Otwarty dziób i dyszenie na słońcu?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
sarkotka
Posty: 17
Rejestracja: wt maja 21, 2013 10:18
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Warszawa

Otwarty dziób i dyszenie na słońcu?

#1

Post autor: sarkotka » wt maja 21, 2013 10:50

Witajcie :)

Od niemal tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką 3-miesięcznego, oswojonego, wspaniałego samczyka konury słonecznej.

Czy normalne jest, że ta papuga otwiera dziób, macha miarowo językiem i jakby lekko sapie, kiedy się ją wystawi na słońce? Mój Florian został dziś rano posadzony na żerdzi na wewnętrznym parapecie przy uchylonym oknie, by popatrzył sobie na drzewa i ulicę. Po chwili otworzył dziób i zaczął szybko i słyszalnie oddychać. Dałam mu wody, zaoferowałam palec do wejścia nań, ale on wpatrywał się w okno jak zaczarowany i dalej dyszał. Pomyślałam, że może mu tam za gorąco i w końcu go zabrałam. Ale przecież chyba sam mógłby przejść na inną, bardziej zacienioną żerdź lub po prostu uciec na moje ramię, gdyby mu tam było źle.

Czy powinnam się martwić takim dyszeniem? Czy papuga może w ogóle dostać udaru? Przedawkować słońce?

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#2

Post autor: sqrczybyk » wt maja 21, 2013 12:53

Przy otwartym -uchylonym oknie moze byc przeciag, trzeba na to uważać.

Awatar użytkownika
sarkotka
Posty: 17
Rejestracja: wt maja 21, 2013 10:18
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post autor: sarkotka » wt maja 21, 2013 12:56

Rozumiem. Jeśli papuga siedzi na przeciągu to może przejawiać takie zachowanie?
Moja papuga: konura słoneczna, samiec, ur. luty 2013, ręcznie karmiony, oswojony.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#4

Post autor: WOJTEKZ » wt maja 21, 2013 14:30

W przeciągu papuga tak się nie zachowuje, tylko może się przeziębić. Natomisat to co opisałaś wcześniej to ptak dyszy z gorąca. Ptaki nie powinny przebywać długo na słońcu to im bardzo szkodzi (gorąco) sama widzisz jak ptak dyszy, większość dnia powinny siedzieć w cieniu.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
sarkotka
Posty: 17
Rejestracja: wt maja 21, 2013 10:18
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post autor: sarkotka » wt maja 21, 2013 14:50

Tak sądziłam. Tylko zdziwiło mnie, czemu nie chciała z tego słońca zejść. W przyszłości będę jej pilnować. Dzięki!
Moja papuga: konura słoneczna, samiec, ur. luty 2013, ręcznie karmiony, oswojony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla Konury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość