Dwie mnichy

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

empty.
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 03, 2013 15:05
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: Gdańsk

Dwie mnichy

#1

Post autor: empty. » pt lis 15, 2013 14:57

Witam,
w ostatnim czasie jestem właścicielką 3 papugi. Mam aleksandrette i mniszke i od 3 dni mam młodziutką bo z maja niebieską mniszke.

Mam dosyć spory problem gdyż oczywiście aleksa i mnicha są w osobnych klatkach ale łączonych na samym początku ptaki niezbyt bardzo za sobą przepadały natomiast teraz można powiedzieć, że sie tolerują.
Natomiast chciałabym aby ta młoda mnicha przebywałam razem w klatce z zieloną natomiast moja zielona mnicha jest strasznie zaborcza. Obecnie swoją niebieską mniche trzymam w osobnej klatce ale blisko mnichy zielonej wtedy nic sie nie dzieje i ptaki są spokojne. Kiedy puszczam je po pokoju wszystko jest ok do momentu kiedy zielona nie spotyka na swojej drodze niebieskiej i wtedy poprostu zaczyna ją atakować, żeby np, zleciała z ramienia mojego faceta. Wiem że napewno jest to spowodowane troche zazdrością bo zielona to straszna przylepa ale chciałabym wiedzieć czy mogę zrobić coś jeszcze żeby pomóc niebieskiej zaaklimatyzować się w miejscu i żeby nie była atakowana przez zieloną gdyż bardzo mi zależy aby były razem w klatce i się po przyjacielsku dogadały.

Myślałam nad tym, żeby włożyć je razem do klatki ale szczerze troche boje się że temu malenstwu zielona mniszka zrobi krzywde.

Damiano

#2

Post autor: Damiano » pn mar 14, 2016 21:43

Nic podobnego :) Oczywiście kontroluj sytuację ale one się do siebie przyzwyczają też tak miałem :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Mniszek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość