Rudosterka parę pytań!

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#41

Post autor: fotorobart » pn wrz 17, 2012 17:56

Wooki pisze:Seti, postępy są z dnia na dzień ale też dziobanie się nasila, nie wciskam mu na siłę palców pod dzióbek, a za każdym razem jak zobaczy w pobliżu palca to leci na niego z otwartym dziobem, nie gryzie wcale mocno ale zaczyna mnie to już trochę irytować. Zobaczymy jeszcze parę dni, spróbuje go odizolować w ogóle od palców, może przestanie jeśli nie to wtedy pomyśle nad "karą" za dziobnięcie, chociaż bym tego nie chciał (wychowanie bezstresowe :-D).


U mojego Paputa pstryk w dziub zadziałał, nawet już nie probuje mnie dziobać, najwyżej delikatnie "bierze do dzioba" palca i odsuwa od siebie :mrgreen: , żona która nie miała serca go "karać" jest co jakiś czas dziobana przez Wacka (chyba profilatycznie pokazuje jej, że jest ważniejszy :-P )

Mati94
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 15, 2017 20:17
Ptaki które hoduję: Rudosterka,faliste,modrolotki

#42

Post autor: Mati94 » pn paź 16, 2017 15:09

Witam . Mam pytanko jak rozpoznać wiek rudosterki ? Pytam bo nie mam żadnej informacji na ten temat

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#43

Post autor: fotorobart » pn paź 16, 2017 16:31

Mati94 pisze:
pn paź 16, 2017 15:09
Witam . Mam pytanko jak rozpoznać wiek rudosterki ? Pytam bo nie mam żadnej informacji na ten temat
po obrączce ;)

Mati94
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 15, 2017 20:17
Ptaki które hoduję: Rudosterka,faliste,modrolotki

#44

Post autor: Mati94 » pn paź 16, 2017 17:00

A ciężko się oswaja ? Moja którą dostałem jest strasznie dzika ... na razie nie chce jej stresować i łapać żeby zobaczyć obrączkę .

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#45

Post autor: Rozalka:) » pn paź 16, 2017 17:14

Łatwo się oswajają, pod warunkiem że nie jest po przejściach

Mati94
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 15, 2017 20:17
Ptaki które hoduję: Rudosterka,faliste,modrolotki

#46

Post autor: Mati94 » pn paź 16, 2017 19:01

Tego nie wiem . Na razie się strasznie rzuca po klatce . Nie zależnie od wieku się oswoi ?

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#47

Post autor: fotorobart » pn paź 16, 2017 19:37

oswoić można każdego ptaka, zaprzyjaźnić już nie z każdym się da :)

Mati94
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 15, 2017 20:17
Ptaki które hoduję: Rudosterka,faliste,modrolotki

#48

Post autor: Mati94 » pn paź 16, 2017 21:25

Będę się starał z całych sił żeby się oswoił . A proszę mi powiedzieć kolor obrączki może coś powiedzieć ?

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#49

Post autor: Rozalka:) » pn paź 16, 2017 21:42

Jest pewne ustalenie, że każdy kolor oznacza inny rok wyklucia się, lecz to się często nie sprawdza, lepiej zaufać temu co jest napisane

Mati94
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 15, 2017 20:17
Ptaki które hoduję: Rudosterka,faliste,modrolotki

#50

Post autor: Mati94 » czw paź 26, 2017 21:17

A jak najlepiej oswajać rudosterke ? Jakieś sprawdzone metody ?

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#51

Post autor: Bercicki » czw sty 31, 2019 21:10

Witam, zastanawiam się nad kupnem rudosterki zielonolice ręcznie karmioną ale nie wiem czy będzie ona dobrym pupilem
Interesuje mnie
*Kiedy przystępują do legow i kiedy mogę kupić młoda rudosterke ręcznie karmioną?
*czy są bardzo głośne? Czy dają rano spać ich dzięki można porównać do jakich papug
*jak u nich z mowa czy są dobrymi mówcami
*czy lubią się bawić
*czy są inteligentne
*czy da przytulaśne
* wystarczy mu spędzone że mną 6 godzin dziennie?
*i czy ogólnie watro jeśli ktoś posiada może opowie cos o swojej
Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM SERDECZNIE <serce> <serducho> <serducho>

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#52

Post autor: Agata82 » pt lut 01, 2019 09:07

Ja swojej jeszcze nie mam - odbieram za 2 tygodnie - ręcznie karmioną. Nie odpowiem ci na pytanie czy są głośne i czy dają spać rano, bo nie wiem. jeśli chodzi o pozostałe pytania - to właśnie dlatego wybrałam rudosterkę, bo na wszystkie twoje pytania odpowiedziałabym TAK :) Zwykle uczą się mówić kilku słów, podobno nawet trafnie ich używają, UWIELBIAJĄ SIĘ BAWIĆ są świetne dla dzieci, UCZĄ SIĘ bardzo szybko i lubią to robić ( zobacz na YT mnóstwo filmików, jak segregują klocki kolorami, wrzucają monety do skarbonki, piłeczkę do kosza itd itp . Mój hodowca powiedział, że samczyki są przytulaśne aż do bólu, w sensie najchętniej nie schodziłyby z właściciela wcale, gdyby mogły , samiczki są ponoć bardziej wycofane, ale nie umniejsza to jej zdolnościom podobno. Płeć niestety poznasz tylko wykonując badanie DNA, ja kupuję ptaka już z badaniem (dodatkowe 50PLN ) i wybrałam oczywiście samca :) Z tego co się dowiedziałam, konury są charakterne, ich wadą jest to, że sprawdzają wszystko dziobem - trzeba liczyć się z tym że mają skłonności do szczypania - czego można oduczać oczywiście. Nie kupuj byle gdzie - poszukaj dobrego hodowcy. Jak chcesz napiszę Ci gdzie ja zamówiłam swoją ( hodowca profesjonalnie zajmuje się rudosterkami, w 2018 roku został mistrzem polski w kategorii rudosterki) . Jego trzeba pytać - w hodowlach ptaki częściej przystępują do lęgów niż w naturze. Rudosterka to papuga jak tu na forum piszą , z natury oswojona, nawet jak kupisz nie ręcznie karmioną, ALE MŁODĄ Z PIERWSZEJ RĘKI, szybciutko się oswoi. Nie daj się porwać emocjom i nie odkupuj po taniości na OLX od kogoś kto się pozbywa - z reguły są to papugi problematyczne, źle prowadzone i odsprzedają bo są agresywne z jakiegoś powodu. lepiej dać parę złotych więcej i mieć maluszka wychowanego przez siebie, na własną odpowiedzialność. Ja kupuję żółtobrzuchą - ręcznie karmiona z DNA - 500 PLN

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#53

Post autor: Rozalka:) » pt lut 01, 2019 10:23

Wszystko już jest napisane powyżej tylko uzupełnię o hałas. Rano spać dają, przynajmniej moja - na ogół "wstaje" razem ze mną (budzi się wcześniej ale siedzi cicho pod warunkiem, że ktoś inny nie chodzi). Nie powiedziałabym, że są ciche, ale też są dużo głośniejsze papugi. Na tle innych konur są ciche. W przypadku mojej rudosterki najgorszy hałas jest jak jest sama w pokoju i słyszy rozmowę gdzieś indziej lub po prostu się wkurzy (ostatnio zaczęła się denerwować na wiadomości w telefonie, wtedy ją na dworze słychać ileś metrów dalej)

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#54

Post autor: Bercicki » ndz lut 03, 2019 00:10

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ja za swoją rudosterke dam 500 zł ale bez badań pani która mi je sprzedaje posiada około 20 gatunków papug i zajmuje ja się profesjonalnie więc myślę że będzie git, a badania można zrobić samemu czy hodowca i w jakim wieku to się robi
Agata82 gdzie kupujesz swojego ptaszka?
Agata82 oglądalem pani kanał na yt mam nadzieję że odcinki z ruffim będą i mam pytanie czy kupuje pani rudosterki zielonolice ręcznie karmioną? Jeśli tak to może pani opiszę tutaj lub nagra filmik jak to u was było bo ja również będę kuoytwax ręcznie karmioną ale nie wiem ja z nią postępować czy drugiego dnia mogę ją mogę ja wziąć na palca chętnie przeczytam lub obejrzę pozdrawiam

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#55

Post autor: Agata82 » ndz lut 03, 2019 11:20

Moja ręcznie karmiona oczywiście z DNA. Ja kupuję u Tomasza C. pod Częstochową, zajmuje się tylko rudosterkami, został mistrzem Polski. Najlepiej gdy badanie zrobi hodowca- bo wtedy jest zwyczajnie taniej - mój hodowca bada wszystkie swoje ptaki niezależnie od mojej decyzji, gdy się zdecyduję na badanie za 50 PLN - dostanę papier potwierdzający płeć, a nie tylko przypuszczenia. Sama nie pokusiłabym się o badania. Oczywiście, że będę zamieszczać filmiki z Ruffim w roli głównej - po to powstał ten kanał :) Na pewno jak tylko go odbierzemy pochwalimy się - jak to wyglądało po przywiezieniu do domu :) Moje dzieci chciały mieć kanał, więc jakby miały robić coś głupiego - to niech kręcą coś co przyda się przy okazji innym
:) Wiem, że będzie oswojony - to pisał mi hodowca - trzeba go będzie nauczyć dobrych manier :D Dowiem się wszystkiego przy odbiorze, ale przypuszczam, że trzeba jak najszybciej zainicjować kontakt z nowym właścicielem w przypadku ręcznie karmionego ptaszka :)
Ze względu na ochronę danych osobowych nazwisko hodowcy zostało wykropkowane. Admin

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#56

Post autor: Bercicki » ndz lut 03, 2019 11:27

Dziękuję bardzo za odpowiedź oglądając i czytając twoje filmy/posty szczerze Ci zazdroszczę też chciałbym urządzić tam ptaszkowi ale niestety nie mogę na tyle sobie pozwolić mam narazie przygotowana klatkę nie za duża z naturalnymi wyposażeniem papużke będę odbierać w około 2tyg marca i obiacalem sobie ze w kwietniu kupię mu dużo większą kaltke wys 94 dług 75 szer 45 i dokupie mu jakieś zabawki do pokoju narazie ważne jest dla mnie by ptaszek był zdrowy ciekawe czy się wogole wyklul

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#57

Post autor: fotorobart » ndz lut 03, 2019 12:20

Mati94 pisze:
czw paź 26, 2017 21:17
A jak najlepiej oswajać rudosterke ? Jakieś sprawdzone metody ?
cierpliwością, karmieniem i wypuszczaniem z klatki.. u mnie trwało to trzy miesiące zanim sam do mnie przyszedł i wszedł na rękę. Niesamowite uczycie. Z ręki jadł po m-cu. Miał 6 m-cy jak go kupiłem i był 100% dzikusem.

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#58

Post autor: fotorobart » ndz lut 03, 2019 12:22

Bercicki pisze:
ndz lut 03, 2019 11:27
Dziękuję bardzo za odpowiedź oglądając i czytając twoje filmy/posty szczerze Ci zazdroszczę też chciałbym urządzić tam ptaszkowi ale niestety nie mogę na tyle sobie pozwolić mam narazie przygotowana klatkę nie za duża z naturalnymi wyposażeniem papużke będę odbierać w około 2tyg marca i obiacalem sobie ze w kwietniu kupię mu dużo większą kaltke wys 94 dług 75 szer 45 i dokupie mu jakieś zabawki do pokoju narazie ważne jest dla mnie by ptaszek był zdrowy ciekawe czy się wogole wyklul
Jeśli ptak będzie większość czasu wypuszczany to klatka nie musi być wielka... Ważne aby ptak miał jak się porozciągać

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#59

Post autor: Agata82 » ndz lut 03, 2019 12:30

Czas poświęcany papużce jest ważny - Twoja obecność, jej wolność (wypuszczanie z klatki) zabawa z Tobą - zabawki to rzecz zupełnie drugorzędna, my robimy z córką same - wszystkie zabawki zrobiłyśmy - kupione tylko patyki i artykuły do placu zabaw - ale i bez tego otoczona obecnością ludzi i miłością - na pewno czułaby się dobrze :) Ważne by nie była to fascynacja na 5 nimut i będzie OK :)

acha - jaka tam pani - co prawda dzisiaj wybilo mi 37 - ale w internecie wszyscy jesteśmy na TY :) pozdrawiam
a klatka Twoja zdaje się jest nawet większa od mojej - spokojnie, nie musisz kupować innej :) jest bardzo w porządku - pewnie, że ludzie kupują stojące woliery itp - ale nie zawsze musi być taka klatka :)

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#60

Post autor: Bercicki » pn lut 04, 2019 13:40

No klatka narazie nie będzie jakoś bardzo duża ale za jakiś czas to się zmieni narazie i tak muszę czekać do oko kwietnia

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Rudosterek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość