gołab pomoc

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

gołab pomoc

#1

Post autor: boss » sob wrz 20, 2014 12:31

Uratowałam młodego gołębia grzywacza przed psami i potrzebuję pomocy czym go karmic jest wypierzony ale jeszcze słabo lata i był pewnie jeszcze karmiony przez rodziców jak mam go karmić i czym moze strzykawką? proszę o pomoc gołębiarzy.
alik

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#2

Post autor: apol » sob wrz 20, 2014 20:50

Mokrym ziarnem najlepiej przenicą i pokoleji ręką wkładać mu do dzioba
Pozdrawiam

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

#3

Post autor: boss » ndz wrz 21, 2014 09:04

Ale jest zestresowany i nie chce jeść czy na siłe mam mu otworzyć dziób czy poczekać az bardziej zgłodnieje? ale czy nie opadnie z sił narazie jest silny i broni się intensywnie, a mogę wodę podawać strzykawką moze pokarm tez tak spróbowac mu dawac? Czy jeśli uda mi się go wykarmić to czy potem mozna go wypuścić poradzi sobie w środowisku, czy tez do końca zycia musi juz byc w niewoli?

A tak odbiegając od tematu moja papuga jest zazdrosna o niego chociaz on jest wiekszy od niej to nie boji się jej
alik

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#4

Post autor: pysia34 » ndz wrz 21, 2014 09:34

Możesz zmielić ziarna i podawać z wodą w strzykawce. Jak nauczy się jeść możesz śmiało go wypuścić powinien sobie poradzić.

Anna73
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 12, 2016 20:11
Ptaki które hoduję: nie hoduję żadnych, ale obserwuję je w papugarni

#5

Post autor: Anna73 » sob cze 17, 2017 22:30

Od wiosny tego roku na mój balkon przylatują 2 gołębie miejskie-samica i samiec. Ptaki najczęściej przylatują pojedynczo, więc w pobliżu muszą mieć gniazdo. Karmię ich nasionami soczewicy, lnu, a także kaszą jęczmienną i płatkami owsianymi. Najchętniej zjadają pokruszony na kawałeczki biały ser. Chleba daję mało, bo wiem, że w okolicy jest kilka miejsc dokarmiania i tam chleba się najedzą. Co można im jeszcze dawać? Słyszałam, że wykę i nasiona wszystkich traw. Czy nasiona niektórych roślin motylkowych mogą być dla tych ptaków szkodliwe? Chodzi mi nie tylko o rośliny zielne, ale też drzewa i krzewy np. robinia akacjowa, moszenki i inne.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#6

Post autor: JC » śr cze 21, 2017 08:06

A dlaczego szukasz takich mało popularnych nasion, jak te gołębie najbardziej by się cieszyły z pszenicy?

Anna73
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 12, 2016 20:11
Ptaki które hoduję: nie hoduję żadnych, ale obserwuję je w papugarni

#7

Post autor: Anna73 » śr cze 21, 2017 23:13

JC pisze:
śr cze 21, 2017 08:06
A dlaczego szukasz takich mało popularnych nasion, jak te gołębie najbardziej by się cieszyły z pszenicy?
Ponieważ tych roślin jest dużo na opuszczonych działkach i na obrzeżach miasta. Niestety jest tam mało ptaków, gdyż większość zadomowiła się w centrum, a tam z kolei jest mało roślin strączkowych a trawy są systematycznie koszone.

Awatar użytkownika
Patryk2000
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 27, 2023 11:05
Ptaki które hoduję: gołębie
Kontakt:

#8

Post autor: Patryk2000 » pt sty 27, 2023 11:10

Według mnie wszystkie nasiona można kupić przez internet. Jest mnóstwo sklepów z nasionami, dlatego też nie wiem czemu masz aż taki problem ze znalezieniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gołębie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości