Konura złota

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#21

Post autor: JC » sob mar 15, 2008 09:54

W najnowżej czeskiej NE jest artykuł o hodowli tej konury w USA.
http://www.novaexota.cz/aktualni-cislo.php

blazejsv
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 08, 2008 13:56
Ptaki które hoduję: nimfa
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#22

Post autor: blazejsv » czw maja 08, 2008 14:53

Witam.bardzo mi sie podobaja konury sloneczne: http://pl.youtube.com/watch?v=BG8CQ3D3N ... re=related
obecnie mam jedna mloda nimfe-nawet niewiem czy to samiec czy samica(w kazdym badz razie wariat:) ) zastanawiam sie gdzie i za ile mozna kupic takie sliczne konury.
Zgory dziekuje za pomoc :)

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#23

Post autor: Figa » pt maja 09, 2008 11:44

blazejsv pisze:Chodzilo mi bardziej o Polske.... najlepiej okolice krakowa... i w jakiejs rozsadnej cenie...
heh..niema to jak mile przywitanie...
Ja też witam cię serdecznie, a co do papugi to powinieneś porozmawiać z hodowcą z okolic Krakowa panem Henrykiem Biskupem ( chyba nic nie przekręciłam ) on ma więcej papug w swojej hodowli niż nie jedno ZOO tego jestem pewna. Jak nie masz na niego namiarów, to napisz do Justyny Błachowicz z naszego forum, ona na pewno ci w tej sprawie pomoże, bo zna go osobiście.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#24

Post autor: JC » pt maja 09, 2008 12:20

W Polsce nikt nie ma konur złotych, Heniek też. Natomiast bez większego problemu można je kupić w Czechach, np za pośrednictwem Novej Exoty. Nawet pochodzące Loro Parqu, bo o ile pamiętam ten gatunek był w ogłoszeniu Loro Parq zamieszczonym w Exocie.

Awatar użytkownika
Ara swvera
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 22, 2018 00:07
Ptaki które hoduję: papużka falista(kiedyś)

#25

Post autor: Ara swvera » śr lut 27, 2019 22:30

I jak z cenami na dzień dzisiejszy po 10 latach? :D.Są w Polsce jakieą hodowlę konury złotej?

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#26

Post autor: Rozalka:) » czw lut 28, 2019 08:55

W Polsce jeszcze ich nie ma na sprzedaż, ostatnio na fb była dyskusja o ich cenach, ktoś stwierdził, że koszt ręcznie karmionej to 2300-2500 euro, a roczna para - 3500 euro. Jeśli to nieprawda to tylko powtarzam co ja przeczytałam

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#27

Post autor: Agata82 » czw lut 28, 2019 10:02

Mnie się obiło o uszy gdzieś, że są pod ochroną.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#28

Post autor: Rozalka:) » czw lut 28, 2019 10:22

Agata82 pisze:
czw lut 28, 2019 10:02
Mnie się obiło o uszy gdzieś, że są pod ochroną.
Bo są, ale ten fakt mocno chyba nie wpływa bo są takie papugi pod ochroną, co są względnie łatwo dostępne. Bardziej (według mnie) na cenę wpływa dostępność w niewoli. Akurat konura złota jest bardzo rzadka i też jest droga, a przy okazji również jest jako zagrożona. Dla przykładu kakadu żółtolica jest wręcz jako krytycznie zagrożona (czyli niby bardziej zagrożona niż konura złota) a jest dużo łatwiej dostępna w niewoli. Co do ceny już dokładnie nie mogę porównać bo nie wiem ile kosztuje ale myślę, że sporo taniej
Ewentualnie w niektórych przypadkach może być całkowicie zabroniony handel ze względu na duże niebezpieczeństwo wymarcia i wtedy są w niewoli głównie w miejscach, gdzie się rozmnaża w celu ratowania

333mateusz
Posty: 12
Rejestracja: wt maja 15, 2018 17:26
Ptaki które hoduję: Modrolotki czerwonoczelne lutino i niebieskie, modrolotki żółtoczapeczkowe, mnichy nizinne mitacje, aleksandretty obrozne i większe, faliste

#29

Post autor: 333mateusz » pt mar 01, 2019 18:40

ostatnio na stronie ptakiegzotyczne.net była wystawiona chyba samica za 1900e

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla Konury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość