ARA NOBILIS

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#21

Post autor: JC » ndz mar 14, 2010 12:02

Warto kupić od hodowcy który je rozmnaża, i do tego ptaka odchowanego pod własnymi rodzicami. Wtedy jest największa gwarancja zdrowej wątroby. Czyli znaleść takiego człowieka i przyjechać do niego w celu zobaczenia, że ptak przebywa z rodzicami bezpośrednio po opuszczeniu budki lęgowej, a potem z 3 miesiące później celem odebrania ptaka. Oczywiście trzeba zapłacić zaliczkę, no i sprawdzić wszystkie dokumenty.
Żywienie ich jest całkiem inne niż nimf. Oczywiście mozna je żywić jak nimfy, nie zdechną z głodu, ale długo nie pozyją. To sa ptaki dzungli gdzie podstawą są owoce i orzechy a nie suche nasiona.
Trzeba jeszcze wiedzieć, że wszystkie ary są ptakami głosnymi i z mocnymi dziobami.

Awatar użytkownika
PawelHH
Posty: 221
Rejestracja: wt mar 02, 2010 10:26
Ptaki które hoduję: różne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#22

Post autor: PawelHH » ndz mar 14, 2010 12:29

Myślę, że dla samotnej papugi, woliera ogrodowa nie jest dobrym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
DINA
Posty: 138
Rejestracja: pn mar 08, 2010 07:03
Ptaki które hoduję: ara ararauna
Lokalizacja: woj. śląskie

#23

Post autor: DINA » ndz mar 14, 2010 13:27

W innym wątku były pytania którego hodowcę wybrać jeśli decydujesz się na kraków to najpierw przeczytajmój post o arze. A pana Henryka każdy Poleca. WIęc skoro można to warto kupować od tych sprawdzonych
Pozdrawiamy z Dinusią :)

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#24

Post autor: JC » ndz mar 14, 2010 13:47

PawelHH pisze:Myślę, że dla samotnej papugi, woliera ogrodowa nie jest dobrym rozwiązaniem.


Woliera ogrodowa dla samotnej papugi jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż samotne przebywanie w mieszkaniu :-D

Awatar użytkownika
bailarabic
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 13, 2010 22:54
Ptaki które hoduję: nimfa
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#25

Post autor: bailarabic » ndz mar 14, 2010 14:39

Tzn. myślałam nad wolierą w ciepłe dni, ponieważ lubię spędzać czas w ogrodzie :) nie jest on jakis mega wielki, ale na tyle, aby zbudowac ją tam.
Każdy przeciez lubi swieze powietrze promienie słońca i widok zieleni. Lubię jak moje zwierzęta przebywaja w naturze... ;-)
Pozdrawiam Camilla

Awatar użytkownika
maciekostr
Posty: 15
Rejestracja: pn lut 01, 2010 20:54
Ptaki które hoduję: Ara nobilis, Alexandretta, NImfa, Falista
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

#26

Post autor: maciekostr » ndz mar 14, 2010 20:35

hm co do pokarmu to to raczej dla duzych papug ale to ci napisze pw co do klatki to ja sam zrobilem woliere jest poazna jak na mieszkanie co do rozrywkowosci nie powiem ci jak jest z arami bo nie jestem pewien czy mam samca czy samice ale raczej samice reszte ci napisze na pw
pozdrawiam maciek

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#27

Post autor: szkot » ndz mar 14, 2010 21:14

Oj prosze,nie pisz na pw,tylko podziel sie ze wszystkimi tymi cennymi radami.
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

Awatar użytkownika
maciekostr
Posty: 15
Rejestracja: pn lut 01, 2010 20:54
Ptaki które hoduję: Ara nobilis, Alexandretta, NImfa, Falista
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

#28

Post autor: maciekostr » czw kwie 08, 2010 13:13

moja Ara nobilis ma około roku. jest nieco mniejsza od aleksandretty obrożnej. co do charakteru to jest bardzo żywa ale jest dość cicha tzn krzyczy tylko wtedy gdy ktoś puka lub dzwoni do drzwi i szczekają psy. to samo sie dzieje gdy ktoś krzyczy z drugiego pokoju, wtedy i ona wrzeszczy. co do agresji to gdy ją nabyłem była dość agresywna, a jest to ptak karmiony ręcznie. potrafiła dziobnąć bardzo mocno, szczegółnie upatrzyła spobie palce i uszy. teraz robi to bardzo rzadko a jej dziobnięcia nie są już takie mocne, robi to delikarnie, ale to kosztowało wiele wysiłku i pracy nad ptakiem. podobno ary to ptaki "rodzinne" nadające się dla rodzin, w których są dzieci. moja ara nie wykazuje szczególnego zainteresowania jednym członkiem rodziny, do każdego przychodzi równie często. lubi przewracać się na plecy i zwisać głową w dół. nie atakuje ręki gdy wkłada się ją do klatki, czy wymienia pokarm. jeśli się ją wyjmuje z klatki nie ma mowy o tym by siedziała sobie sama na klatce, ktokolwiek wychodzi z pokoju ona leci na ramię i idzie razem ze mną. tak jak już pisałem ogromnym plusem jest to że akceptuje wszystkich członków rodziny, nawet gdy przyjdzie ktoś obcy (sama nie poleci do tej osoby) i da się tej osobie are do ręki ona się nie boi. jest dość towarzyska i bardzo ciekawska. co do zdolności naśladowczych to spodziewałem się czegoś więcej. przykład: w tym samym czasie uczyłem 2 papugi aleksandrettę obrożną i arę nobilis. dodam, ze aleksa jest wykarmiona naturalnie przez rodziców. aleksandretta(Kubuś): szczeka, miałczy, cmoka wołając pieska i gwizda na niego, mówi kotek(mówiąc ten wyraz raz robi to szybko innym razem rozciąga , tak jakby bawił się tym słowem) , mówi kuku, a kuku, kto to, zna 3 sztuczki. kazdej uczył się pare minut: na słowo "kółeczko" obraca się wokół własnej osi, na słowo"odwróć się" odwraca się tyłem, na słowo" łapka" podnosi do góry nogę. daje buzi i przytula się do policzka. wypowiadając słowa robi to wyraźnie i głośno no i może tak cały dzień powtarzać te same wyrazy. dla porównania ara: szczeka, cmoka(dość niewyraźnie), mówi kuku, a kuku, Ara, Aruuucha, Aruuunia, choć ara. wszystkie wyrazy wypowiada dość cicho i mniej wyraźnie niż Kuba. jeszcze jedna różnica Kuba wypowiada słowa i nie kojarzy tego tak mi się wydaje z określoną czynnością, Ara raczej kojarzy czynność ze słowem. np. jak otwieram klatkę ona mówi "choć Ara". z obserwacji moich wynika,że albo Kuba jest bardzo inteligentny albo Ara mniej inteligentna od aleksy. dodam jeszcze że ucząc papugi skupiałem się na Arze a uczył się Kuba. :-/ Ara uwielbia się tulić, spać przytulona do szyi, byś smyrana, a i zapomniałem dodać, ze robi "kupkę" na polecenie. to bardzo wygodne bo nie brudzi po całym domu tylko załatwia swe potrzeby na klatce na słowo" rób ku..." z klatki jest brana zazwyczaj po południu, dlatego nawet jak ktoś jest w domu wcześniej to nie domaga się wyjęcia z klatki, wręcz nie bardzo chce z niej wychodzić. natomiast późnym popołudniem wychodzi bez problemu. ogólnie rzecz biorąc jest grzeczna, nie skubie kwiatków nie obgryza tapet, co w przypadku Kuby zdarzyło się kilka razy w świeżo wytapetowanym pokoju :-x .gdyby koś chciałby się jeszcze czegoś dowiedzieć proszę pisać. pozdrawiam :-D
pozdrawiam maciek

Awatar użytkownika
orlik_96
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 15:50
Ptaki które hoduję: ----
Lokalizacja: Straszyn
Kontakt:

#29

Post autor: orlik_96 » śr maja 26, 2010 20:13

W jakim wieku osiągają dojrzałość płciową?I jak można rozpoznać u nich płeć?

freya
Posty: 31
Rejestracja: wt sie 31, 2010 22:48
Ptaki które hoduję: bolborhynchus lineola
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#30

Post autor: freya » sob paź 09, 2010 02:32

I jak długo żyją?
"With the birds I'll share it..."

Awatar użytkownika
orlik_96
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 15:50
Ptaki które hoduję: ----
Lokalizacja: Straszyn
Kontakt:

#31

Post autor: orlik_96 » ndz paź 10, 2010 20:01

W niewoli nawet 45 lat.

Morana
Posty: 13
Rejestracja: śr lis 24, 2010 19:41
Ptaki które hoduję: Nie posiadam.
Lokalizacja: Katowice

#32

Post autor: Morana » śr lis 24, 2010 22:50

Ciekawe ptaszyska. a klatki?

Kaamil
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 31, 2011 10:05
Ptaki które hoduję: Chodowałem Nimfę
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

#33

Post autor: Kaamil » pn sty 31, 2011 10:10

Witam, skoro już o tej papudze mowa nie będę zakładał nowego tematu.

Zastanawiam się nad kupnem Ary Nobilis, do tej pory miałem Nimfę.
Chciałbym wiedzieć gdzie można dostać tą papugę, w jakiej cenie, jaki pokarm
oraz wymiary klatki...


Pozdrawiam.

speedwayfan
Posty: 48
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 16:27
Ptaki które hoduję: barrabandy, nimf, nierozlączki, rozelle białolice,aleksy większe,wpf,rozelle królewskie,kozy
Lokalizacja: Rudy Rysie k/Brzeska

#34

Post autor: speedwayfan » pn sty 31, 2011 11:25

według mnie możesz kupić ją u pana henryka biskupa. mi mówił,że jak bym był zainteresowany to złoży mi parę za 3,5 tys zł

Kaamil
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 31, 2011 10:05
Ptaki które hoduję: Chodowałem Nimfę
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

#35

Post autor: Kaamil » pn sty 31, 2011 14:35

Dzięki.
To teraz to samo pytanie tylko dotyczące papugi Aleksandretty Obrożnej.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#36

Post autor: JC » pn sty 31, 2011 15:29

A nie możesz wejść w ogłoszenia i sam sobie poszukać :?:
http://ptakiegzotyczne.net/ogl/pokaz.ph ... l=Sprzedam

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#37

Post autor: Krysia- » pn sty 31, 2011 19:53

Kaamil pisze: ....jaki pokarm
oraz wymiary klatki...

A o tym - żywienie - poczytasz na forum w dziale Aleksandretty http://aleksandretta.pl/forum/viewforum.php?f=24 plus wszystkie tematy :!: http://aleksandretta.pl/forum/viewforum.php?f=150
o klatkach wszystkiego się dowiesz po przeczytaniu tematów http://aleksandretta.pl/forum/viewforum.php?f=104 plus tematy http://aleksandretta.pl/forum/viewforum.php?f=113
wyposażenie klatek http://aleksandretta.pl/forum/viewforum.php?f=105
Na temat kupna i cen JC napisał powyżej.
Ewentualnie o arę nobilis możesz zapytać Justynę www.hodowlapapug.pl

łukaszra
Posty: 60
Rejestracja: czw lis 11, 2010 09:22
Ptaki które hoduję: ara nobillis - PARA
Lokalizacja: GD
Kontakt:

#38

Post autor: łukaszra » pn paź 10, 2011 18:33

maluchy są świetne ,, naprawdę polecam ten gatunek ,,, czasem próbują pokazać kto rządzi ,, ale szybko im mija :)


jestem szczęśliwym posiadaczem parki także w razie pytań chętnie pomogę w miarę możliwości i wiedzy oczywiście :)

pozdrawiam
wszystkim dziękuję za pomoc,,:)

Krieg
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 10, 2012 19:11
Ptaki które hoduję: -
Lokalizacja: Warszawa

#39

Post autor: Krieg » śr lis 21, 2012 22:18

No, to teraz zaczęłam się zastanawiać między Amazonką Niebieskoczelną a Nobilisem. Wygląda miło, może nawet jeszcze sympatyczniej niż A.N. :) Co byście bardziej polecali do roli pupila? Nie licząc ogona, która jest większa? Czy warunki, jakich wymaga Ara Nobilis są porównywalne do tych Amazonki, czy powinnam dowiedzieć się wszystkiego od nowa? Wreszcie, samiec czy samica?:)

Awatar użytkownika
Canilu
Posty: 26
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 16:34
Ptaki które hoduję: Konury
Lokalizacja: szeligi

#40

Post autor: Canilu » czw mar 07, 2013 08:52

Przekazuje pytanie od mojej Agi która jak wiecie szuka ary nobilis. Czy ta papuga jest głośna? jesli tak to jak bardzo i jak często? Czy ta głośność jest podobna do głośności konur?
When nothing goes right, go left:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gatunki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość