Ucieczka Kiwiego (Mnichy)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Xandra
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 05, 2019 21:38
Ptaki które hoduję: Mnicha Nizinna

Ucieczka Kiwiego (Mnichy)

#1

Post autor: Xandra » pn sie 05, 2019 23:50

Hejka niedawno miałam przykrą sytuacje z Kiwim. PONIEWAŻ JAŚNIE PAN POSTANOWIŁ OTWORZYĆ DODATKOWY ZAMEK Z KLATKI. Byłam z przyjaciółką na ogródku gdy nagle widze Kiwiego jak lata w oddali. Ja zawał na miejscu, dygotałam cała i kryczę: Ala! Kiwi Zwiał! Panika wielka. Naszczęście mieszkamy niedaleko Poznania w miasteczku gdzie jest spokojnie i Kiwi postanowił zasmakować syropu klonowego... czyli w skrócie siedział na drzewie kilka domów dalej. Wołam go Kiwi choć do mnie a on nic. Sąsiadka była obok i pyta się co się stało. Po pół godziny stania jak cymbał pod drzewem najedzona Kiwi przyszedł na rękę. Odrazogo niełapałam bo było ryzyko żeby zwiał więc go głaszczę i daje buziaki i dopiero łapie. Tak to właśnie złapałam zielone paskudstwo. I zapomniałam dodać że Kiwi kręcił z sójką, czyli siedziały obok siebie a Kiwi coś mamrotał pod nosem. Kiwiemu jak powie się ''Kukuk'' to wygłupia się kręci głową i mówi kukuk. I tak własnie robił do sójki. Koniec

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#2

Post autor: Figa » wt sie 06, 2019 07:08

No to miałaś dużo szczęścia, że tak się to skończyło. Swoją droga kiedyś słyszałam, niewiem ile w tym prawdy, ze mnichy jak mieszkają w wolierach i są w dobranej parze, to mogą nawet mieć wolierę otwartą i będą się tylko wkoło niej kręciły, ciekawa jestem czy to prawda.

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#3

Post autor: Agata82 » wt sie 06, 2019 08:00

No są ponoć takie gatunki, mnie hodowca mówił, że ręcznie karmiona rudosterka też raczej stara sie usiąść gdzies po ucieczce i liczy na to, że pan po nią przyjdzie ( swoją drogą z obserwacji n grupie fb widzę, że rudosterki baaardzo często się odnjdują po zgubieniu ;) ) Osobiście mój hodowca mial rudą, która od rana do wieczora latała wolno i wracala na wieczór do domu - ale upolował ją jastrząb :(

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#4

Post autor: Rozalka:) » wt sie 06, 2019 11:10

O kurczaki, dobrze, że się dobrze skończyło i w żaden sposób nie zdziczał ;))
To prawda, że jak papuga jest bardzo oswojona to taka ucieczka jest nie groźna i też zależy to od gatunku. Domyślam się, że gdyby Zenek (rudosterka) mi zwiał to by wrócił ale mimo to wolę zachować bezpieczeństwo żeby nie uciekł. Chociażby tak jak Agata pisała o przypadku jak złapał jastrząb :(( To akurat też zależy gdzie się mieszka, tutaj ptaków drapieżnych nie ma ale raz w życiu widziałam jak siedział jeden na naszym balkonie :O

Xandra
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 05, 2019 21:38
Ptaki które hoduję: Mnicha Nizinna

#5

Post autor: Xandra » wt sie 06, 2019 11:57

Jastrząb :o [*] Mój Kiwi zachowuje się jak jastrząb na obcych ludzi. Jak przyjechała Ciocia z Wujem to papuga rzuciła się na Wujka xd A się darła. Jeszcze w tedy był młody. Teraz jak przychodzi nawet ktoś obcy to mówi Dzień dobry.

Paweł Adamkiewicz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 02, 2019 13:18
Ptaki które hoduję: nimfy, świergotki, mnichy

#6

Post autor: Paweł Adamkiewicz » pn sie 12, 2019 18:31

Figa pisze:
wt sie 06, 2019 07:08
Swoją droga kiedyś słyszałam, niewiem ile w tym prawdy, ze mnichy jak mieszkają w wolierach i są w dobranej parze, to mogą nawet mieć wolierę otwartą i będą się tylko wkoło niej kręciły, ciekawa jestem czy to prawda.
To prawda. Jeśli ktoś jest ciekawy jak wyglądają latające wolno mnichy to na YT użytkownik o nazwie "Parrots Brothers" ma takie stadko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Mniszek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość