Lotki u Rudosterki

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

ewelina07
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 06, 2019 16:14
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica

Lotki u Rudosterki

#1

Post autor: ewelina07 » czw lis 07, 2019 08:06

8 pazdziernika zakupiłam rudosterkę zielonolicą, chłopczyka wykluty w czerwcu. Sprzedawca obciął mu lotki przy jednym skrzydle. Po czasie zrozumialam że tak sie nie robi. Orientuje się ktoś ile czasu trwa odrastanie? Te uszkodzone wypadną?
Proszę o pomoc.
Dziękuję

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#2

Post autor: Agata82 » czw lis 07, 2019 11:17

jak będzie wymieniał lotki to wypadną..... hodowca cię nie poinformował o tym, że ma podcięte ?? jakaś masakra... po co i w jakim celu podciął, ja bym chciala wiedzieć.

arczer90
Posty: 94
Rejestracja: czw kwie 11, 2019 08:27
Ptaki które hoduję: Piona łuskowana

#3

Post autor: arczer90 » czw lis 07, 2019 16:49

Mnie ktoś straszył, że lotki mogą odrastac nawet do dwóch lat. To prawda?

ewelina07
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 06, 2019 16:14
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica

#4

Post autor: ewelina07 » czw lis 07, 2019 17:23

Twierdził, że to przyspieszy oswajani3
E, a ja jeszcze wtedy nie wiedziałam jakie to "bez sensu" On bardzo chce latać.
Jeśli ma 3 miesiące to kiedy potencjalnie może się pierzyć?

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#5

Post autor: Agata82 » czw lis 07, 2019 19:02

Rany co za idiota z tego hodowcy, przyspieszy oswajanie.... albo cię ściemnia i wcale nie jest taka młoda jak twierdzi ( a z ciekawości - ma obrączkę na łapce, papiery jakieś masz ?? )

Ja mam rudosterkę od 9 miesięcy, w grudniu skończy rok - pierzył się dość szybko, bo pierwszy raz jakoś jak miał 5miesięcy, teraz pierzy się znowu... systematycznie wypadają mu pióra te długie, że z ogona to wiem, bo widzę jak rosną nowe, ale zabij mnie - czy lotki już wymieniał nie wiem.

Ogólnie rudosterki uchodzą za ptaki "z natury oswojone" w sensie młode, które nie przebywały w wolierze z innymi bardzo szybko się oswajają... pytanie jak jest z Twoim.... mój Ruffi jest ręcznie karmiony , jak przywieźliśmy go do domu w lutym był po prostu oswojony jakby był z nami wieczność - zadbał o to hodowca- nie tylko go karmił, ale go socjalizował.

ewelina07
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 06, 2019 16:14
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica

#6

Post autor: ewelina07 » sob lis 09, 2019 08:07

Gdzie można dodac zdjęcia? Bo zaczynam się martwić hodowca nie wprowadzil mnie w błąd. Ptaszek ma obrączkę i certyfikat płci ale chodzi mi o wiek... a jestem w tym temacie zielona.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#7

Post autor: Rozalka:) » sob lis 09, 2019 10:13

klikasz "Pełny edytor i podgląd" -> pod polem tekstowym "załączniki" -> i "dodaj pliki"
Rok wyklucia jest tak jakby w innej pozycji niż inne cyfry napisany

ewelina07
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 06, 2019 16:14
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica

#8

Post autor: ewelina07 » sob lis 09, 2019 11:12

Wyczytałam, rzeczywiście 2019r.
Załączniki
20191109_075946.jpg
20191109_080110.jpg
20191109_080352.jpg

dominiqa0
Posty: 47
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 15:00
Ptaki które hoduję: Rudosterki<3
Lokalizacja: Szczyrk

#9

Post autor: dominiqa0 » pt lis 15, 2019 21:53

Mam podobną sytuację, lecz troszkę inną. Rudosterka ma już 8 miesięcy (gdy ją kupowałam miała 4) i po kilku dniach nie miała kilku najdłuższych lotek w skrzydle. Nie było to jakimś ogromnym problemem, bo papuga latała- nie za dobrze, ale latała. Pomyślałam- przecież jej odrosną. No właśnie po 4 miesiącach żadnego efektu. Lotki nie są podcięte, po prostu ich nie ma. Jak byłam u weta 3 miesiące temu na badaniach to poruszyłam ten temat i w odpowiedzi dostałam- odrosną. Uznałam, że okej i... dalej nic. Chciałam zrobić zdjęcie, ale papuga rozłożyć sobie skrzydła nie dała :) ile mogą rosnąć lotki? I czy w ogóle odrosną :/

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#10

Post autor: Agata82 » sob lis 16, 2019 09:42

Ewelina obrączka powinna być CZARNA oczywiście są wyjątki od reguły, ale na 2019 rok obrączki były czarne :) Powiem ci , że masakra z tymi lotkami - fatalnie to wygląda i zakładam że będzie odrastać kupe czasu :( swoją drogą, ciekawe , czy taki ptak , któremu podcięto lotki na dzień dobry nie zatraci instynktu latania ?? Ja nie wiem, tylko sobie tak gdybam, bo koszmarnie to wygląda :( To jakby człowiekowi obciąć palce u stóp i kazać mu żyć i być szczęśliwym.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#11

Post autor: Rozalka:) » sob lis 16, 2019 10:34

Agata82 pisze:
sob lis 16, 2019 09:42
Ewelina obrączka powinna być CZARNA oczywiście są wyjątki od reguły, ale na 2019 rok obrączki były czarne :) Powiem ci , że masakra z tymi lotkami - fatalnie to wygląda i zakładam że będzie odrastać kupe czasu :( swoją drogą, ciekawe , czy taki ptak , któremu podcięto lotki na dzień dobry nie zatraci instynktu latania ?? Ja nie wiem, tylko sobie tak gdybam, bo koszmarnie to wygląda :( To jakby człowiekowi obciąć palce u stóp i kazać mu żyć i być szczęśliwym.
Z tego co kojarzę kolory obrączek muszą być przestrzegane tylko u małych ptaszków ozdobnych. Zawsze ważniejsze jest to jaki rok jest napisany od koloru. Nie mam papugi u którejkolwiek kolor obrączki by się zgadzał z rokiem.
Ostatnio pisałam z osobą która ma dwie rudosterki i regularnie obcina im lotki. Pozwala im odrosnąć jedynie na zimę a potem na wiosnę z powrotem :(( Próbowałam jakoś przekonać by tego nie robił ale niektórym ludziom nie da się wytłumaczyć. Stwierdził, że to dla ich bezpieczeństwa - wychodzi z nimi na dwór bez żadnego zabezpieczenia, uważa, że fakt że tam gdzie on to i one oraz dodatkowo obcięte lotki nie spowodują ich straty na zewątrz :(( Pisałam, że do tego są szelki - a on, że nie bo ich nie lubią. No to co za filozofia w ogóle nie wychodzić na dwór i dać możliwość lata? Do tego stwierdził, że nawet w domu jest niebezpiecznie <sciana>

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#12

Post autor: Agata82 » sob lis 16, 2019 11:44

E Natalka, nawet na grupie u mnie popatrz na paputki, mają kolorowe obrączki. Moja modrolotka miała pomarańcozwą i była z 2016. Kolory są ustalone z góry i ptaków egzotycznych , papug też dotyczą, nie ma obowiązku oczywiście - ale raczej ja widzę, że hodowcy, którzy są w związkach czy jak to się tam nazywa - przestrzegają. Mój hodowca nawet udostępniał kilka dni temu zdjęcie na ten temat.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#13

Post autor: Rozalka:) » sob lis 16, 2019 12:59

Jeśli chodzi o te bardzo dobre hodowle - to tak przestrzegają ale sama napisałaś, że obowiązku nie ma. Bez dokładnego przyjrzenia się obrączkom to nie stwierdzimy czy faktycznie te kolory w grupie się zgadzają. U mnie Jaś ma czerwoną a jest z 2015 r. a wtedy był jakiś inny obowiązujący kolor.

ewelina07
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 06, 2019 16:14
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica

#14

Post autor: ewelina07 » śr lis 20, 2019 20:52

Jak się przestraszy to sfrunie, albo jak chce na mnie sfrunąć z klatki. Na razie nie zatracił instynktu, mam nadzieję, że jednak odrosną i sobie polata. Do szelek będę go powoli przyzwyczajać. Jak Wy zaczynaliscie?

Istnieje temat o szelkach viewtopic.php?f=105&t=1398 i tam proszę pisać. Admin.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla Rudosterek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości