stres

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

stres

#1

Post autor: boss » sob cze 08, 2013 17:02

Po czym poznać, że papuga jest zestresowana i wystraszona?

Kiedy wzięłam swoją konurę na dwór w klatce to głośno krzyczała. Natomiast kiedy zabrałam ją w szelkach dla papug to milczała jak zaklęta nie ruszała się z mojego ramienia i dyszała otwartym dziobkiem nie wiem czy ze stresu czy z ciepła bo dzień ładny potem dziobek zamknęła ale kiedy posadziłam ją na gałęzi aby do mnie przyleciała to nie chciała tego zrobić tylko siedziała nieruchomo. Był to jej pierwszy spacer i nie wiem czy nie był dla niej szokiem i czy powinnam ją jeszcze wyprowadzać. Potem już w domu siedziała na swoim stojaku nigdzie sie nie ruszając, a nawet zaczęła przysypiać. Jak myslicie, czy miała za dużo wrażeń? Czy mam ryzykować kolejny spacer czy jest to dla niej zbyt wielkie przeżycie i stres?
alik

Awatar użytkownika
kubix
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 12, 2012 17:59
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna zielona Aleks i Afi, kto wie czy para zakochana, czy przyjaciółki...
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#2

Post autor: kubix » sob cze 08, 2013 22:53

ja się zestresowałam czytając, :-/

Awatar użytkownika
krzysiooo77
Posty: 99
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 21:57
Ptaki które hoduję: Konura/Amazonka
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

#3

Post autor: krzysiooo77 » ndz cze 09, 2013 00:15

Dałeś jej wrażeń co nie miara następnym razem będzie lepiej ale tak poza tym to troszeczkę inaczej się robi ...trzeba troszeczkę poruszać się wolniej nie od razu na głęboką wodę:)
Krzysiooo

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

#4

Post autor: boss » ndz cze 09, 2013 17:56

co znaczy wolniej? czy tylko wyjść na balkon? lub na chwilę przed dom?
alik

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

#5

Post autor: boss » ndz cze 30, 2013 10:35

Już jest lepiej na spacerze co prawda szelek nie lubi i je podgryza, ale już tak sie nie stresuje wlatuje nawet obcym ludziom zwłaszcza dzieciom na głowy to chyba dobry objaw? Była nawet w mieście i nie próbowała uciekać czy zrywać się w popłochu przed odgłosami aut. lepiej też już potrafi określić na jaką odległość może odlecieć na szelkach. Nie ma też już otwartego dzioba jak myślicie podobają jej się te spacery?
alik

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Post autor: fotorobart » ndz cze 30, 2013 13:25

myślę, że tak, ciekawska natura papug będzie brała górę

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Konury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości