Wychowanie papugi

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

dominiqa0
Posty: 47
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 15:00
Ptaki które hoduję: Rudosterki<3
Lokalizacja: Szczyrk

Wychowanie papugi

#1

Post autor: dominiqa0 » czw cze 25, 2020 10:14

Zacznę od tego, że od roku posiadam roczną, ręcznie karmioną samiczkę rudosterki. Zaczęłam niestety poświęcać jej co raz mniej uwagi i również z uwagi na przyszłość postanowiłam dokupić jej samczyka. Tak więc się stało i tydzień temu nowy samczyk pineapple siedział w moim domu. Będąc w klatce i przez sekundę nie mógł usiedzieć na miejscu, cały czas chodził po ściankach i po spodzie klatki cicho popiskując- tak jak moja samiczka pierwszego dnia. Rudosterki poznały się na wspólnych lotach i szybko się zaakceptowały. Samczyk jest okropnie ruchliwy i nie potrafi usiedzieć na miejscu, przynajmniej ruszył moją samiczkę. Chce przebywać ciągle z człowiekiem. Jednak największy problem tkwi w siedzeniu w klatce. Nic kompletnie go nie interesuje- żadna zabawka, gałąź do obgryzania, poprostu nic. Chodzi tam i z powrotem po całej klatce piszcząc, żeby go wypuścić. Jak już go wypuszczę to strasznie przeszkadza, miałam w tym tygodniu jeszcze dużo pracy w związku ze szkołą i nie mogłam się skupić, bo nie usiedzi na miejscu i muszę go odciągać, żeby nie niszczył mi żadnej rzeczy. Bardzo chciałabym coś zrobić, iż nie jestem w dobrym stanie psychicznym i nie chcę, żeby pieniądze przeznaczone na moją terapię się zmarnowały, gdyż ptaszek czasami podnosi mi nerwy :// jakie podjąć kroki wobec takiego ptaszka? Sprzedaż to nie opcja, nie ma szans, że go sprzedam- trochę się z nim zżyłam i nie miałabym serca.

Awatar użytkownika
Kamila
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 11, 2015 16:58
Ptaki które hoduję: Rudosterki zielonolice — turkus opalin i żółtobrzucha.

#2

Post autor: Kamila » śr wrz 16, 2020 16:33

Jak ma się sprawa po wakacjach? Jest lepiej?

Stefan2333
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 15:44
Ptaki które hoduję: papugi

#3

Post autor: Stefan2333 » czw wrz 24, 2020 15:46

Skoro macie papugi to musicie pamiętać aby podawać im przeróżne witaminy. Np. na stronie https://www.animalzoone.pl/vitapol-karm ... la-kanarka znajdziecie karmę uzupełniającą z witaminy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla Rudosterek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości