Kiilka pytań dotyczace Lory

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Wojol
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 31, 2009 23:04
Ptaki które hoduję: Brak
Lokalizacja: Katowice

Kiilka pytań dotyczace Lory

#1

Post autor: Wojol » wt maja 06, 2014 16:26

Witam, jestem tuż przed zakupem samca Lory wielkiej. Papuga będzie miała pół roku, została wykarmiona ręcznie przez hodowcę.

Mam teraz kilka pytań związanych z papugą.

1. Gdy papuga będzie już u mnie w domu po jakim czasie mogę ją wypuścić z klatki aby latała po mieszkaniu ? Miałem kiedyś Aleksandrette oraz Lore górką i te papugi już następnego dnia zostały wypuszczone i o dziwo od razu same chciały siedzieć ze mną lub na moim ramieniu. Jak to będzie wyglądać z Lorą ?

2. Jak to jest z zachowaniem papugi, z początku może być agresywna do mnie jako nowego opiekuna czy z łatwością i w szybkim tempie oswoi się ze mną ?

3. Przez pierwsze kilka dni starać się dawać papudze jedzenie z ręki czy ograniczyć się do samego wymieniania jedzenia w karmidełkach ?


Z góry dziękuje za odpowiedzi, jeżeli będę miał więcej pytać z chęcią je tutaj wypiszę.

Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post autor: misia458 » śr maja 07, 2014 17:43

Witaj, jeżeli papuga będzie ręcznie karmiona to praktycznie od razu po wsadzeniu jej do klatki będzie się domagała wypuszczenia i będzie szukała kontaktu z człowiekiem. Hodowca sam powinien Ci powiedzieć co np. lubi jakie owoce, warzywa, jakie lubi zabawki.
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

Awatar użytkownika
Wojol
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 31, 2009 23:04
Ptaki które hoduję: Brak
Lokalizacja: Katowice

#3

Post autor: Wojol » śr maja 07, 2014 22:42

Tzn. papuga była ręcznie karmiona i po jej odebraniu już nie będzie.

Edyta - Andrzej

#4

Post autor: Edyta - Andrzej » pt maja 09, 2014 13:11

może ja coś dodam od siebie, napewno papugi z gat, Lory wielkiej nie powinny być trzymane w klatkach, bo taka papuga nigdy nie będzie pupilem oddanym włascicielowi, to nie ryba by ją trzymac w karawce, Sa to papugi bardzo spokojne, szybko sie uczą zasad życia na otwartym mieszkaniu i po jakimś czasie nie ma z nimi zadnego kłopotu,Na początek owszem może przez 2 dni byc zamknięty w klatce po to by się zaklimatyzował z nowym domkiem jak i oteczeniem,na 3 dzień można śmiało klatkę otworzyć i nigdy jej nie zamykac z lorami , ale przez pierwszy okres trzeba obserwowac i w razie potrzeby, być dla ptaka przewodnikiem, po nowym domku po ok, miesiącu Lora będzie znała wszystkie zakamarki i bez obaw będzie żyła z domownikami a nie obok nich, Tylko tak chowana Lora wielka będzie ptakiem mocno uczłowieczonym, będzie się słuchała i wykonywała polecenia, a jak jej poświęcimy więcej czasu będzie rozmawiała z nami pełnymi zdaniami,co do jedzenia powinna mieć w miskach jedzenie , ale jak jej będziesz podawał jedzenie z ręki tylko zblizy ptaka do ciebie i nabierze zaufania,Co do pytania o agresywność, Lory nie są agresywne ale pamiętaj, będziesz dla niej obcym osobnikiem i daleka droga do pełnego zaufania, je zdobywa sie z czasem az dochodzi do sytuacji jak z naszym samcem, zrobi wszystko co mu się powie. Tak jest w naszym przypadku nasz samiec rozmawia bardzo dobrze i rozumie sens wypowiedzi, jest pełnoprawnym członkiem rodziny,mamy tez młodszą samiczkę ona jest w trakcie integracji z rodziną, można poglądac zdjęcia na www.garnek.pl/paczka , jak u nas mieszkają i zyją lory, a by usłyszeć jak mówią zapraszam na yutube są filiki po wpisaniu ,,gadajaca papuga Lora wielka ,, można zobaczyć efekty trzymania Lor wielkich na pełnej swobodzie , nie wspomniałem że nasz samiec spędza czas też poza domem, Pozdrawiam i życze by pupil był równie udany jak nasze,

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#5

Post autor: Figa » sob maja 10, 2014 11:54

Edyta - Andrzej, piękne zdjęcia :)

Awatar użytkownika
Wojol
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 31, 2009 23:04
Ptaki które hoduję: Brak
Lokalizacja: Katowice

#6

Post autor: Wojol » sob maja 10, 2014 12:05

Papuga ma spędzać cały dzień poza klatką jedynie na noc chcę aby wchodziła do klatki.
Tak była nauczona moja Aleksandretta oraz Lora górska.
Papugi nie mam zamiaru trzymać w klatce jedynie chodziło mi o to kiedy powinna zostać 1 raz wypuszczona po zaaklimatyzowaniu.

Szukałem długo papugi dla siebie i to dzięki Pana filmikom z yt zdecydowałem się na Lorę Wielką.

Również zapraszam do moich trzech filmików z papugami:
https://www.youtube.com/watch?v=YQp_fX1YhkM
https://www.youtube.com/watch?v=YAGAK6EwiMQ
https://www.youtube.com/watch?v=cn-9101i7ag

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
barabanda2013
Posty: 92
Rejestracja: czw lis 14, 2013 10:52
Ptaki które hoduję: samczyk i samiczka Lory wielkiej
Lokalizacja: Bydgoszcz

#7

Post autor: barabanda2013 » sob maja 10, 2014 20:20

Cześć Wojol,
obejrzałem Twoje filmiki z super zabawną lorą górską. Są mega, nieźle się uśmiałem z ich komiczności. Co się z nią stało? Co do lory wielkiej, to misia458 ma rację. W rozmowie z hodowcą powinieneś wiele rzeczy intrygujących Ciebie dowiedzieć się a jak już pupil znajdzie się w Twoim domu, to też wiele wątpliwości również się rozwieje w bezpośrednim kontakcie z nim - zaufaj instynktowi.
Życzę wszystkiego dobrego, mega optymizmu i jak najmniej problemów (masz już nieco doświadczenia z papugami <tiaaa> ) - bardzo dobrego wyboru dokonałeś <spoko> pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Lory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości