Doświadczenia hodowlane?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
krzysiooo77
Posty: 99
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 21:57
Ptaki które hoduję: Konura/Amazonka
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Doświadczenia hodowlane?

#1

Post autor: krzysiooo77 » wt lip 15, 2014 23:08

Witam:)
Zwracam się z pytaniem czy możliwe jest że hodowcy z Czech bawią się w krzyżowanie ptaków z czego wychodzą czasami osobniki słabe ze skłonnościami do chorób?
Już piszę dlaczego pytam.Moja konura patagońska to dość pechowa ptaszyna,upierzenie jest w normie ze stałym równomiernym po obu stronach czerwonym "nalotem" ,wielkość o 1/2 mniejsze niż te co widzałem w zoo a obrączka 2012.Siódmy raz jadę do weterynarza tym razem na korektę dzioba.Brak niedoborów,pasożytów enzymy wątrobowe w normie.Dieta raczej dobra ale niejadek dodam że żywiona tak samo jak druga papuga która jest w formie znakomitej.
Coś robię nie tak,czy zbieram cięgi za pana który faszerował ptaka prawie samym słonecznikiem od którego go kupiłem już 1,5 roku a czy może już taki jest?
Krzysiooo

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#2

Post autor: pysia34 » śr lip 16, 2014 09:45

A może warto zrobić rtg i sprawdzić stan żołądka? Swoją drogą stan zdrowia to nie tylko sprawa diety ale również osobnicza. Jedne osobniki sa słabsze ze skłonnością do chorób, inne silniejsze, zdrowsze. Wiele zalezy od okresu pisklęcego. Ale on nie jest do końca wyznacznikiem skłonności do chorób.

Awatar użytkownika
krzysiooo77
Posty: 99
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 21:57
Ptaki które hoduję: Konura/Amazonka
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

#3

Post autor: krzysiooo77 » śr lip 16, 2014 14:48

Rtg miał robione już dwa razy ostatnie 3-ce temu kompleksowe badania krwi i kału także i poza wagą lekarz niczego nie mógł się czepić.Pióra o jednolitym kolorze bez przebarwień poza grupka piór po jednej i po drugiej stronie o zabarwieniu pomarańczowo-czerwonym dodam tylko że ma tak ubarwione podbrzusze i to jest naturalne.
Krzysiooo

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#4

Post autor: pysia34 » śr lip 16, 2014 21:04

Żołądek nie jest powiększony? Do jakiego lekarza chodzisz jeśli mogę spytać nie każdy wyłapie anomalie żołądkowe na rtg. Nista waga może wynikać ze słabego przyswajania pokarmów przez błonę żołądka. Miała robione rtg z kontrastem?

Awatar użytkownika
krzysiooo77
Posty: 99
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 21:57
Ptaki które hoduję: Konura/Amazonka
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

#5

Post autor: krzysiooo77 » śr lip 16, 2014 23:07

Leczy się u dr.Piaseckiego.Masz rację żołądek był powiększony ale to przed leczeniem na drugim zdjęciu były jeszcze ciała obce a na trzecim czysto i organy w normie.Zdjęcia były robione z kontrastem.

Dodam tylko że praz wtóry ułamał sobie przerośniętą część dzioba.
Krzysiooo

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#6

Post autor: pysia34 » czw lip 17, 2014 07:11

Jesteś w dobrych rękach :) Ale to przykre że tyle ptaszek musi przejść :( Dr nie proponował badania na PDD?

Awatar użytkownika
krzysiooo77
Posty: 99
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 21:57
Ptaki które hoduję: Konura/Amazonka
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

#7

Post autor: krzysiooo77 » czw lip 17, 2014 14:41

Wspominał na pierwszej wizycie o jakimś wirusie którego może być tylko nosicielem ale wybacz mi bo nazwy nie pamiętam,minęło już troszeczkę czasu.
Krzysiooo

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#8

Post autor: pysia34 » czw lip 17, 2014 17:26

ABV Avian Bornawirus :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla Konury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość