Czy może zagrozić wentylator ?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

egon emeryt
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 04, 2016 11:24
Ptaki które hoduję: Konura Czarnogłowa . Księżniczka Słoneczna .

Czy może zagrozić wentylator ?

#1

Post autor: egon emeryt » pn lip 25, 2016 18:35

Witam , proszę czy ktoś może mi odpowiedzieć czy papużce Konrze Czarnogłowej może zagrozić wentylator . Wczoraj żona miała załączony wentylator i trochę tego powietrza prawdopodobnie dostało się papużce . Dzisiaj papużka siedzi jakaś nieswoja , nie bawi się , nie gada po swojemu , jest osiedniała . Jeść je i pije . I wydaje mi się że jak siedzi mi na ramieniu to łapki ma chyba bardziej ciepłe. Czy powinienem się martwić .

egon emeryt
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 04, 2016 11:24
Ptaki które hoduję: Konura Czarnogłowa . Księżniczka Słoneczna .

#2

Post autor: egon emeryt » wt lip 26, 2016 17:39

No na szczęście sprawa się wyjaśniła . Mały łobuziak ma się za dobrze . Mieszka w zbyt sterylnych warunkach . Kupujemy mu mu najlepsze owoce . I to jest błąd . Najważniejsze że Rambowi nic nie jest co by zagrażało jego życiu !!!!

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#3

Post autor: Figa » czw lip 28, 2016 07:55

No to super, musisz tylko uważać na przeciągi, a owoce i warzywa są bardzo ważne w diecie papugi, ja podaję w sezonie letnim dużo owoców z targowiska od przysłowiowej babci z targu, ale mam też w swoim ogrodzie agrest, maliny, grusze, wiśnie - więc wiem, że na pewno czyste w sensie, że niepryskane. Ale w markecie też latem muszę kupować, bo moje lubią granaty, papaje i inne rarytasy, staram się jednak je bardzo dobrze myć. W poniedziałek będę miała dostawę prosto z targu nocnego w Bangkoku <cwaniak> <cwaniak> <cwaniak> syn przyjeżdża w odwiedziny <jupi> i jak zawsze robi mi taki właśnie prezent, cieszę się razem z papugami, bo smak tych owoców dojrzewających na słońcu jest jednak inny.

egon emeryt
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 04, 2016 11:24
Ptaki które hoduję: Konura Czarnogłowa . Księżniczka Słoneczna .

#4

Post autor: egon emeryt » sob sie 06, 2016 16:41

A jednak nie jest coś tak jak powinno być . Ptak siedzi , większość śpi . Je , pije , ale się nie odzywa . Zawsze było głośno . Był lepszy niż psy na podwórku . Wszczynał alarm w oknie gdy tylko kogoś zobaczył . Byłem z nim w sklepie gdzie go kupiłem . Właściciel ponownie nic nie wykrył . Jest zadbany, nie wygłodzony , piórka w porządku . Odchody normalne . Czy możliwe że coś z psychiką się dzieje . Kupiliśmy drugą papużkę do towarzystwa , KSIĘŻNICZKĘ SŁONECZNĄ . Zobaczymy czy się polubią i czy się coś poprawi .

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#5

Post autor: Figa » pn sie 08, 2016 07:32

Ja bym pojechała do dr. Piaseckiego, zrobił by mu banie krwi i RTG i byś wiedział, co jest z papugą. U mojej Kiki takie badania wyjaśniły sporo spraw, ale Kika to inny problem. Dr. Piasecki daje narkozę wziewną, a nie wszyscy lekarze taki sprzęt posiadają, on jest specjalistą od ptaków, więc może się wybierz do dobrego weta, bo pan w sklepie nie wiele może.
Kupiłeś drugą papugę, a gdyby Twoja miała jakiegoś wirusa ? Albo ta nowa ? W taki sposób to możesz tylko zaszkodzić, powinieneś najpierw ją przebadać, a potem kupować. Oczywiście życzę, aby pan w sklepie miał 100 % rację, że to samotność i potrzeba tylko towarzystwa, trzymam kciuki za Was.

egon emeryt
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 04, 2016 11:24
Ptaki które hoduję: Konura Czarnogłowa . Księżniczka Słoneczna .

#6

Post autor: egon emeryt » pn sie 08, 2016 11:43

Oby się Pani myliła !!! Jak wracam z pracy papużka zmienia swoje zachowanie . Jest weselszy , siada na ramieniu , i tak potrafi siedzieć i tulić się godzinami .

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#7

Post autor: Figa » wt sie 09, 2016 08:17

Jestem Ewelina, nie pani <mruga> tu na forum wszyscy jesteśmy na Ty, nie zależnie od wieku <smile>
Cieszę się, że jest mu lepiej, oby to jednak była tylko samotność. Ja też jestem taka czuła na zachowanie swoich papug, jak tylko zmienią swoje zachowanie, to odrazu im się baczniej przyglądam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla Konury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość