem byłem ostatnio u weterynarza, który mi w niczym nie pomógł, bo na wstępie powiedział, że na ptakach się nie zna, i nie chce pogorszyć sytuacji, ale polecił mi odrobaczyć wszystkie ptaki, i tak zrobiłem, lecz po odrobaczeniu sytuacja się nie poprawiła. Co mam robić? Ponownie odrobaczyć?

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » sob lis 22, 2008 16:38

Jeżeli ptak jest chory to nie należy go odrobaczyć. Najpierw trzeba wyleczyć ptaka a następnie można go odrobaczyć.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1905
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#3

Post autor: Al » sob lis 22, 2008 17:46

Patryk, Jedynie co możesz zrobić to na kwarantannę,dać lampkę aby było jej ciepło,dieta,suche ziarno,węgiel aktywny lub drzewny ,do picia urosan lub smectę,

Patryk
Posty: 102
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 22:22
Ptaki które hoduję: lilianki
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post autor: Patryk » sob lis 22, 2008 19:43

A węgla nie rozrobić z wodą? czy taki zwykły w pastylce będzie skubać? A ten urosan to jak podać?

Awatar użytkownika
Raffy
Posty: 147
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 21:58
Ptaki które hoduję: Mała australia
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Post autor: Raffy » sob lis 22, 2008 19:54

I oddaj kał do badania.

Węgiel (obojetnie jaki, w tabletkach tez) zakropl zeby byla z niego papka i do dzioba wcisnij.
Trochę tego jest ;)

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#6

Post autor: zako kuki » pt cze 10, 2011 21:02

hi
moja zako tez tak ma nie wiem dlaczego na poczatku mslalem ze to wina karmy zmienilem na stara i bylo spoko przez kilka dni teraz znow raz robi normlane kupy albo drzyzga z niej woda bezbarwna lub mleczna z dodoatkiem zielonej cienkiej kupki cos jak makaron nitki lub sama woda bywa tego nieraz bardzo duzo
aha ale chyba nie jest zbyt smierdzacy bo raczej nic nie czuc
Ostatnio zmieniony sob cze 11, 2011 05:02 przez zako kuki, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla łąkówek / lilianek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości