Co to za mutacja?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

Co to za mutacja?

#1

Post autor: apol » wt maja 07, 2013 21:12

Witam gdy zobaczyłem to ogłoszenie pomyślałem sobie "ALE OKAZJA KONURY ZA 200 ZŁ " ale po przejrzeniu zdjęć nie mam pewności co to za mutacja lub gatunek konury.
Prosiłbym o rade jaki to gatunek lub mutacja hodowców którzy mają hodowle tych papug.
Nie mogę wstawić zdjęcia więc tu jest to ogłoszenie http://alegratka.pl/ogloszenie/konury-z ... bde9025816
Pozdrawiam

rozella39
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 13, 2013 16:39
Ptaki które hoduję: konury rudosterki aleksy senegalki , księżniczki , katarzynki
Lokalizacja: Trzebnica
Kontakt:

#2

Post autor: rozella39 » śr maja 08, 2013 11:37

to jest krzyżówka ognistobrzuchej i złoto czelnej
ppaugi

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#3

Post autor: apol » śr maja 08, 2013 13:03

dzięki a warto ją kupić czy młode będą wychodzić ognistobrzuche, złoto czelne i te mutacje?
Pozdrawiam

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#4

Post autor: GoldAngelo » śr maja 08, 2013 13:43

Hybryda to nie mutacja. Nie jest tak, że w lęgu będą osobno będą Ci wychodziły albo takie albo takie. Jeśli nie są jałowe i będą miały młode to będą to po prostu kolejne hybrydy.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#5

Post autor: apol » śr maja 08, 2013 14:13

A to nie ma sensu kupić tego ptaka. Gdy pisałem z hodowcom (zanim napisałem n.temat ) co jest właścicielem tych konurów napisał , że "Miały wyjść ognistobrzuche ale wyszły inne" widocznie on sam też musiał być oszukany :?:

A jeszcze jedno czy konura ognistobrzucha może kosztować 260 albo 280 zł bo widziałem takie ogłoszenie że hodowca/handlarzyna chciał sprzedać konure w Kościanie. Właśnie za taką sumę.

//Scaliłem
Ostatnio zmieniony śr maja 08, 2013 15:35 przez apol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#6

Post autor: GoldAngelo » śr maja 08, 2013 15:38

apol pisze:A to nie ma sensu kupić tego ptaka. Gdy pisałem z hodowcom (zanim napisałem n.temat ) co jest właścicielem tych konur napisał , że "Miały wyjść ognistobrzuche ale wyszły inne" widocznie on sam też musiał być oszukany :?:

Mógł zostać oszukany, mógł nie znać się kupując ptaka a mógł po prostu chcieć go sprzedać i tak powiedział.

A jeszcze jedno czy konura ognistobrzucha może kosztować 260 albo 280 zł bo widziałem takie ogłoszenie że hodowca/handlarzyna chciał sprzedać konure w Kościanie. Właśnie za taką sumę.
A dlaczego miała by nie móc? Pary lęgowe (z badaniami DNA) to koszt około 800 zł (można kupić taniej a można i drożej).
Ostatnio zmieniony ndz maja 12, 2013 08:16 przez GoldAngelo, łącznie zmieniany 1 raz.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
zby60
Posty: 179
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 14:34
Ptaki które hoduję: kiedyś hodowałem nimfy
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#7

Post autor: zby60 » śr maja 08, 2013 17:18

Nie wiem dlaczego rozella uważasz tą konurę za hybrydę. Ona raczej wygląda na podgatunek
konury złotoczelnej Aratinga auricapilla aurifrons. Tak więc nie jest to ani mutacja ani hybryda.

Awatar użytkownika
krzysiek007
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 31, 2008 15:35
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: świętokrzyskie

#8

Post autor: krzysiek007 » śr maja 08, 2013 17:38

zby60, Fakt trochę są podobne,ale zdecydowanie jest to hybryda z ognistobrzuchą
spójrz dokładnie na głowy tych ptaków z nich dokładnie widac,że są po odnistobrzuchych

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#9

Post autor: apol » ndz maja 12, 2013 08:05

GoldAngelo pytałem się dla tego o tę sumę, że widziałem parę z DNA za 1200 zł
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
krzysiek007
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 31, 2008 15:35
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: świętokrzyskie

#10

Post autor: krzysiek007 » wt maja 14, 2013 11:03

Już parę lat jak nie interesuję się konurami,ale widzę,że ceny poszły sporo w górę,bynajmniej za ognistobrzuche bo w 2008 pamiętam,że były po 800zł/para

rozella39
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 13, 2013 16:39
Ptaki które hoduję: konury rudosterki aleksy senegalki , księżniczki , katarzynki
Lokalizacja: Trzebnica
Kontakt:

#11

Post autor: rozella39 » czw maja 16, 2013 22:37

ja wiem że to nie podgatunek bo rozmawiałem z tym hodowca i on wie że to krzyżówka gdyż kupił od gościa który hoduje i ognistobrzuche i złotogłowe wiec wyszły hybrydy do tego to rodzeństwo tyle mi sie udąło ustalić a miały jajka ale niezalężone .
ppaugi

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Konury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość