Czy znacie tą hodowle?? co możecie o niej powiedzieć?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

fubu87
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 18:06
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy znacie tą hodowle?? co możecie o niej powiedzieć?

#1

Post autor: fubu87 » pn lis 12, 2007 14:27

Tak jak w temacie a chodzi o hodowle www.lorysa.pl

P.S

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam fubu87

ezra
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 18:10
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Białogard

#2

Post autor: ezra » pn lis 12, 2007 18:45

fubu87, ja znam, może być.

fubu87
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 18:06
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post autor: fubu87 » pn lis 12, 2007 20:49

A jeżeli można zapytać to czemu "może być" coś więcej możesz napisać? Dokładnie to chodzi mi o te ptaki: http://www.allegro.pl/item268167525_ale ... sa_pl.html

Może wypowie sie hodowca. Co można o nich powiedzieć patrząc na zdjęcia? Jakiś przypuszczalny wiek (chodzi o kolor dziobów)?

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#4

Post autor: Boguśka » wt lis 13, 2007 08:07

Według mnie ,a znawcą nie jestem ale posiadam w domu dwie zielone aleksy-jedna ma 10 miesięcy a druga ma ok.3 lat to patrząc na oczy to te ptaki napewno są starsze niż 2,5 miesiąca.Młode aleksy oczy mają całe czarne bez żadnych obwódek
Tu masz alekse która ma ok.6 miesięcy
Obrazek

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#5

Post autor: WOJTEKZ » wt lis 13, 2007 09:10

Te ptaki na zdjęciu z allegro są o wiele starsze mogą już mieć nawet i 1,5 roku lub jeszcze więcej. Może hodowca nie dysponował innym zdjęciem i zamieścił właśnie takie :?: Musisz się najpierw skontaktować z Tym hodowcą i dowiedzieć się czy ma jeszcze jakieś inne ale młode ptaki do sprzedania. Jeżeli te ze zdjęcia zaproponuje jako młode , to już będzie wyłącznie tylko Twoja decyzja o zakupie.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

fubu87
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 18:06
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post autor: fubu87 » wt lis 13, 2007 16:49

Dziekuje wam bardzo za informacje. Dzwoniłem do hodowcy i powiedział ze na tym zdjęciu są wszystkie papugi. Ale podobno wszystkie są z tego roku, mają dokumenty i czarne obrączki (podobno tego roczne). Są podobno jeszcze dwie sztuki z czarnymi oczami i dziobami.

boYka
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 07, 2007 17:43
Ptaki które hoduję: papugi, ptaszki ozdobne, gołębie
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

#7

Post autor: boYka » śr lis 14, 2007 17:00

ja kupiłem u niego papugi i nie jestem zadowolony, po pierwsze, po wypuszczenie z kartonu, bardzo były brudne, jak złapałem papugę to rękawiczka była cała szara, tak jakby od węgla ubrudzone, po dwóch dniach jedna mi zdechła, a w ciągu tygodnia kolejne dwie, z 6 papug trzy niestety zdechły, po napisaniu maila w odpowiedzi usłyszałem że mineło zbyt wiele czasu, a zgłosiłem od razu jak mi zdechła pierwsza (jezeli dwa dni to jest zbyt wiele czasu to nie wiem :-/ ), a najdziwniejsze było to że chciałem w pewnej mutacji papuge to powiedział że będzie miał za trzy dni, a wcześniej pytałem się czy wszystkie papug są jego howu, powiedział że tak, wydaje mi się że zwykły handlarz, dlatego pewnie nie zna dokładnego wieku ptaków
pozdrawiam
boYka

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#8

Post autor: Michallip » pt lis 16, 2007 21:07

No to ja napisze cos na obronę. Kupiłem u tego hodowcy parę nierozłaczek czerownoczelnych odmiany aqua. Papużki howają się doskonale. Owszem, na początku były tochę przestraszone i osowiałe, ale to normalne po dlugiej podróży. Przeszły kwarantanę i dołączyły do mojego stada nierozłączek. Papugi trafiły do mnie w bardzo dobrym stanie - czyste, dobrze odżywione, z pełnym upierzeniem. Od samego początku nie miałem z nimi żadnych problemów.

Mam jednak pytanie co do aleksandrett - dlaczego niektóre mają takie czarne dzioby? Wiem, że aleksy pochodzące z Afryki wybarwiają się w ten sposób ale czy ten kolor jest aż tak ciemny?
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

www.lorysa.pl
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 28, 2007 12:44
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#9

Post autor: www.lorysa.pl » ndz sty 13, 2008 23:13

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Mowa w tym temacie jest o mnie i o mojej hodowli dlatego nie moge się powstrzymac od wypowiedzi.

Zacznę od aleksandrett obrożnych. Zdjęcia, które były zamieszczone na aukcji w serwisie allegro.pl przedstawiały aleksy, które miałem na sprzedaż czyli młodziutkie ptaki 2,5 - 3 miesięczne. Wszystkie ptaki miały obrączki '07. Widać wyraźnie, że niektóre ptaki mają czarne dzioby na tych zdjęciach co świadczy, że są bardzo młode. 1,5 roczne aleksandretty wyglądają zupełnie inaczej. Logicznie myśląc dziwnym zjawiskiem było by, gdybym miał na sprzedaż 15 dorosłych samic aleksandretty obrożnej. Bo jak widać na tych zdjęciach żadnych obroży nie ma.
Oczywiście zgadzam się ze stwierdzeniem, że można poznać orientacyjny wiek po oczach aleksandrett. Wina leży po stronie mojego aparatu, którym robiłem zdjęcia. Ostry flesh spowodował, że ptaki wydawały się starszymi osobnikami.


Druga kwestia dotyczy wypowiedzi boYka:
Kupując papugi trzeba liczyć się z pewnym ryzykiem. Najwyraźniej zostały popełnione jakieś błędy bo nienormalne jest żeby trzy papugi spośród nabytych sześciu zdechło. Nie pozwoliłbym sobie na to, żeby sprzedać Panu chore ptaki, gdyż dbam o renome mojej hodowli. Sprzedałem na allegro ponad 500 papug. Otrzymałem za dokonane tranzakcje w zdecydowanej większości pozytywne komentarze. Myślę, że to o czymś świadczy.
Przyczyn śmierci tych ptaków mogło być wiele. Uważam, że należało w tej sytuacji zrobić sekcję zwłok ptaków. Wtedy by sprawa się wyjaśniła.

boYka pisze:a najdziwniejsze było to że chciałem w pewnej mutacji papuge to powiedział że będzie miał za trzy dni, a wcześniej pytałem się czy wszystkie papug są jego howu, powiedział że ta

Widać, że troche sie nie zrozumieliśmy. Wszystkie kupione u mnie papugi przez Pana były mojego chowu. Po tym zakupie chciał Pan papużke w mutacji, której nie miałem w swojej hodowli więc w ciągu trzech dni papużke dla Pana załatwiłem od znajomego hodowcy. Nie widze w tym nic złego. Pan był zadwolony bo załatwiłem dla Pana paużke, a ja przy tym zarobiłem pare groszy.

Pozdrawiam!

figunia
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:56
Ptaki które hoduję: nimfy
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#10

Post autor: figunia » wt lut 26, 2008 17:17

A ja mam "papuga" z tej hodowli. ślicznego :mrgreen: dzikiego nimfola. jest coraz bardziej słodki. Polecam :mrgreen:
kocham moją cynamonkę i białaska

MisiekPapuga

#11

Post autor: MisiekPapuga » wt mar 25, 2008 22:28

533 papugi w ciągu 2 lat. Proste obliczenie niech średnio są 3 młode w lęgu. Czyli wynika z tego ze masz 88 par lęgowych każdego roku para lęgowa daje Ci 3 młode to jest 264szt.... co w ciągu dwóch lat daje 528 mlodych.
Masz w swojej hodowli 88 par lęgowych??

Pytam bo często widuję Cie na giełdzie w Prerovie... Gdzie kupujesz ptaki. Dziś jesteś na giełdzie, jutro te ptaki są na allegro.
Nie pisze tego złośliwie, sam coś przywozie czasem z holandii czy belgi na tzw "handel" ale myślę że trzeba z ludźmi grać uczciwie i jak ptak jest z czech to z czech jak z hodowli to hodowli własnej, jak z księżyca to z księżyca.
Nie mam prawa tak naprawdę wypowiadać się w tej kwestii bo nigdy nic od Ciebie nie kupiłem, ale mnie to po prostu zastanawia... ?? Może faktycznie masz 88 par lęgowych wtedy chylę czoło i zwracam honor jednak nie wydaje mi się oglądając waszą stronę.

Maruda
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 30, 2008 17:10
Ptaki które hoduję: myślę o aleksandrettach
Lokalizacja: warszawa

#12

Post autor: Maruda » śr mar 26, 2008 13:53

Misiek ;-) , bardzo ładnie to ująłeś w swojej wypowiedzi. Mam teraz dylemat związany z kupnem papug. Nie wiadomo na kogo trafię , czy hodowcę czy handlarza. Na pewno nie dokonam zakupu na allegro. Postanowiłem się nie spieszyć i wstrzymać się z zakupem , może trafi mi się jakiś uczciwy hodowca :?:

Awatar użytkownika
Marion
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 11, 2008 18:07
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna
Lokalizacja: woj. pomorskie

#13

Post autor: Marion » śr cze 11, 2008 23:06

Ja równiez byłam chętna zakupić aleksandrettę z tej hodowli ale teraz mam watpliwości, czy napewno kupię młodego ptaszka i czy będzie zdrowy??
Przy okazji mam pytanie czy w woj. pomorskim jest nadzieja na zakup aleksandretty od hodowcy?? :-(

Awatar użytkownika
Marion
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 11, 2008 18:07
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna
Lokalizacja: woj. pomorskie

#14

Post autor: Marion » czw cze 12, 2008 17:17

A teraz już nic nie rozumiem :-| W jakim wieku jest w końcu ta aleksandretta??

W kwietniu była z roku 2007

http://www.allegro.pl/item349759793_ale ... sa_pl.html

a w czerwcu jest już z 2008 :-/

http://www.allegro.pl/item380647378_ale ... sa_pl.html

im wiecej czasu mija tym ona młodsza :shock:
Jak tu ufać takiemu hodowcy???

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#15

Post autor: Figa » czw cze 12, 2008 18:07

Może chodzi o inną papugę, ale hodowca daje te same zdjęcia :shock:

boYka
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 07, 2007 17:43
Ptaki które hoduję: papugi, ptaszki ozdobne, gołębie
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

#16

Post autor: boYka » czw cze 19, 2008 19:48

tak jak pisze Misiek sam się na tym przejechałem, zwykły handlarz, jeszcze raz to napisze NIE POLECAM,
a co do zdjęcia to może ma zdjęcie podglądowe, ale powinien to zaznaczyć w aukcji
pozdrawiam
boYka

tffur
Posty: 29
Rejestracja: pt sty 25, 2008 13:04
Ptaki które hoduję: nierozłączki
Lokalizacja: śląskie

#17

Post autor: tffur » śr cze 25, 2008 17:29

witam...

to i ja dorzucę tu swoje 3 grosze

Zakupiłem od tego "hodowcy" parke nierozłączek czarnogłowych... wczesniej bardzo długo monitorowałem ten rynek... pytałem miedzy innymi o dokumenty cites obrączki u ptaków, rodziców

Nie omieszkałem wysłać kilka maili i do lorysy... otrzymałem informacje, że z papierami wszytko OK, obrączkować ptaków swoich nie obrączkuje...

Mimo to zdecydowałem sie na zakup ptaków u tego hodowcy ze względu na liczne pozytywne komentarze na allegro. Papugi doszły zdrowe i całe... okazało sie jednak, że jedna z nich posiadała obrączkę i to czeską.

Co do dokumentów, niestety CITES, które otrzymałem są po prostu lewe i nie da sie zarejestrować papug na nie. Zostały wystawione na papugi z 2002 r facet tłumaczył sie telefonicznie że on swoich nie rejestruje bo w europie nie trzeba.... jak coś powołąc sie na niego... że ile by ta papuga musiała kosztować jakby tak rejestrować młode itp

tyle odnośnie MOJEGO zakupu u tego Pana.

boYka
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 07, 2007 17:43
Ptaki które hoduję: papugi, ptaszki ozdobne, gołębie
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

#18

Post autor: boYka » śr cze 25, 2008 18:01

odnośnie dokumentów to również zostalem przez niego oszukany, w tych nieszczęśnie zakuponych papugach u niego była para białolicych, dokumenty miały przyjść wraz z papugami niestety nie przyszły, powiedział że dośle je na swój koszt, oczywiście nie wysłał, co pisałem w sprawie dokumentów to zostawalem zbywany aż w końcu przestał odpisywac, wreszcie po jakiś 2-óch miesiącach powiedział, że mogłem odrazu mu przypomnieć bo teraz to już za późno, ma szczęsie, że mieszka kilkaset kilometrów odemnie bo porozmawiałbym osobiście z nim
pozdrawiam
boYka

Tyberiusz
Posty: 15
Rejestracja: sob paź 06, 2007 23:52
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Szamotuły

#19

Post autor: Tyberiusz » sob maja 01, 2010 21:55

czy znacie hodowle u pana Andrzeja z kosciana kupiłem u niego aleksandrette sliwogłowa niby samiec twierdzi ze moze skapletowac mi pare niewiem czy mu wierzyc prosze o rade

jtxp
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 13:42
Ptaki które hoduję: aleksandretty,łąkówki
Lokalizacja: Polska

#20

Post autor: jtxp » śr maja 05, 2010 13:15

Z tego co wiem to większość ptaków które posiada pochodzą z Niemiec.
Sam posiadam jedną papugę od tego Pana ptak zdrowy bez wad,tylko,że nie z Polskiej hodowli

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam hodowcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości