Rudosterka parę pytań!

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

1_mona
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 13:20
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica Rico i cynamon Rika

Re: Rudosterka parę pytań!

#61

Post autor: 1_mona » śr mar 06, 2019 12:46

Rico jest już dorosły i
- je ziarna Versailes laga dla średniaków i dużych papug wymieszane razem; warzywa i owoce codziennie (to co akurat mam w domu); makaron, pieczywo (ale raczej to rozkrusza niż zjada i dobrze bo to raczej szkodzi na wole), nasze ludzkie jedzenie też cokolwiek mu się nawinie pod dziób; rośliny które są w domu (nie mam trujących) (a jak nie mam pewności przy kwiatach w bukietach, to go zganiam)
- hałasuje tylko kiedy jest w zamknięty w klatce i nas woła; lub kiedy bawi się w ganianego z dziećmi po całym domu (leci z nimi "w stadzie" i wydaje dźwięki zabawowe)
- śpi tak długo jak my, czeka aż wstaniemy (klatka jest w tym pokoju gdzie nasze łózko); śpi na boku klatki
- moje mieszkanie jest małe i papuga lata po całym, łazi wszędzie gdzie chce
- jest MEGA inteligentny ( np pokazałam mu gotujące się garnki i mówię GORĄCE. Kiedy siedział mi na ręce, przysunęłam ją do pary i mówię Gorące, Nie Wolno - i już więcej Rico się nie zbliża kiedy widzi, że gotujemy; nawet na blat nie przyleci obok kuchenki, tylko na stół dalej; inny przykład: szykujemy się wyjścia na zewnątrz i papug leci na korytarz i przeszkadza nam w ubieraniu/chce iść ze stadem - to mówię "Rico wychodzimy idź do klatki", no i on sam leci do klatki/da się odnieść i zamknąć bez sprzeciwu)
- mówi kilka fraz. Został nauczony w poprzednim domu. od nas chyba jeszcze nic nowego nie załapał. Gwizda melodyjnie jak człowiek - kiedy siedzi sam i mu nudno
- przytula się tylko do córki, którą sam wybrał na swoją panią. Resztę rodziny toleruje, siada na głowie/plecach/ramionach.
- dziobie w palce rąk, bose stopy
- bawi się z nami, zabawkami w klatce bawi się sporadycznie (bo też raczej nie siedzi w klatce), bawi się wszelkimi przedmiotami które uzna za interesujące w domu, lubi obgryzać podkładki śniadaniowe/gazety/dokumenty/podkładki pod kubek/ramki zdjęć
- kąpie się w zlewie z naczyniami lub w łazience w miseczce, lub pod odkręconym kranem
- produkuje bardzo dużą liczbę kupek, które na bieżąco sprzątam i jeszcze na koniec dnia obejdę dom i ścieram co znajdę - to jest jedyny aspekt który mnie irytuje (pewnie dlatego że nikt inny nie poczuwa się do odpowiedzialności); poranna kupka jest większa nić Rico! to normalne. Po niektórych warzywach kupka może mieć kolor np: papryka to czerwony - to normalne.

Powinno się obserwować pióra i kupki ptaka, aby w porę zauważyć zmiany, które mogą oznaczać chorobę, złą dietę, braki w organizmie.

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#62

Post autor: fotorobart » śr mar 06, 2019 12:53

1_mona pisze:
śr mar 06, 2019 12:46
Rico jest już dorosły i
(...)
- (...)dziobie bose stopy
(...)
- kąpie się w zlewie z naczyniami lub w łazience w miseczce, lub pod odkręconym kranem
- produkuje bardzo dużą liczbę kupek, które na bieżąco sprzątam i jeszcze na koniec dnia obejdę dom i ścieram co znajdę - to jest jedyny aspekt który mnie irytuje (pewnie dlatego że nikt inny nie poczuwa się do odpowiedzialności); poranna kupka jest większa nić Rico! to normalne. Po niektórych warzywach kupka może mieć kolor np: papryka to czerwony - to normalne.
(...)
Jakby czytał o swoim Wacku <rotfl>

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#63

Post autor: Agata82 » śr mar 06, 2019 12:57

poranna kupka.... no to co wysadził nam dzisiaj rano Ruffi - robi na podłodze po wyjęciu z klatki , przeszło moje najśmielsze oczekiwania :D

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#64

Post autor: fotorobart » śr mar 06, 2019 13:09

Takie są poranne Kupy :), moje czekają z poranną do wyjścia z klatki ;)

lorek
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 10, 2011 16:08
Ptaki które hoduję: papugi,blaszkodziobe
Lokalizacja: Kalisz

#65

Post autor: lorek » ndz mar 17, 2019 12:13

Witam mam pytanko mam 4 sztuki rudosterek czerwonobrzuchych w jednej wolierze dziś na dnie znalazłem jajeczko ptaki maja 2 lata nie wkładałem budek bo sadziłem ze wiek 3 lata to odpowiedni na pierwszy leg tych ptaków. Wiec zmierzając do mojego pytania nie mam pewności który ptak z którym się zgrał wiec czy mogę wstawić budki razem do tych 4 szt czy będzie jakaś masakryczna bójka ?

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#66

Post autor: Rozalka:) » ndz mar 17, 2019 12:27

Jeżeli to są dwie parki raczej być bójki nie powinno (przynajmniej mi się tak wydaje). Jeżeli zamierzasz dawać budkę, to lepiej na wszelki od razu dwie by o budki się nie pobiły. Przy okazji zapytam z ciekawości, co to za gatunek? Próbowałam wyszukać i nie widzę "czerwonoramiennych". Niektórzy tłumaczą z angielskiego, może to rudosterki rdzawouche? ("fiery-shouldered conure")

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#67

Post autor: fotorobart » ndz mar 17, 2019 13:09

czerwonobrzucha a nie czerwonoramienna Pyrrhura perlata perlata ;)

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#68

Post autor: Rozalka:) » ndz mar 17, 2019 13:21

fotorobart pisze:
ndz mar 17, 2019 13:09
czerwonobrzucha a nie czerwonoramienna Pyrrhura perlata perlata ;)
Faktycznie, jakaś ślepa jestem <Glupek2> r. czerwonobrzuchą to już znam (chociaż teraz mi się wydaje, ze było edytowane)

lorek
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 10, 2011 16:08
Ptaki które hoduję: papugi,blaszkodziobe
Lokalizacja: Kalisz

#69

Post autor: lorek » pn mar 18, 2019 15:33

Tak było edytowane :D no nic zmuszony jestem zaryzykować z budkami bo samiczka na całego widać poczuwa się do macierzyństwa a nie mogę zaobserwować z kt samce się sparzyła

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Rudosterek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość