Zachowanie seksualne - jak reagować?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
sarkotka
Posty: 17
Rejestracja: wt maja 21, 2013 10:18
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Warszawa

Zachowanie seksualne - jak reagować?

#1

Post autor: sarkotka » śr gru 04, 2013 20:44

Moja konura słoneczna (pojedynczo trzymana), domniemany samiec, w pełni oswojony, skończył niedawno 10 miesięcy. Uwielbia wszelkie głaskanie i drapanie po piórkach. Ostatnio zauważyłam u niego podejrzane zachowanie: kiedy np. siedzę przy komputerze i używam myszy, a Florian spaceruje sobie po moim biurku, czasami puszy się, wchodzi mi na dłoń i dziwnie przytula się - jakby przyciskając brzuch i nasadę ogona do wierzchu mojej dłoni. Obawiam się, że to początki jego seksualności. Poza tymi rzadkimi momentami (nie częściej, niż raz na dwa dni) zachowuje się zupełnie normalnie, czyli jest kochany jak zwykle :-)

Jak powinnam reagować na takie zachowanie? Ignorować, czy delikatnie skarcić?
Czy przejawianie takiego zachowania jest normalne, czy raczej niepożądane i powinno się dążyć do jego wyeliminowania?
Moja papuga: konura słoneczna, samiec, ur. luty 2013, ręcznie karmiony, oswojony.

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

#2

Post autor: boss » pt gru 13, 2013 18:24

Moja też sie tak zachowuje myślę, że powinieneś ignorować, ale nie karać! jesli ci to przeszkadza to poprostu zabierz rękę , a taka już ich natura.
alik

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Konury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość