gołębie

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

boYka
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 07, 2007 17:43
Ptaki które hoduję: papugi, ptaszki ozdobne, gołębie
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

gołębie

#1

Post autor: boYka » śr lip 16, 2008 20:26

Tak z ciekawości kto hoduje również gołębie :?: jeżeli tak to jakie macie,
trzeba trochę rozkręcić temat ;-)
pozdrawiam
boYka

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1912
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » ndz lip 20, 2008 08:53

Ja hoduję pawiki - białe,czarne,czerwone i tarczowe,
Obrazek

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#3

Post autor: Boguśka » ndz lip 20, 2008 09:07

Oj jakie cudeńka!Ten na pierwszym planie to chyba samiec bo tak się napina :mrgreen: to chyba jakieś zaloty :?: Napisz Al coś więcej o tych gołąbkach -jakie są w hodowli :roll:

Tomasz
Posty: 75
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:09
Ptaki które hoduję: Nimfy szare, perłowe, zółte
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: Tomasz » pn lip 21, 2008 15:17

Ja posiadam: pawie, czaiki, perłowe, tranzulskie, mewki, kapucynki, mnichy, jasne, bociany, tarczowe, sroki, loczki, zakonniki, saksonskie polne,

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1912
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#5

Post autor: Al » pn lip 21, 2008 16:28

.Są to bardzo spokojne ptaki,chodzą wolno,zamykane tylko na noc,niezbyt chętnie latają,chyba że na dach :mrgreen: Są oswojone i jedzą z ręki.

Awatar użytkownika
Papużka19
Posty: 26
Rejestracja: pn sie 11, 2008 14:30
Ptaki które hoduję: Aleksandretta wielka
Lokalizacja: wielkopolska

#6

Post autor: Papużka19 » śr sie 13, 2008 13:44

:-) WITAm :) razem z chlopakiem hodujemy golabki:) mamy turkoty dwuczube,perukrze,kapucyny,pawiki,loczki,galrlacze slaskie i pomorskie,kingi,strassery, oczywiscie pocztowe:) nio i mewki:)golabki to sliczne ptaki:)bardzo spokojne i pieknej postawy:)) :-) :-)

Awatar użytkownika
Koko-zieloneoko
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 21, 2008 02:58
Ptaki które hoduję: Nimfy, Gołębie
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

#7

Post autor: Koko-zieloneoko » ndz paź 19, 2008 04:22

:?: Mam pytanko czy jest ktoś kto zna się naprawde na gołębiach i ich zwyczajach .Ja interezuje się wszystkimi ptakami .Ale gołebie mnie ostatnio zainteresowały z dość dziwnego powodu . :oops: Pokrutce napisze oco mnie chodzi .Zawsze mam jakies ptaszysko które z jakis przyczyn znajduje się umnie .Ale ostatnio miałam dziwny przypadek z gołębiem i to mnie nie daje spokoju .Zabrałam kotowi z pyska gołębia miał uszkodzoną łapke i skrzydło .Zabrałam go do domu .Wyniosłam biedaka na balkon po opatrzeniu i pomyślałam ze bedzie mu tam dobrze wydobrzeje to sobie odleci .Nic bardziej głupiego zrobic nie mogłam .Na moim balkonie mam [2] gołębie które sa umnie conajmniej [3] lata .Jak dopadły tego biedaka to chciały pozbawić go wzroku ,tak go tłukły że nawet nie uciekły jak wyszłam na balkon .Niewiem czy broniły swego terytorium czy chciały go ubić dlatego że był okaleczony .Ale przeciez one tez znalazły sie umnie bo były też kiedys poszkodowane .Naprawde niewiem co otym myśleć :?: :?: :?: :?:
Irena Anna C.
Jestem miłośniczką ptaków i nie tylko .
Lubię prawdę obłudy nie znoszę

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1912
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#8

Post autor: Al » ndz paź 19, 2008 10:34

Koko-zieloneoko, One broniły swojego terytorium,on był intruzem.Ptaki nie pamiętają żę kiedyś były okaleczone i u Ciebie znalazły azyl.Jeżeli w dodatku gniazdują u Ciebie na balkonie to każdy inny ptak będzie przeganiany.

Awatar użytkownika
Koko-zieloneoko
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 21, 2008 02:58
Ptaki które hoduję: Nimfy, Gołębie
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

#9

Post autor: Koko-zieloneoko » wt paź 21, 2008 21:14

No dodra ale czemu tłukły po oczach i chciały go oślepić tego nie rozumiem .Dzis biedak nie dosci że ma usztywnione skszydło i łapke to jeszcze lecze mu oczy i chyba będzie widział na jedno oko bo drugiego chyba nie da sie uratowac .Ale przez [2] tygodnie moze i oko wydobrzeje .Dzieki za odpowiezi .Pozdrawiam wszystkich hodowców gołebi.
Irena Anna C.
Jestem miłośniczką ptaków i nie tylko .
Lubię prawdę obłudy nie znoszę

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1912
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#10

Post autor: Al » śr paź 22, 2008 17:44

Koko-zieloneoko, Po oczach bo to wrażliwe miejsce,ptaki wiedzą gdzie atakować intruza aby go unieszkodliwić

Awatar użytkownika
Koko-zieloneoko
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 21, 2008 02:58
Ptaki które hoduję: Nimfy, Gołębie
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

#11

Post autor: Koko-zieloneoko » pt paź 24, 2008 01:54

Dziobaty dochodzi do siebie dzisiaj łapką ruszał i nawet mnie łapał za palec to znaczy scięgna nie uszkodzone .nawet zdrowym skszydłem machał .Oko jedno wydobrzało ale drugie jest nie ciekawe .Ale ma apetyt je .Tylko nie podoba mu się skarpeta w której siedzi ale jeszcze pare dni i będzie stał na własnych łapkach .
Irena Anna C.
Jestem miłośniczką ptaków i nie tylko .
Lubię prawdę obłudy nie znoszę

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#12

Post autor: wojtek » pt paź 24, 2008 06:53

Koko-zieloneoko, Musisz izolować dzikie ptaki od swoich papug. Gołębie są nosicielami wielu grożnych chorób, śmiertelnych dla Twoich ptaków.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
Koko-zieloneoko
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 21, 2008 02:58
Ptaki które hoduję: Nimfy, Gołębie
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

#13

Post autor: Koko-zieloneoko » pt lis 21, 2008 20:37

:lol: Mój dziobaty jest zdrowy oba oczka uratowane .Stoi na własnych łapkach .Łapka zrosła się skrzydło zrosło się .Pierwsze pruby lotu pozytywne .Będzie latał wruci na wolności :-D
Irena Anna C.
Jestem miłośniczką ptaków i nie tylko .
Lubię prawdę obłudy nie znoszę

sajga
Posty: 89
Rejestracja: sob lis 10, 2007 22:04
Ptaki które hoduję: aleksandretty ob., modrolotki,faliste, nimfy,gołąbki egzotyczne
Lokalizacja: wielkopolska

#14

Post autor: sajga » pn gru 05, 2011 11:25

A ja hoduję tylko gołębie egzotyczne. Posiadam po kilka par ;gwinejskich, miedzianoskrzydłych, zielonoskrzydłych, aborygenków, no i diamentowych, ma się rozumieć wszystko to żyje obok papug.,
sajga

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#15

Post autor: apol » wt mar 26, 2013 15:30

A ja hodowałem gołębie kingi lecz 4 tyg temu postanowiłem że sprzedam kingi i teraz hoduję papugi. Kingi poleciłbym wszystkim miłośnikom gołębi ponieważ nie latają tak jak pocztowe.
Pozdrawiam

alina87r

#16

Post autor: alina87r » ndz kwie 10, 2016 21:01

Ja również hoduję pawiki może nie dużo ale hoduję :) różno kolorowe białe, czarne, czerwone itd... piękne zwierzęta.

zlotko1989

#17

Post autor: zlotko1989 » wt kwie 12, 2016 19:22

Ja również hoduję gołąbki, lecz niestety nie wiem jaką mają rasę, dostałam je w prezencie od znajomego który miał ich w nadmiarze, cieszę się że zgodziłam się na ich zatrzymanie, codziennie rano lubię popatrzeć jak sobie latają :D

katherine87
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 13, 2016 06:56
Ptaki które hoduję: papugi,kanarki

#18

Post autor: katherine87 » ndz lis 13, 2016 07:01

Kiedyś mój znajomy hodował gołębie, ale rzeczywiście miał takie naprawdę było widać, że są zadbane i hodowane i że to są specjalne gatunki :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gołębie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości