palce u papugi

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

pysia34

palce u papugi

#1

Post autor: pysia34 » sob kwie 18, 2009 10:46

Jak to mi się zwykle przytrafia nie wiem dlaczego mi ale... trafiła do mnie do wykarmienia(tym razem tylko miała być do karmienia hihi kolejna lora wielka i cóż okazało się że samiczka jakiej poszukuję ale... powiedzcie ci czy papużka z tylko dwoma palcami i kikutem niepełnej długości trzeciego palca w obu nogach ma szanse na normalne poruszanie się po gałęziach i lęgi? na razie jest to pisklę niespełna 40dniowe więc na tyle nieporadne że nie stoi jeszcze na żerdce ale nurtuje mnie pytanie czy kiedykolwiek będzie stało jeśli w obu stopach są tak duże braki?

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#2

Post autor: essex1 » sob kwie 18, 2009 13:18

Wiele golebi miejskich mozna spotkac bez palcow,kuleja ale daja sobie rade.Mialem kiedys falke bez dwoch tylnych pazurkow-nie miala zadnych problemow.Z Twoja lorcia znacznie wiekszy problem.Jezeli po jednym pelnym ma z przodu i z tylu to da sobie rade spokojnie.Dzioba bedzie uzywac...
Pozdrawiam. Artur

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#3

Post autor: Figa » sob kwie 18, 2009 13:37

Miałam nimfę tylko z jedną nogą i świetnie dawała sobie radę, więc myślę, że u Twojej Lorki też wszystko będzie przebiegać normalnie.

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#4

Post autor: szkot » sob kwie 18, 2009 14:04

Mam kolege w Lublinie który huduje papugi począwszy od rozelli skończywszy na arach i jedna z samic baraband nie ma nogi,ale od trzech lat wyprowadza slicznie lęgi!
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

pysia34

#5

Post autor: pysia34 » sob kwie 18, 2009 17:52

dzięki o to mi chodziło :) ostatnio mam szczęście do papuzich kalek ... nie mam sumienia ich nie chronić i na dokładkę słono mnie to kosztuje zarówno u hodowcy jak i weterynarza ale jak to nie chronić ....

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#6

Post autor: coco39 » sob kwie 18, 2009 20:47

Nie powinno to w niczym jej przeszkadzać.Jedynie nie bedzie mogła uczestniczyć w wystawach.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#7

Post autor: JC » sob kwie 18, 2009 21:24

Ja też mam gniazdującą samiczkę penanta bez nogi. Gniazduje w pniaku powieszonym poziomo, bo z pionowego pewnie by nie wyszła :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Lory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość