Hodowla Papużek Falistych - Warszawa

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
zuzel
Posty: 37
Rejestracja: czw maja 29, 2008 20:59
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Hodowla Papużek Falistych - Warszawa

#1

Post autor: zuzel » śr paź 27, 2010 10:47

Witam,
chciałabym zaprezentować moją hodowlę. Założyłam ją, ponieważ papużki faliste często są w hodowlach zaniedbywane - jako odwet postanowiłam stworzyć hodowlę papużek z prawdziwego zdarzenia. Papużki są u mnie zadbane, dostają urozmaicony pokram, mają miejsce do wylatania się oraz stałą opiekę weterynaryjną.
Dokładny opis całej mojej hodowli i pobudek jakie mną kierowały zawarłam na stronie www.faliste.papuzki.webd.pl - gorąco zachęcam do jej zwiedzania.

Aktualnie mam na sprzedaż 10 młodych papużek falistych - odmiany szare, niebieskie i paraniebieskie w bardzo ciekawych połączeniach mutacji
Załączniki
image0035.jpg
image0034.jpg

Awatar użytkownika
zuzel
Posty: 37
Rejestracja: czw maja 29, 2008 20:59
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post autor: zuzel » śr gru 29, 2010 08:27

Cześć :)
Kolejne lęgi w toku - mam już 2 młodziutkie pisklaki od Cytry i Szewrona.

Powoli rozwijam też swoją stronę - dodałam dział o mutacjach papużek, gdzie staram się w miarę zrozumiale opisywać je i ich dziedziczenie.
Niestety mutacji jest dużo, a czasu mało więc nie rozpisałam jeszcze wszystkich mutacji - będę z czasem dodawać kolejne działy.
Wszystko o papużkach falistych - www.faliste.pl

kopi
Posty: 37
Rejestracja: wt paź 28, 2008 21:15
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post autor: kopi » czw gru 30, 2010 09:08

Strona ładna, ciekawe pomysły ale przestrzegałbym Zuzanne przed pokusą być ekspertką. Na razie robi to delikatnie, pisze co ona robi i jak, a nie jak powinno być. Jej uwagi na temat żywienia, łączenia w pary, opieki weterynaryjnej czy częstotliwości lęgów wg. mnie są niekoniecznie trafne.
Ale tak uważa i jej prawo tylko niech czytelnik ma świadomość, że nie koniecznie powinien naśladować Zuzannę i nie koniecznie ma ona rację.

Awatar użytkownika
zuzel
Posty: 37
Rejestracja: czw maja 29, 2008 20:59
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: zuzel » czw gru 30, 2010 10:08

Czy post pisany jest w moją stronę? Dziwnie się czuję czytając go w trzeciej osobie :)

Nigdzie nie pisałam że jestem ekspertem. Zapewniam ptakom warunki, które wg mojej wiedzy są dla nich najlepsze - to jest mój priorytet.
Oczywiście, że można się z nimi nie zgadzać. Jednak nie wydaje mi się, żebym robiła ptakom coś co działa na ich niekorzyść. Pisanie, że posiadacz papużek niekoniecznie musi mnie naśladować jest jak najbardziej trafne - przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza. Zdanie to sugeruje jednak że robię jakieś znaczące błędy. Możesz je wyszczególnić żebym wiedziała na co nie zwróciłam uwagi?
Wszystko o papużkach falistych - www.faliste.pl

Awatar użytkownika
zuzel
Posty: 37
Rejestracja: czw maja 29, 2008 20:59
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post autor: zuzel » czw sty 20, 2011 21:14

nowe pisklęta rosną jak na drożdżach :)
Załączniki
image0003.jpg
Szary szaroskrzydły
image0030.jpg
kobaltowy szek dominujący z żółtą masą
image0028.jpg
cynamonowy, kobaltowy szek dominujący z żółtą maską
image0026.jpg
kobaltowy z żółtą maską
Wszystko o papużkach falistych - www.faliste.pl

Awatar użytkownika
zby60
Posty: 179
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 14:34
Ptaki które hoduję: kiedyś hodowałem nimfy
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#6

Post autor: zby60 » pt sty 21, 2011 19:44

zuzel pisze:Zapewniam ptakom warunki, które wg mojej wiedzy są dla nich najlepsze - to jest mój priorytet.

Raczej nie najlepsze dla papug ale najlepsze z punktu widzenia hodowcy ponieważ nie pozwalasz dobierać się papugom w pary według ich własnego uznania.

Awatar użytkownika
zuzel
Posty: 37
Rejestracja: czw maja 29, 2008 20:59
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Post autor: zuzel » pt sty 21, 2011 19:50

Na szczęście większość par dobiera się wg własnego uznania :)
Nie pozwalam na dobieranie się parek w pokrewieństwie - produkcja kalek nie jest moim priorytetem. To, czy jest to dobre dla mnie jako hodowcy, czy dla papug - to już kwestia podejścia do życia
Załączniki
image0031.jpg
Wszystko o papużkach falistych - www.faliste.pl

Awatar użytkownika
zby60
Posty: 179
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 14:34
Ptaki które hoduję: kiedyś hodowałem nimfy
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#8

Post autor: zby60 » pt sty 21, 2011 20:18

Zuzel, dlaczego te papużki na zdjęciu mają proso senegalskie w budce ?

Awatar użytkownika
zuzel
Posty: 37
Rejestracja: czw maja 29, 2008 20:59
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Post autor: zuzel » pt sty 21, 2011 20:34

Tak się robi przy dużych legach.
Ma to 2 główne zadania - ułatwia dokarmianie rodzicom, ponieważ samiczka ogrzewając pisklęta może sobie je skubać. Do tego starsze pisklęta uczą się skubać ziarenka jeszcze w budce, dzięki czemu po wyjściu z budki szybciej i bardziej bezproblemowo się usamodzielniają, a poza tym to, że najstarsze pisklęta zaczynają pobierać ziarno też odciąża rodziców.
Wszystko o papużkach falistych - www.faliste.pl

Awatar użytkownika
zby60
Posty: 179
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 14:34
Ptaki które hoduję: kiedyś hodowałem nimfy
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#10

Post autor: zby60 » pt sty 21, 2011 20:48

Dzięki za informacje. Spróbuję nimfom wstawić proso do budki.

Chiara
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 09, 2014 04:09
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny wspaniałe, wróbliczki
Lokalizacja: Warszawa

#11

Post autor: Chiara » wt cze 09, 2015 14:26

A moim zdaniem, Zuzel, robisz "kawał dobrej roboty". Świetnie opisałaś mutacje falistych (min dzięki Twojemu blogowi zapoznałam się z tajnikami wiedzy choćby o paraniebieskich).

Chętnie kupiłabym u Ciebie papużkę (-i) -docelowo dążę do czterech papużek, najlepiej dwóch par, ale jako że mam na razie ponoć samicę szeka dominującego 2-faktorowego niebieskiego, ciężko mi stwierdzić czy Mania faktycznie jest samiczka ( choć po dyskusji na forum papużki dowiedziałam soię, że tak, ten błękitnawy dzióbek występuje u samic tej mutacji). A jutro kupuje samczyka para niebieskiego kobaltowego, żeby papużka nie była sama (dopiero co zakończyła kwarantannę).

Ale marzą moi się takie paraniebieskie, jak masz Ty- spangle, szekoi jednofaktorowe, ogólnie- z rozjaśnioną falistością. Szczyt marzeń jak na razie to odmiana rainbow (tęczowa), a z trochę innej bajki podobają mi się niektóre arlekiny (szeki recesywne) i ostatnio przeze mnie " odkryte", cynamonowe (szczególnie w kombinacji z lutino).

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
zuzel
Posty: 37
Rejestracja: czw maja 29, 2008 20:59
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12

Post autor: zuzel » wt cze 09, 2015 18:29

Ja uwielbiam szeki arlekiny :)
Niestety już nie prowadzę hodowli, ale dość aktywnie dzielę się wiedzą na blogu www.faliste.pl
Jeśli byś miała jakieś pytania odnośnie hodowli czy mutacji to odzywaj się na maila :)
Cieszę się, że coraz więcej ludzi interesuje sie mutacjami, dzięki temu poziom hodowli w polsce rośnie
Powodzenia!
Wszystko o papużkach falistych - www.faliste.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam hodowcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość