pierzenie Rudosterek

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

pierzenie Rudosterek

#21

Post autor: Al » sob wrz 20, 2014 21:43

Wiedziała :mrgreen: ja szpinaku unikam, tak samo nie podaje za dużo botwinki czy buraczka czerwonego, moje rudosterki uwielbiały mandarynki i pomidory,sepi / boi wapienek nie podaje/ nie jadły tylko w ciagu kilku godzin niszczyły , też lubiły podkraść coś nie dla nich/ zresztą jak wszystkie papugi/

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#22

Post autor: Pako2014 » sob wrz 20, 2014 21:53

Botwiny nie podaje bo nie mam swojskiej a w tych z rynku to sam nawóz...buraka daje ale tez nie może go być duzo ale musi być zmieszany z jabłkiem i marchewka wtedy dziobie.....samego nawet nie tknie....wybredny ten mój maluch.
No ja miałam problem z mlekiem nie wiem co ten mój maluch w nim widział ale musialam ukratkiem do kawy dolewac bo rzucał się na karton po to by go Pic..........to była jak walka musialam się przyczaic u szybko wlać i do lodowki

Awatar użytkownika
seti
Posty: 47
Rejestracja: pn lut 27, 2012 03:24
Ptaki które hoduję: rudosterka hypoxantha
Lokalizacja: Kraków

#23

Post autor: seti » czw lis 20, 2014 06:33

wracając do głównego tematu, pozwalam sobie wkleić fragment postu losiaczkowa z innego wątku [http://www.aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?f=133&t=4273&start=20]:
="losiaczkowa"]
z tego co udało mi się znaleźć na forach to papugi te mają pierzenie 'miejscowe' typu najpierw kark, potem łeb, potem brzuch... u mnie to się zgadzało...

jak wspominałam wcześniej mam podobne spostrzeżenie - mój papug też pierzy się strefowo, więc ta informacja jest dla mnie jak najbardziej cenna <smile>

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#24

Post autor: Agata82 » śr mar 20, 2019 19:23

Mam pytanie do doświadczonych .... kiedy pierwszy raz pierzą się młode papugi ??
Mam też pytanie, Ruffi tuż za woskówką ma najpierw czerwone piórka, dopiero potem czarne - tak będzie zawsze , czy to świadczy o tym, że jest młody ??

Pytam o pierzenie, bo w klatce pojawiają się pojedyńcze piórka z brzuszka, Ruffi ma ok 14 tygodni (z połowy grudnia 2018) - ale mam stresa, czy on nie zaczyna mi się skubać po zamknięciu w klatce - ma na brzuszku bliżej łapki malutki szary prześwit....:(
Załączniki
54379903_552823925228000_650253706402463744_n.jpg

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#25

Post autor: Rozalka:) » śr mar 20, 2019 19:31

Zenek też ma takie czerwone piórka tuż za woskówką, więc to tak pewnie zostanie. Z pierzeniem to już nie pomogę bo nigdy się zbytnio na tym nie znałam. Wiem tylko, że czasami jak więcej piór wypada z jednego miejsca to może być widoczna skóra i jest to wtedy normalne. Ale kiedy jest pierwsze pierzenie to już nie wiem

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#26

Post autor: Bercicki » śr mar 20, 2019 21:38

Przyłączam się do pytania Agaty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla Rudosterek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości