pytania dotyczące konur słonecznych!

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Konurka12345
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 29, 2018 21:09
Ptaki które hoduję: nie hoduję

pytania dotyczące konur słonecznych!

#1

Post autor: Konurka12345 » pn sty 29, 2018 21:26

1.czy konura słoneczna jest droga?
2. jakie są minimalne wymiary klatki?
3. czy ta papuga (konura słoneczna) może mieszkać w moim pokoju ze mną bez klatki? czy jakaś klatka musi być?
4. Czy ta konurka może zostawać sama w domu, gdy ja będę w szkole? ja zwykle w szkole mam 7, 5,6 lub 4 lekcje więc, wytrzymałaby?
5.gdzie mogę jeszcze kupić ręcznie karmione, młode konury słoneczne oprócz sklepu z papugami w warszawie?
6. Czy polecacie tą papugę na pierwszą?
Papuga mogła by przez cały dzień latać po moim pokoju a w nocy by była w klatce.

za wszelkie odpowiedzi dziękuję!!! <rotfl3> <biggrin>

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#2

Post autor: GoldAngelo » wt sty 30, 2018 19:31

Konurka12345 pisze:
pn sty 29, 2018 21:26
1.czy konura słoneczna jest droga?
2. jakie są minimalne wymiary klatki?
3. czy ta papuga (konura słoneczna) może mieszkać w moim pokoju ze mną bez klatki? czy jakaś klatka musi być?
4. Czy ta konurka może zostawać sama w domu, gdy ja będę w szkole? ja zwykle w szkole mam 7, 5,6 lub 4 lekcje więc, wytrzymałaby?
5.gdzie mogę jeszcze kupić ręcznie karmione, młode konury słoneczne oprócz sklepu z papugami w warszawie?
6. Czy polecacie tą papugę na pierwszą?
Papuga mogła by przez cały dzień latać po moim pokoju a w nocy by była w klatce.

za wszelkie odpowiedzi dziękuję!!! <rotfl3> <biggrin>
Trochę o konurach słonecznych masz tutaj: http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic ... 185&t=2842 (w artykule znajdziesz też link do źródła, gdzie jest jeszcze więcej informacji).
1. Średnie ceny zaczynają się od około 800 PLN.
2. Żadna klatka nie jest za duża - im większa tym lepsza. Wszystko zależy czy ptak będzie tam przebywał cały czas czy tylko na noc, czy jeszcze tylko jadł i pił a klatka non stop będzie otwarta.
3. Może mieszkać bez klatki - jeśli od razu po zakupie chcesz go wypuścić, to najlepiej kupić ptaka ręcznie karmionego.
4. Odpowiedź jest w/w artykule.
5. Jest wielu dobrych hodowców, ale wszystko zależy od sezonu. Ogólnie uważam, że najlepiej ptaki kupować od sprawdzonych hodowców.
6. To zależy. Ogólnie przeczytaj w/w tłumaczenie i jeśli będziesz miał dalej jakieś pytania daj znać.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

paputek86
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 06, 2019 14:44
Ptaki które hoduję: nie hoduje ptakow, chcialabym jedynie zaczerpnac rzeteknej wiedzy na temat konur slonecznych i barwinek bialobrzuchych

#3

Post autor: paputek86 » ndz paź 06, 2019 15:24

witam,
moje pytania:
1) czy konury sloneczne dobrze zniosa towarzystwo dwoch pieskow
2) czy lepiej kupic jedna czy dwie konury zeby stanowily dla siebie towarzystwo, nie mam zamiaru ich hodowac
3) jak zabezpieczyc dom przed papugami, oprocz okablowania instalacji i po wlozeniu do gniazdek zabezpieczen nie wiem jak mozna jeszcze zapewnic im bezpieczenstwo, pomijak juz oczywiste jak chowanie ostrych narzedzi, czy cos jeszcze moze im zagrazac ?
4) jaka lampa uv dla nich najlepsza
5) jak czesto wychodzic z nia na spacery , czy moze mi towarzyszyc przy spacerze dla pieskow?
6) znalazlam weterynarza blisko siebie ktory w swojej specjalizacji ma specjalnosc ptaki egzotyczne, jakie badania bedzie musial zrobic papudze po przybyciu do mnie
7) czy lepiej kupic konure czy barwinke bialobrzucha, przyznam ze nie posiadam i nie posiadalm nigdy papugi ale podchodze do tematu b. powaznie i znami ja nabede postaram sie odpowiedziec na wszytskien nurtujace mnie pytania

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#4

Post autor: Agata82 » ndz paź 06, 2019 21:12

A ja uważam , że absolutnie każda papuga powinna mieć jakąś klatkę i pod nieobecność właściciela powinna być w niej zamknięta. Dlaczego ?? Dla jej własnego bezpieczeństwa, by gdzieś nie wpadła, by się gdzieś nie zaklinowała, by nie zjadła czegoś co mogłoby jej zaszkodzić i również dlatego, by ograniczyć niszczenie przedmiotów w otoczeniu ze zwykłej nudy. Powinna mieć klatkę wielkością dostosowaną do czasu w jakim będziewiej spędzać, a wniej różnorodne zabawki przeznaczone do zabawy i niszczenia. Papugi są ciekawskie i kombinują, nigdy nie wiadomo co strzeli im do głowy.


Jeśli kupisz prawidłowo ręcznie wykarmioną, oswojoną papugę, to ty będziesz jej towarzyszem i druga papuga nie jest potrzebna.

Z papugą ogólnie rzecz biorąc nie wychodzi się na spacery - owszem istnieją szelki dla papug - ale nie każda papuga je akceptuje i nie zakłada się ich dopiero co nabytej papudze - trzeba zyskać zaufanie ptaka, a dwa, ja z obserwacji mojej ręcznie karmionej papugi uważam, że taki spacer dla ręcznie wykarmionej papugi byłby ogromnym stresem i nigdy dla jakiejś głupiej mody nie naraziłabym na to mojego ptasia. Wystarczy od czasu do czasu wystawić papugę w dobrze zabezpieczonej klatce, do okna, na balkon, by nałapała promieni słonecznych i już.

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#5

Post autor: Agata82 » pn paź 07, 2019 07:24

Mój Ruffi na początku np bał się przejeżdżających samochodów na ulicy, za oknem - do tego stopnia że podnosił wrzask. Teraz po 8 miesiącach troszkę mu przeszło, ale pamięta. No i jak tu takiego ptaszka na spacer zabrać, jak jego tyyyle rzeczy, których nie zna zwyczajnie przeraża. Dwa - ja mieszkam na wsi... w powietrzu jest pełno ptaków, które chętnie zapolowałyby na kolorowego ptaszka. Biegające, szczekające psy... nie nie, dla mnie to głupia moda. Co innego wolne loty profesjonalnych hodowców ptaków, ale oni mają mega doświadczenie i wiedzą ,gdzie i z jakim ptakiem mogą to robić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Konury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość