czym karmić rudosterkę zielonolicą

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

dodo66
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 20, 2019 13:23
Ptaki które hoduję: rudosterka zielonolica

Re: czym karmić rudosterkę zielonolicą

#41

Post autor: dodo66 » czw sty 16, 2020 08:55

Witam. Do tej pory podstawową karmą dla mojej rudosterki było Deli Nature 68, wczoraj wieczorem dosypałam mu do karmy trochę DN-61(oczywiście wybrałam cały słonecznik). Dzisiaj rano zrobił wielką, ciemno-zieloną kupę i tu mam pytanie, czy z tej 61 mogło mu coś zaszkodzić, mógł na coś źle zareagować?
Skład DN-61: Nagi owies bez łuskowy,konopie, extra czerwone australijskie sorgo, krokosz, gryka, ryż Paddy, słonecznik biały, słonecznik paskowany,orzeszki cedrowe,nasiona dyni, pszenica dmuchana, kukurydza dmuchana, prosoa białe, dari białe ekstra, kawałki marchwi, kanar., rodzynki, ekstrudowany granulat, proso czerwone, papryczki chilli, owoc dzikiej róży, nasiona ogórka.

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#42

Post autor: Agata82 » pt sty 17, 2020 12:41

Zapewne to była pierwsza poranna kupa ;) zawsze takie są. Nie ma co panikować - karma dla papug nie zaszkodzi ;) Ja mieszam 3 różne DN, kupuję też dla dużych - nie wybieram całego słonecznika bo papudze też należy się trochę radości. Jak ma dużo ruchu to i oleiste nasiona się przydają.

dodo66
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 20, 2019 13:23
Ptaki które hoduję: rudosterka zielonolica

#43

Post autor: dodo66 » pt sty 17, 2020 14:10

Spokojnie Agatko, słonecznik też dostaje, ale ze względu na czarne plamki na piórach, są to bardzo nie wielkie ilości. Co do ruchu to też kiepsko, ciężko go ze mnie zgonić 😉

Lider
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 20, 2021 15:52
Ptaki które hoduję: Rudosterki

#44

Post autor: Lider » pn maja 10, 2021 19:31

Jak reagować gdy rudosterki szczypią po rękach i szyi?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla Rudosterek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość