Rudosterki ;)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Adrian1950
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 22, 2010 10:12
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Wólka

Rudosterki ;)

#1

Post autor: Adrian1950 » wt cze 22, 2010 10:23

Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie ! Jestem nowy na tym forum a więc proszę o wyrozumiałość co do moich postów ;)

Mam kilka pytań w sprawie moich papug rudosterek zielonolicych.

1. Czy da się określić po zachowaniu płeć osobników???
* Bardzo dobrze widać gdy je kupiłem hodowca powiedział że mają koło 4 lat. Są u mnie od 2 tygodni i już jedna z papużek wskakuje do budki lęgowej wymiary budki ( 30 x 25 x 35 /szer x dł x wys) Czy po tym że tylko jedna z nich wskakuje do budki można określić że to samiczka???

2. Jedna z moich rudosterek ta właśnie co wskakuje do budki ma czerwone 2 plamki koło oka natomiast dryga ich niema.

3. Ta która niema plamek jest odważniejsza już bierze jedzonko ( słonecznik ) przez klatkę.

4. Ta co jest taka odważna lubi sobie ze mną pogaworzyć. Jak ja jej mówię ( co tam?? lub co chcesz?) to na sie tak napusza i coś sobie gaworzy.

Czy można ją nauczyć mówic?
Moim zdaniem ta co ma czerwone plamki to samiczka a ten odważniejszy to samiec.


Przepraszam że tak pisze np. że ta ma plamkę a ta jest odważna ale tylko tak je można odróżnić od Siebie...

Z góry dziękuję za Odpowiedzi !!!
Pozdrawiam Adrian ;)

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#2

Post autor: GoldAngelo » wt cze 22, 2010 21:07

Czy po tym że tylko jedna z nich wskakuje do budki można określić że to samiczka???

Niestety, nie można;) Za to po zachowaniu już tak, ale o tym musisz poczytać, ja nie mam książki w tej chwili a nie chcę Cie skłamać;) Jak się będą karmiły, to wydaje mi się, że to samiec karmi samicę, ale pewności nie mam. Może wklej zdjęcie szkrabów?

Na drugie pytanie nie mogę Ci odpowiedzieć, a trzeciego chyba nie ma;) Odróżnić je od siebie możesz również spróbować po obrączkach, bo na sto procent muszą być dokumenty, więc jakiś identyfikator też. Czy mogą mówić? Nie wiem, na to już musi Ci odpowiedzieć ktoś inny;) Za to błyskawicznie się oswajają nawet te, które nie są ręcznie karmione. No i są to ptaki terytorialne.

Adrian1950
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 22, 2010 10:12
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Wólka

#3

Post autor: Adrian1950 » śr cze 23, 2010 15:43

A może mi ktoś o nich coś więcej napisać jakie warunki im stworzyć ??? ogólnie potrzebuję informacji na temat tych papug...;)
Pozdrawiam Adrian ;)

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#4

Post autor: MisiekPapuga » ndz cze 27, 2010 15:09

Rudosterki to bardzo wdzięczne papugi, moim zdaniem wręcz idealne do mieszkań, nie hałasują (tak bardzo jak większe papugi), wyjątkowo łatwo się oswajają, są małych rozmiarów - co powoduje że przelatując przez pół pokoju nie zabiera połowy rzeczy z półek za sobą jak np Ara. Generalnie ciężko znaleźć jakieś wady, może poza koniecznością robienia badań DNA w celu ustalenia płci... Nie wymagają dużych wolier spokojnie można je hodować już w klatkach lub niewielkich wolierach. Każdą papugę można nauczyć mówić - wystarczy wejść na youtube.com i poszukać dowodów...:)
Jak będziesz miała konkretne pytanie to napisz - postaram się pomóc.

W celu urozmaicenia tematu - tegoroczne młode.
Obrazek
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla Rudosterek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość