Rudosterki czy mnichy nizinne

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Machimas
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 26, 2018 06:21
Ptaki które hoduję: Papugi nimfy, wyczekuje na rudosterki zielonolice

Rudosterki czy mnichy nizinne

#1

Post autor: Machimas » czw sty 10, 2019 15:40

Witam od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem papugi, do głowy wpadły mi ręcznie wykarmione mnichy i rudosterki dużo i nich czytam ale wolał bym żeby ktoś mi doradzi,
Proszę o przedstawienie plusow i minusow tych papug
Interesuje mnie
Która jest :
1 glosnijesza
2 inteligetsza
3 bardziej oddane i przywiązane do właściciela
4 które wolą się bawić <zaciesz>

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#2

Post autor: Rozalka:) » czw sty 10, 2019 16:30

Osobiście mam doświadczenie tylko z rudosterką, więc co do mnichy w większości punktach nie wiem i ciężko mi porównać, może ktoś inny uzupełni
1. Dużo głośniejsza jest mnicha (czytałam o tym w internecie oraz w sklepie zoologicznym słyszałam jak krzyczy)
2. Nie znam poziomu inteligencji mnichy, rudosterka mówi się że pod tym względem dorównuje dużym papugom.
3. O mnichach znowu nie wiem, rudosterki to przytulasy, moja też - często przytula się do szyi a jak zostawię samą w pokoju to musi do kogoś przylecieć
4. Podobno ze wszystkich papug rudosterki najbardziej lubią przekręcanie się na plecy (moja nie lubi). Z kolei pod względem głaskania czytałam, że tylko kakadu lubią to bardziej niż one (tutaj już moje doświadczenie to potwierdza)

Machimas
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 26, 2018 06:21
Ptaki które hoduję: Papugi nimfy, wyczekuje na rudosterki zielonolice

#3

Post autor: Machimas » czw sty 10, 2019 19:05

Rozalka:) dziękuje za odpowiedz a powiesz mi jeszcze jak glosne sa rudkosterki czy rano daja spac iczy wystarczy im 2-3 godz spedzone ze mna, i powiedz mi charakter swojej i ogolnie minusy bede bardzo wdzieczny <3

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#4

Post autor: Rozalka:) » czw sty 10, 2019 19:56

W przypadku mojej rano daje spać, zazwyczaj zaczyna się odzywać jak już wstanę lub ktoś inny będzie już chodził (przy zamkniętych drzwiach od pokoju nie reaguje na to). Masz na myśli, że ok. 2-3 godziny dziennie będziesz z nią a reszta czasu prawie w ogóle kontaktu? Jeśli tak słabo. Rudosterki są towarzyskie. Zauważyłam, że nawet jak jest ona w klatce to ciszej się zachowuje jak ktoś z nią jest w pomieszczeniu. Jak jest sama i słyszy jakieś rozmowy to często nawołuje bo nie chce być sama. Przy dwóch rudosterkach na pewno nie byłoby problemu z tym czasem, a ręcznie karmione wciąż mogą być oswojone. Minusem może być tendencja rudosterek do skubania palców, policzków, szyi itp. Na początku jest to delikatne, lecz tym dłużej skubie to mocniej. Jest możliwe do oduczenia ale bardzo trudne, to ich taki nawyk, który dotyczy również mojej

Machimas
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 26, 2018 06:21
Ptaki które hoduję: Papugi nimfy, wyczekuje na rudosterki zielonolice

#5

Post autor: Machimas » czw sty 10, 2019 23:16

Dziękuję za odpowiedź chodziło mi o to że 2-3 godz spędzała by ze mną bawiąc się itp a np kolejne 2-3 godz latając po pokoju razem było by około 4-5 godz poza klatka. I czy to skubanie jest bardzo uciążliwe i przeszkadza? I czy rudosterki maja dobra wymowę i w jaki. Czasie uczą się mówić, czy na około mies wystarczy klatka 70 50 40 (wys, dług, szer) z codziennymi lotamk i zabawa po 4- 5 h? a po miesiącu dokupil bym kaltke 94 70 45 (wys, dług, szer), i mam pytanie czy jeśli jej ręcznie karmiona to te skubanie nadal będzie występować
Pozdrawiam i dziękuję za poprzednie odpowiedzi :D :) <3

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#6

Post autor: Agata82 » pt sty 11, 2019 09:34

wtrącę swoje 3 grosze, bo też czekam na rudosterkę :) i się już doczekać nie mogę . Z mową u nich kiepsko, mówią, ale raczej niewyraźnie, za to są super przytulaśne i takie do kochania. Szczypanie mają w naturze, trzeba nauczyć się reagować tak by nie odbierała tego jako atak - spokojnie i delikatnie, ale reagować. Odnoszenie do klatki podobno daje efekt. Hodowca od którego ja kupię ręcznie karmioną rudosterkę poleca czerwonogłowe, te podobno są najlepsze dla dzieci bo praktycznie nie szczypią. Ale mi one się wizualnie mało podobają i ja chcę zielonolicą - nominalną. Klatka będzie OK, rudosterki nie potrzebują aż tak wielkiej klatki. Jak będzie moiala możliwość latać - tym bardziej. Ja mam podobnej wielkości klatkę przygotowaną i będzie na stałe. Paputek będzie mial u nas do dyspozycji pokoj syna, ma tam zrobiony plac zabaw ( poszukaj wątku CZEKAMY NA CIEBIE RUFFI)

Machimas
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 26, 2018 06:21
Ptaki które hoduję: Papugi nimfy, wyczekuje na rudosterki zielonolice

#7

Post autor: Machimas » pt sty 11, 2019 10:05

Agata82 dziękuję za odpowiedź
A może coś jeszcze dodasz i nich ponieważ chcę mieć duża wiedzę na ich temat

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#8

Post autor: Agata82 » pt sty 11, 2019 12:33

Też mam takie podejście :) Chcę wiedzieć jak najwięcej by być gotową :) No więc z mową jak wspomniałam u nich kiepsko, za to fenomenalnie ucza się podobno różnego rodzaju sztuczek, poszukaj filmików na YT ale więcej jest anglojęzycznych - wpisz GREEN CHEEK CONURE. No więc uwielbiają ponoć wszelkiego rodzaju zabawy interaktywne, segregowanie na kolory, wrzucanie piłeczek do celu itp, mozna im wymyslać i kombinować :) Chciałabym żeby moje dzieci dostrzegły jaką radość można mieć z papugi - bo jak do tej pory to mieliśmy jakiegoś pecha i po kilku miesiącach zdychały nam faliste zanim zdążyły się oswoić - dlatego się wkurzyłam i postanowiłam dać więcej pieniędzy i znaleźć dobrego hodowcę a nie jakiegoś pseudo. Żadnego kupowania na olx czy w sklepie zoologicznym. Pojedziemy pod Częstochowę do hodowli, a hodowca został Mistrzem Polski w zeszlym roku :D Wiem, że potrafią być zaborcze - dlatego ważne jest aby jeśli jest więcej czlonków rodziny każdego traktowała równo. Inteligencją podobną porównywalne są do ary - nie wiem ile w tym prawdy - mam nadzieję, że niebawem się przekonam :) ech.... :) Po polsku nie znajdziesz o nich niestety żadnej publikacji książkowej- moda na rudosterki chyba dopiero wkracza do Polski.

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9

Post autor: fotorobart » pt sty 11, 2019 18:15

Agata82 pisze:
pt sty 11, 2019 09:34
wtrącę swoje 3 grosze, bo też czekam na rudosterkę :) i się już doczekać nie mogę . Z mową u nich kiepsko
moje "gadają" <rotfl>

Machimas
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 26, 2018 06:21
Ptaki które hoduję: Papugi nimfy, wyczekuje na rudosterki zielonolice

#10

Post autor: Machimas » pt sty 11, 2019 21:59

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi mam juz o nich duza wiedze ja bede jechal po swojego malszuka na poczatku marca hodowca mowi ze sa juz jajka, hodowca jest raczej sprawdzony ogolnie nie interesuje go cena poniewaz na poczatku bylem za mnicha ( hodowca sprzedaje rudosterki i mnichy)
i spytalem sie go o rudosterki i powiedzial mi prawie to samo co wy, doradzał mi rudostereki ( są drozsze myslalem ze to specjalenie zebhy naciagnac) ale mam do niego zaufanie i dodam jeszcze ze hodowca dopytywal sie mnie jka bedzie klatka czy mma inne zwierzeta itp wiec chyba zalezu mu na tych szkrabach.
Zapraszam jeszcze na moj post ktory pojawi sie w najblizszym czasie o moich nimfach gdyz siedza teraz w budce i wyczekuja na jajkach i za jakis czas opowiem wszystko o mim przyszlym dziecku ( rudosterce) pozdrawiam <3 :P <aniolek>

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#11

Post autor: Agata82 » sob sty 12, 2019 09:34

fotorobart pisze:
pt sty 11, 2019 18:15
Agata82 pisze:
pt sty 11, 2019 09:34
wtrącę swoje 3 grosze, bo też czekam na rudosterkę :) i się już doczekać nie mogę . Z mową u nich kiepsko
moje "gadają" <rotfl>
no wiem wiem , że gadają, miałam na ,myśli to, że nie tak wyraźnie jak inne gatunki :) ja oczywiście mam nadzieję, że Ruffi też będzie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Rudosterek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości