Rejestracja papug

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Motylek.2
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 23, 2020 17:40
Ptaki które hoduję: Zakup mnichy nizinnej

Rejestracja papug

#1

Post autor: Motylek.2 » sob maja 23, 2020 17:50

Proszę mnie nie krytykować.

Chce kupić sobie mniche nizinna z hodowli z papierami wiem że muszę ją zarejestrować. Ale moje pytanie jest takie co jeśli kupię parę papug i one będą miały papiery i będą miały jajka co z tymi małymi papugami w razie sprzedaży. Gdzie nabędę papiery do sprzedaży małych czy dopiero po założeniu swojej hodowli mogę sprzedać małe papugi? Gdzie taka hodowle się zakłada...

Przemo90
Posty: 52
Rejestracja: wt cze 04, 2019 10:15
Ptaki które hoduję: Piona niebieskogłowa

#2

Post autor: Przemo90 » sob maja 23, 2020 18:55

Z tego co wiem to młode papugi, jeśli chcesz sprzedać muszą mieć certyfikat od powiatowego inspektora weterynarii. A jeśli chodzi o zarejestrowanie hodowli, to nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że załatwisz to w urzędzie miasta.

Motylek.2
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 23, 2020 17:40
Ptaki które hoduję: Zakup mnichy nizinnej

#3

Post autor: Motylek.2 » sob maja 23, 2020 19:40

Czyli okazuje się papierami z hodowli gdzie zakupiłam rodziców i na podstawie tego rejestruje hodowle aby sprzedać młode.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: Krysia- » ndz maja 24, 2020 05:36

Proszę przeczytać viewtopic.php?f=138&t=1567
Temat stary ale nic się nie zmieniło do dziś.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1906
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#5

Post autor: Al » pn maja 25, 2020 16:33

nie ma rejestracji hodowli, kazdy może legalnie rozmnażać , rejestruje sie tylko ptaki w starostwie powiatowym, jak masz rodzicw zarejestrowanych to gdy masz młode w budkach to dzwonisz do pow. weta i z nim reszte zalatwiasz,

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#6

Post autor: GoldAngelo » śr maja 27, 2020 13:20

Al pisze:
pn maja 25, 2020 16:33
nie ma rejestracji hodowli, kazdy może legalnie rozmnażać , rejestruje sie tylko ptaki w starostwie powiatowym, jak masz rodzicw zarejestrowanych to gdy masz młode w budkach to dzwonisz do pow. weta i z nim reszte zalatwiasz,
U mnie to wygląda inaczej - jeśli chce mieć papiery, to najpierw muszę zarejestrować amatorską hodowlę. Dopiero jeśli taka hodowla jest zarejestrowana, PIW przyjeżdża i wystawia zaświadczenie. Kwestia niejednolitej interpretacji prawa to osobny temat, natomiast najlepiej skontaktować się z odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wydziałem/PIW.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1906
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#7

Post autor: Al » czw maja 28, 2020 18:00

tp tylko zalezy od pow. lek. wet. nikt nie zarejestruje hodowli jak masz 1-3 pary ptaków, ja mam wiecej , ale i tak pow. lek. wet. stwierdzil , ze nie ma potrzeby rejestrowania- chyba, ze hodowla jest podpięta pod inną dzialalność gospodarczą

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#8

Post autor: coco39 » wt lip 21, 2020 18:26

Motylek.2 pisze:
sob maja 23, 2020 17:50
Proszę mnie nie krytykować.

Chce kupić sobie mniche nizinna z hodowli z papierami wiem że muszę ją zarejestrować. Ale moje pytanie jest takie co jeśli kupię parę papug i one będą miały papiery i będą miały jajka co z tymi małymi papugami w razie sprzedaży. Gdzie nabędę papiery do sprzedaży małych czy dopiero po założeniu swojej hodowli mogę sprzedać małe papugi? Gdzie taka hodowle się zakłada...
Po pierwsze primo: jeśli kupisz ptaki "z papierami" od dnia zakupu masz 14 dni aby zarejestrować te ptaki na siebie.
po drugie primo : jeśli ptaki ci zagniazdują i wyklują się młode dzwonisz do Powiatowego Lekarza Weterynarii (dla swojego miejsca zamieszkania) i informujesz go że chcesz zgłosić odchowy aby uzyskać zaświadczenie o urodzeniu w niewoli (PLW nie rejestruje ptaków wydaje tylko zaświadczenie o urodzeniu w niewoli ).O całą procedurę"papierkową (wniosek opłata17,00 zł) zapytaj swojego PLW
po trzecie primo : Mając w ręku zaświadczenie od PLWet. masz 14 dni od daty która widnieje na zaświadczeniu aby młode ptaki zarejestrować na siebie w wydziale ochrony środowiska urzędu miasta lub starostwa w zależności pod co należysz.(opłata 26 zł od gatunku)
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1906
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#9

Post autor: Al » śr lip 22, 2020 17:17

ja mlodych ktore ida do sprzedazy nie rejestruję i nigdy z tego powodu nabywca ani ja sama nie mieliśmy problemu - bo jaki jest sens zarejestrowac ptaka ktorego nim papiery rejestarcyjne do mnie dotrą jest już sprzedany

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#10

Post autor: coco39 » pn wrz 28, 2020 19:20

Alicjo jeśli PLW wystawi ci zaświadczenie i do 14 dni sprzedasz ptaki ok nie musisz ich rejestrować może to zrobić nowy właściciel ale musi się wyrobić ze złożeniem wniosku w ciągu 14 dni od daty wystawienia zaświadczenia .Jeśli nie zdąży a urzędnik nie zajarzy to się uda ale jeśli urzędnik jest kumaty to jest problem,i ma go nie tylko nowy właściciel ale i ty.Nie wiem może w różnych urzędach różnie interpretują przepisy ale ja opisuję tak jak powinno być
Na zaświadczeniu pisze tłustym drukiem "Zaświadczenie jest ważne 14 dni od daty wystawienia"
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1906
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#11

Post autor: Al » czw paź 01, 2020 17:13

mam kilka zaswiadczeń o wylęgu w niewoli i nie ma takich uwag o 14 dniach

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#12

Post autor: coco39 » sob lut 20, 2021 21:05

nie wiem jak jest w innych miastach ale PLW w Rybniku na swoich zaświadczeniach pod częścią II /wykaz zwierząt urodzonych w wyżej opisanej hodowli /posiada następującą informację tłustym drukiem "NIniejsze zaświadczenie wydaje się na wniosek strony i jest ważne 14 dni od daty wystawienia."
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#13

Post autor: coco39 » sob lut 20, 2021 21:24

IMG_20210220_210613.jpg
Udało mi się wkleić takowe zaswiadczenie do wglądu
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Mniszek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość