Plamki na piórkach

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

Plamki na piórkach

#21

Post autor: Pako2014 » śr sie 20, 2014 12:56

Wielkie dzięki Krysia wasze posty sa dla mnie wielka pomoca .... Ja jem z Pako warzywa juz od dawna właśnie w ten sposób nauczylam go jedzenia ziaren z karmy bo jadł kardi i słonecznik a reszty nawet nie tykal wiec zaczelam wybierać ziarenka i podawać mu pojedynczo i o dziwo smakowaly.....co do warzyw i owoców to jemy wspólnie pomidory prosto z krzaczka i banany na deser ...sałatę muszę mu rwac paznokciami i go dosłownie karmić poza bananami wszystkie warzywa mam z własnej hodowli bez nawozów i chemii......prawda jest ze to jeszcze mlodziak ma dopiero trzy miesiące i pewnie stąd te problemy i trzeba go wszystkiego nauczyć....jest jak male dziecko ciekawski niejadek <haha>
Najgorsze jest to ze ze mną wspólnie je warzywa ale sam ich nie ruszy....i tu tkwi problem to samo z reszta jak ja ruszam palcem w ziarnach on tez w nich grzebie i je jak ja nie szukam jedzenia to on tez go nie szuka. Chyba znalazł we mnie mamuncie która go jeszcze nianczy. ....spróbuje z tym szszlykiem warzywnym bo uwielbia wszystko obgryzac wiec może się skusi na jedzenie....zobaczymy dziękuje za odpowiedz.
Przypominam, że temat jest o plamkach na piórkach a nie o zachowaniu pupila - Admin

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#22

Post autor: Pako2014 » śr sie 20, 2014 14:55

Plamki na piorkach drogi adminie biorą się ze złej diety z tad mój post mój Pako tez ma te plamki i wszyscy wiedza skąd się to bierze wiec proszę drogiego Armina o wyrozumiałość a dieta w przypadku plamek jest jak najbardziej ważna wiec ....
A odnośnie tematu ile trzeba czekać aż te plamki znikna jak na razie nowych nie widzę za to poza plamkami mój Pako ma jeszcze prążki głodowe i z takimi był zakupiony. Proszę powiedzie co należy robić poza dieta by temu zapobiec i czy takie plamki mogą znowu powrócić i czy może na to mieć wpływ genetyka czy tylko żywienie pupila....z gory dziękuje za odpowiedz.

Awatar użytkownika
eriopus
Posty: 129
Rejestracja: śr mar 13, 2013 23:29
Ptaki które hoduję: Primolius maracana 1.1
Pionites melaocephala 1.1
Cacatua alba 0.1
Lokalizacja: Wałbrzych

#23

Post autor: eriopus » śr sie 20, 2014 16:07

Musisz poczekać do pierzenia. jeśli dieta jest za tłusta to nowe pióra bedą posiadały plamki. Moje rudosterki na chwilę obecną nie dostają karmy ze słonecznikiem, jest niej kardi.Mieszanka Deli Nature 68 :) Co do prążków głodowych to dobrze by było podać mu np. NEKTON B complex. Można rozpuścić w wodzie lub tak jak ja to robie posypać owoce i warzywa. Na wątrobę też dobry jest Silivet - podaje sie go do wody.

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#24

Post autor: Pako2014 » śr sie 20, 2014 21:08

Silivet juz podawalam przez tydzień czasu wg zaleceń lekarza z karmy wyciagam słonecznik i staram się podawać jak najwięcej warzyw i owoców Jan podaje mojemu Pako deli nature61 tam jest tylko 14% słonecznika ale i tak te 14% wyciagam. Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam. Pozostaje jedynie cierpliwie czekać.

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#25

Post autor: misia458 » śr sie 20, 2014 21:16

Pako2014 pisze:W moim przypadku Pako został kupiony z plamkami na piorkach nie były one duże ale wiadomo na co wskazywały.

Zupełnie nie wiem o jakich plamkach piszesz.... Gdy wydawałam go do nowego domu nie miał żadnych plamek na piórkach, kolory były "czyste" jedynie kilka prążków pojawiło się na piórkach nad czym bardzo ubolewam :((
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#26

Post autor: Pako2014 » śr sie 20, 2014 21:25

Plamki nie były duże raczej malutkie na facebooku na zdjęciu z moja córka na boku je widać a to zdjęcie było robione w niecały tydzień po przyjezdzie SA takie ciemne paseczki na paru piórach na pokrywie skrzydeł z brakami tz delikatnymi jakby wyciętymi kawaleczkami miał to dosłownie na czterech może pięciu piórach ja tez to dopiero dojrzalam po dwóch dniach poza tym jest ok pióra SA błyszczące zielone i polyskuja w sloncu ale same te braki jaki i prążki skąs się wzięły nie będę wynikała skąd najważniejsze dla mnie jest to by ich nie było w przyszłości nie obwiniam ani Ciebie ani Twojej ciężkiej pracy która wkladasz:-) pytam tylko co z tym zrobić dużo czytalam na ten temat i dużo się dowiadywalam u lekarzy najprawdopodobniej acz kolejek niekoniecznie może to być wynik ręcznego karmienia. Teraz juz to wiem i dbam o to żeby mój podopieczny był zdrowy i aby to juz więcej nie wystąpiło wiec wyluzuj panujemy nad sytuacja

Lekarz polecił mi silivet przez 7 dni i oczywiście zero słonecznika a jak najwięcej warzyw i owoców oraz zdrowych ziaren. Pako jest zdrowy ale musialam pracować nad jego jadlospisem i kubkami smakowymi żeby zaczął jeść zdrowe rzeczy spokojnie nic się nie dzieje niepokojacego. To jedno krzywe piórko w ogonku tez pewnie po upierzeniu się wyprostuje tyle ze będzie mi go chyba prakowac <bezradny>

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#27

Post autor: wojtek » czw sie 21, 2014 11:36

Takie kreseczki powstają też przy czyszczeniu piór dziobem przez papugę szczególnie na długich piórach. Jeżeli czarne prążki są na końcach piór to coś nie tak z wątrobą.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#28

Post autor: Pako2014 » czw sie 21, 2014 11:52

Dziękuje za odpowiedz ..te paseczki SA w połowie pióra okrywowego maja czarne zakończenie i tak jakby były w tych miejscach powicinane czyli obcięte i SA braki nie jest tego dużo chyba na 4-5 piórach i jednej sterowce nowych nie ma. Zapobiegawczo lekarz polecił podawać przez 7 dni silivet do wody właśnie na watrobe. Czy może mi PAN powiedzieć czym najlepiej karmić by zapobiec takim defektom. Ja daje Karme deli nature61bez słonecznika ,kiełki deli nature33 zielenine i owoce oraz warzywa. Staram się dawać dużo zieleniny. Pako ma dużo ruchu i spacery na świeżym powietrzu oczywiscie kąpiel w wodzie kiedy chce. Czytalam ze wątroba może się zregenerować i takie plamki często występują u młodych ptaków. Widzę ze PAN ma doświadczenie w hodowli wiec cenne będą dla mnie pana rady i wskazówki.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#29

Post autor: wojtek » czw sie 21, 2014 12:52

warzywa owoce i skiełkowany pokarm bez słonecznika. Deli-nature61 możesz też kiełkować.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#30

Post autor: Pako2014 » czw sie 21, 2014 13:29

Dziękuje bardzo za pomoc. Będę informować w miedzy czasie o efektach i czekam do pierzenia moje urwiska

dodo66
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 20, 2019 13:23
Ptaki które hoduję: rudosterka zielonolica

#31

Post autor: dodo66 » czw sty 09, 2020 21:38

Mam pytanie, może trochę głupie, ale zaryzykuję. Kuki ma czarne plamki na piórkach (taki już do mnie trafił), hodowca twierdzi, że może dostawał zbyt tłuste jedzenie przy ręcznym karmieniu bo dorosłe tego nie mają. U nich dostawał karmę ze słonecznikiem, ale ja nie chcę ryzykować i daję mu DN-68 bo go tam nie ma. Wiem, że pieszczoch uwielbia słonecznik i stosuję go tylko jako "nagroda". i tu pytanie ile mogę mu dać dziennie, żeby nie przesadzić, żeby nie było za dużo. Oprócz tego dostaje codziennie jabłko i gruszkę, do tego morele. Zjada przede wszystkim jabłko, warzyw się nie tknie, jajka też. Niestety muszę czekać na pierzenie, żeby zobaczyć czy jest lepiej. Może kupić jeszcze silivet?

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#32

Post autor: Figa » pt sty 10, 2020 08:32

Słonecznik możesz zastąpić migdałami, takiego migdałka pokrusz na mniejsze kawałeczki i w nagrodę zamiast słonecznika podawaj słodkie migdały. Migdały są bardziej wartościowe, mają dużo wapna i nie są tak tłuste jak słonecznik.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#33

Post autor: WOJTEKZ » pt sty 10, 2020 09:22

Migdały są bardzo tłuste, zawierają więcej tłuszczu jak słonecznik. Migdały podajemy jeden ''ząbek '' raz w tygodniu, w cale nie potrzeba ich kruszyć.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#34

Post autor: Figa » pt sty 10, 2020 16:10

WOJTEKZ pisze:
pt sty 10, 2020 09:22
Migdały są bardzo tłuste, zawierają więcej tłuszczu jak słonecznik. Migdały podajemy jeden ''ząbek '' raz w tygodniu, w cale nie potrzeba ich kruszyć.
Zawsze było mówione, że migdały są dużo zdrowsze od słonecznika, może to chodzi o rodzaj tego tłuszczu ? Wiem, że można w całości, ale pomyślałam, że jak chce w formie nagrody podawać kilka razy w ciągu dnia, to może tę porcję rozdzielić. Ja mojej amazonce podaję migdały raz dziennie i tak mi polecano i ma piękne pióra. zero przebarwień.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla Rudosterek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość