Hodowca Aleksandrett - Podkarpacie Lub niedalekie okolice

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Avatar
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 30, 2010 22:29
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: Krosno

Hodowca Aleksandrett - Podkarpacie Lub niedalekie okolice

#1

Post autor: Avatar » śr mar 31, 2010 21:16

Witam wszystkich serdecznie :) Otóż szukam Hodowcy ALeksandrett , ponieważ chcę pewniejszą papugę ... raczej w Zoologicznym nie kupię młodej Aleksandretty ... Przeszperałem internet , lecz na podkarpaciu ani śladu ;P Więc może ktoś z was mi pomoże :)
Znalazłem tylko jednego hodowcę , który jak na złość - nie ma niebieskich aleksandrett ... Strasznie podoba mi się właśnie niebieska mutacja ... czy ktoś by mógł dać mi namiary na jakiegoś hodowcę który ma właśnie na podkarpaciu , lub w okolicach ? a tak poza tym za ile można by było kupić Aleksandrettę większą młodzika ?? Z Góry dziękuję za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#2

Post autor: JC » śr mar 31, 2010 22:15

Jest sporo hodowców, może nie w samym Krośnie, ale w okolicy. Znam ludzi z Jasła, Brzozowa, Dukli, Rzeszowa, Mielca, Przemysla. Niestety namiarów Ci nie dam, bo choć wiem gdzie mieszkają to nie znam adresów ani telefonów. Mozna ich spotkać na giełdzie w Tarnowie.
Cena młodej niebieskiej to 250 - 300 zł.

pysia34

#3

Post autor: pysia34 » śr mar 31, 2010 22:19

młodziki tegoroczne jeszcze nie są samodzielne więc trochę wcześnie na poszukiwanie
zwykła zielona większa to wydatek 600-800zł niebieska około 100-200zł drożej

Jerzy wydaje mi się że gość pyta o większą a nie obrożną :) a to chyba cena nie na wielką :)
Połączyłam oba posty
Ostatnio zmieniony czw kwie 01, 2010 05:05 przez pysia34, łącznie zmieniany 1 raz.

Avatar
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 30, 2010 22:29
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: Krosno

#4

Post autor: Avatar » śr mar 31, 2010 22:27

mhm ... Lepiej się rozejrzeć teraz :) Tzn pytam i o tą i o tą - wybaczcie moje niedociągnięcie ;) Bo mam mętlik w głowie i zastanawiam się właśnie nad Niebieską i nad Większą...zobaczymy , jak narazie zależy mi na namiarze jakiegoś hodowcy , żeby dowiedzieć się kiedy będą samodzielne i żeby mieć pewne że właśnie u niego kupię :P
Tzn ... pytam O Zwykłą obrożną niebieską i o większą zieloną ..no tak to miało brzmieć - ale dostałem odp na pytanie dotyczące ceny dziękuję :)
Połączyłam oba posty
Ostatnio zmieniony czw kwie 01, 2010 05:06 przez Avatar, łącznie zmieniany 1 raz.

pysia34

#5

Post autor: pysia34 » śr mar 31, 2010 22:35

z tym ci nie pomogę znam hodowców z wielkopolski i kujawsko pomorskiego :) małopolskie za daleko

Avatar
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 30, 2010 22:29
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: Krosno

#6

Post autor: Avatar » śr mar 31, 2010 22:39

:) Jakoś się znajdzie hodowca a jak nie to trzeba będzie jechać do tarnowa :D urzekła mnie niesamowicie Alekandretta obrożna niebieska , strasznie mi się podoba ... A jeśli chodzi o targi to kiedy one się odbywają i gdzie (w tarnowie ale dokładniej) ??

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Post autor: misia458 » śr mar 31, 2010 22:44

A sprawdzałeś tutaj ?
http://www.hodowlapapug.com
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

Avatar
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 30, 2010 22:29
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: Krosno

#8

Post autor: Avatar » śr mar 31, 2010 22:54

Tak patrzyłem i zastanawiam się czy 5-6 godzin w pudełku- czy to dla papugi nie będzie ogromny stres ? czy nie padnie potem ? jak już to będę musiał jechać autobusem , bo rodzice nie pojadą aż do Krakowa za papugą ... :/ dlatego pytam czy nie ma ktoś najlepiej na podkarpaciu niebieskiej odmiany bo jest o wiele bliżej ...

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Post autor: misia458 » śr mar 31, 2010 23:21

Dzisiaj byłam w tej hodowli, pojechałam pociągiem... Wróciłam ze śliczną, młodziutką Rudosterką. Nie wyglądała na bardzo zestresowaną :-) Po wpuszczeniu do klatki po kilku sekundach zasiadła do kolacji.. :mrgreen:
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

Avatar
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 30, 2010 22:29
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: Krosno

#10

Post autor: Avatar » śr mar 31, 2010 23:28

hmmm... może warto pomyśleć nad tą hodowlą, nie wiesz może czy w tej hodowli są młodziki niebieskich ? :p Jeśli nikt nie poda mi innego hodowcy bliżej to wyślę emaila do tego hodowcy i podpytam conieco :P i pojadę :) ( ale ci zazdroszczę okropnie :P )

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11

Post autor: misia458 » śr mar 31, 2010 23:34

Nie widziałam wszystkich papug bo Aleksy mają właśnie lęgi...
A ja na naszą czekałam dobre kilka miesięcy bo zależało mi żeby była właśnie z tej hodowli :-D
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#12

Post autor: JC » czw kwie 01, 2010 00:46

http://ptakiegzotyczne.net/gielda.php

tam też znajdziesz mapkę

Avatar
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 30, 2010 22:29
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: Krosno

#13

Post autor: Avatar » pt kwie 02, 2010 12:03

Czyli nikt nie ma jeszcze żadnych propozycji ?Nie ma tu na forum żadnego hodowcy z Podkarpacia ? ;P ... Słyszałem że też jest giełda zwierząt w rzeszowie na Ul. Dołowej w soboty ... może wie ktoś z was coś na ten temat ? A co do lęgów to czytałem że są lęgi w styczniu ... A jeśli pojadę na giełdę , to mam szanse kupić 3 miesięczną papugę ? czy raczej trzeba czekać ? dzięki za odp :)

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#14

Post autor: szkot » pt kwie 02, 2010 12:32

Lęgi zaczynaja sie w styczniu,wiec zanim przygotuja budkę,zniosa jaja i coś z tych jaj sie wykluje no to mijają ze dwa miesiące. Mysle ,że mozesz miec problem aby kupic tak młodego ptaka,poczekaj,zamów najlepiej,a wtedy będzie!
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam hodowcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość