Klatka + wątpliwości odnośnie usposobienia

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Joasia21
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 15, 2013 17:37
Ptaki które hoduję: falista, kanarek, nimfa
Lokalizacja: Wrocław

Klatka + wątpliwości odnośnie usposobienia

#1

Post autor: Joasia21 » ndz maja 19, 2013 19:31

Witam.
Rozważam kupno Konury słonecznej tej jesieni. Trochę o nich poczytałam i mam pewne wątpliwości. Jestem w stanie zapewnić jej naprawdę niezłe warunki. Prawie cały dzień będzie miała ludzkie towarzystwo gdyż mieszkam z chłopakiem. Jednak raz, czasami 2 razy do roku możliwe jest że papuga musiałaby zostać sama na 5 dni - max. 2 tygodnie, w sensie pod opieką współlokatorów ale jednak bez kontaktu z nami. Martwi mnie to czy nie zrobię jej tym krzywdy. Zaczęłam rozważać kupno 2, mniejszej Papugi np. łąkówki lub innej tej wielkości.
W ostateczności rozważałam również 2 rudosterki jednak jest to ostateczność.

Ok, jeszcze pozostaje 2 sprawa - klatka. Przeglądałam oferty na allegro i jak na razie nie przypadły mi do gustu (pomijając te które kosztowały po 800 zł i na które mnie nie stać). Mam zamiar zlecić zrobienie jej znajomemu kowalowi. Rozważałam wymiary minimalne np. 100 x 50 x 60 (co do wysokości mam wątpliwości). Może ktoś zlecał już takie coś i podzieli się wrażeniami jak wyszło?

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#2

Post autor: LUKA » ndz maja 19, 2013 20:59

Więc ogólnie niema z tymi wyjazdami większego problemu, jeśli masz kogoś kto będzie się opiekował ptakiem pod twoja nieobecność, ważne żeby ktoś się nią zajmował pobawił żeby nie była samotna jeśli będzie to ręcznie karmiona. Co do wolier, dlaczego nie zlecisz budowy z aluminium są stosunkowo tańsze niż gotowe klatki i z wymiarami możesz sobie pozwolić na większą bo nie będzie taka droga i wizualnie też fajnie to wygląda musisz sama zdecydować ;-)
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

Joasia21
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 15, 2013 17:37
Ptaki które hoduję: falista, kanarek, nimfa
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post autor: Joasia21 » ndz maja 19, 2013 23:27

Dziękuję za odpowiedź :D. Widocznie niepotrzebnie panikuję ale nie chcę zrobić krzywdy przyszłej papudze.
Nie pomyślałam o klatce z aluminium. Zainteresuje się tym. Całkiem niezły pomysł :))

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla Konury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość