Nasza Rudosterka

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

Nasza Rudosterka

#1

Post autor: Bercicki » ndz lut 03, 2019 17:22

Witam tutaj będę chciał przedstawić swoją historię na temat rudosterki zielonolice.
Papuzki jeszcze nie ma ze mną ale dzisiaj dowiedziałem się że wczoraj wyklul się mój paput, myślę nad imieniem. Będzie to raczej samiec.
Imiona nad którymi myślałem to
*Fred
*Gacuś
*Bolek
*Larry
Może ktoś pomoże mi wybrać i poda jakieś ciekawe imienia dla papugi

Tak naprawdę to cała historia Rudosterki zacznie się za około 6/8 tyg wtedy będę odbierać paputa na razie to tyle, czekam na imiona i pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#2

Post autor: Agata82 » ndz lut 03, 2019 21:28

Superowo, że już jest :) Oby czas szybko leciał :) Gdy ja szukałam imienia dla mojej - miałam na liście : PAKO, STEFAN, MANIEK, EMIL, ELMO, FRANEK i RIKO. Gdyby nie został Ruffim, na drugim miejscu był Franek :)

U Ciebie fajne są wszystkie - tylko ostatnie mnie bardziej kojarzy się z imieniem dla psa lub kota.

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#3

Post autor: Bercicki » ndz lut 03, 2019 21:35

No ja też się cieszę i nie mogę się doczekać zachowaje się jak małe dziecko ktore niemoze się doczekać kiedy dostanie nowa zabawkę, też myślałem nad pako i frankiem. Ale jeśli chodzi o pako to dosyć nie miło to się wymawia i pako nie wiem czemu kojarzy mi się najbardziej z Zako :D Mam dylemat nad Fredem, Frankiem i Gackiem może ktos wybierze najlepsze imię z podanych przezemnieub ktoś dołoży jeszcze jakieś?

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#4

Post autor: Figa » pn lut 04, 2019 10:13

Najlepiej coś łatwego i wpadającego w ucho, może EDI ? pasuje i do samca i samiczki w razie czego :) . Miałam kiedyś nimfę, nazwałam ją Zuzia, po czasie się okazało, że to chłopiec i mówiłam do niego Pan Zuzia :), a druga taka sytuacja, to była z amazonką, nazywała się Kika, okazało się po 15 latach po badaniach DNA, że to chłopak, mówiłam do niego Kikun, Kikuś :)

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#5

Post autor: Bercicki » pn lut 04, 2019 13:21

Edi fajne ale myślę że zostanę przy Fredzie też fajnie wpada w ucho, ale i tak masz jeszcze czas gdyż papuzka będzie dopiero za 2 miesiące

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#6

Post autor: Bercicki » pn lut 04, 2019 17:39

Witam od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem papugi ręcznie karmionej, dużo czytałem o rudosterkach zielonolicych i prawie się na nie zdecydowałem ale dzisiaj hodowca polecił mi Konury ognistobrzuche nic prawie o nich nie wiem nie ma o nich zaduzo w internecie
Doradzi ktoś która papuga będzie lepsza (dodam że papuga będzie ręcznie karmiona)
Interesuje mnie :
*która jest glosnijesza
*która lepiej mówi
*która bardziej przywiązyje się do właściciela
*Która woli być bardziej przytulana
*która chętniej się bawi
*która jest inteligetsza
*ogólnie która nadaje się lepiej na domowego pupila
Będę bardzo wdzięczny jesli ktoś odpowie na moje pytania dobrze by też by gdyby ktoś się pochwalił swoaj Konura ręcznie karmioną. O rudosterkach mam dużą wiedzę ale o konurach ognistobrzuchych nie za duża
Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję i pozdrawiam <buzki> <milosc> <serce>

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#7

Post autor: Agata82 » pn lut 04, 2019 17:57

obie papugi to konury- nie ma wielkich różnic w charakterze i wychowywaniu - podstawowa rzecz- wspominałeś że chcesz przeznaczyć na papugę 500 PLN - konury o których wspominasz z tego co ja się orientowałam ręcznie karmione są od 1200 PLN.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#8

Post autor: Rozalka:) » pn lut 04, 2019 18:01

Głośniejsza na pewno jest konura ognistobrzucha, która lepiej mówi - tego nie wiem. Przepuszczam, że k. ognistobrzucha bo należy do rodzaju Aratinga tak jak konura słoneczna, a te podobno lepiej mówią od rudosterek. Mam doświadczenie jedynie z rudosterką. Czytałam, że bardziej przytulanie od nich lubią jedynie kakadu, więc się tym sugerując niby rudosterki są większymi pieszczotami. Jak już napisałam doświadczenie mam tylko z rudosterką, na temat k. ognistobrzuchej mogę pisać tylko bazując na wiedzy internetowej a że właśnie głównie o niej chcesz informacje, to dużo nie napiszę. Zastanawiam się czy w ogóle mamy aktywne osoby które mają konury rodzaju Aratinga może ktoś się odezwie

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#9

Post autor: Bercicki » pn lut 04, 2019 18:08

Rozalka:) dziękuję za odpowiedź nie wiem nad jakim ptaszkiem się zdecydować k. Ognistobrzuche słyszałem również że są lepszymi mówcami i to jest dla mnie duży plus rudosterki też o nich dużo słyszałem i też są świetne ale dużo co i nich przeczytałem to, to że lubią pokazać pazur, grzya i to dość bolesnie na samym forum natrafiłem się na kilka takich przypadkow i po za forum również więc nie wiem mam nadzieję że ktoś kto ma konure ognistobrzuchą się wypowie
Rozalka:) może pwiesz coś o charakterze swojej
Agata82 dziękuję za odpowiedź ja widziałem w internecie że Konura ognistobrzucha dzika kosztuje około 500 zł a u hodowcy którego chce kupić ptaszka sprzedaje za 800 zł a mi sposci do 600 zł ale ptaszki muszą się czymś różnic... A jaka jest wielkość rudosterki zielonolice?

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#10

Post autor: Agata82 » pn lut 04, 2019 18:19

brzmi podejrzanie... konury to papugi wymagajace rejestracji w urzędzie (rudosterki też) , co za tym idzie potrzebujesz papiery, jaką masz gwarancję co ci ten hodowca chce sprzedać za 600 pln ?? dostaniesz dokumenty wyklucia w niewoli ??masz świadomość, że to może być ptak z woliery, który może nigdy się nie oswoić ?? co nie zdarza się przy rudosterkach... rudosterki nawet jak kupisz z woliery jest ogromna szansa na oswojenie. Jeśli porównujesz ręcznie karmioną rudosterkę, do dzikiej, niewiadomego pochodzenia konury ognistobrzuchej...brzmi to trochę słabo....

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#11

Post autor: Rozalka:) » pn lut 04, 2019 18:29

Bercicki pisze:
pn lut 04, 2019 18:08
Rozalka:) dziękuję za odpowiedź nie wiem nad jakim ptaszkiem się zdecydować k. Ognistobrzuche słyszałem również że są lepszymi mówcami i to jest dla mnie duży plus rudosterki też o nich dużo słyszałem i też są świetne ale dużo co i nich przeczytałem to, to że lubią pokazać pazur, grzya i to dość bolesnie na samym forum natrafiłem się na kilka takich przypadkow i po za forum również więc nie wiem mam nadzieję że ktoś kto ma konure ognistobrzuchą się wypowie

Rozalka:) może pwiesz coś o charakterze swojej
Biorąc pod uwagę, że k. ognistobrzuche są większe, to wątpię by gryzły słabiej od rudosterek. Ewentualnie mogą mieć mniejsze tendencje do szczypania ale tego już niestety nie wiem.
Co mogę napisać o swojej.... Gadać parę słów mówi, często skubie palce, policzki, uszy, lubi ciasne miejsca, wariat z ADHD ;-) a i nie chce zostać sam w pokoju

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#12

Post autor: Bercicki » pn lut 04, 2019 19:11

Agata82 nie wiem bo na internecie głowie spotykam ptaki k ognistobrzuche za 500 zł u wielu hodowców a ten hodowca od którego kupuje chce mi sposcic ale nie będe kupywwc ognistobrzuche tylko rudosterki zielonolice mam o nich duża wiedzę i je chce myślę że swojemu fredowi za połroku kupię koleżankę myślicie że to dobry pomysł?

Nie wiem na jaką papuge się zdecydować gdyz k. Ognistobrzuche urzekły mnie swoim wyglądem jest naprawdę przepiękna i duża ci mnie naprawdę do siebie przyciąga ale za to rudosterki są bardzo słodkie i przypominają mi takie małe łobuzy co za wsze coś psaca ale wystarczy na nie spojrzeć i juz się nie chce karać ale raczej zdecyduje się na rudosterki gdyż mam na ich temat większą widzę i wydaje mi się że mają lepszy charakter no nie wiem ciężki wybór ale dzięki Agata82 i Rozalka:) za pomoc pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#13

Post autor: Rozalka:) » wt lut 05, 2019 15:21

Bercicki pisze:
wt lut 05, 2019 15:11
Rozalka:) pisze:
wt lut 05, 2019 13:17
Ostatnio bardzo dużo jest tutaj pisane o nich, do zakupu szykują się już co najmniej dwie osoby tutaj
Czy chodziło Ci o mnie i agate82? <wysmiewacz>
Tak <haha>

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#14

Post autor: Bercicki » wt lut 05, 2019 17:00

Hahahah ale najpierwdopodobniej będzie to Konura ognistobrzucha ale o tym dam osobny post

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#15

Post autor: Agata82 » wt lut 05, 2019 17:38

Bercicki pisze:
wt lut 05, 2019 17:00
Hahahah ale najpierwdopodobniej będzie to Konura ognistobrzucha ale o tym dam osobny post
pod postem, który widziałam i komentowałam wczoraj z konurą ognistobrzuchą piszesz, że jej nie kupisz - że rudosterkę.... tutaj piszesz, że ognistobrzuchą.... zaczynam mieć odczucie, że robisz sztuczne zamieszanie, zgłupieć można, piszesz co post coś innego... założyłeś nawet temat w galerii Nasza Rudosterka... dziwne to wszystko...

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#16

Post autor: Bercicki » wt lut 05, 2019 21:08

Witam po wyczytaniu większości internetu i rozmowę z wieloma hodowcami mam dylemat czy nie wybrać jednak konury ognistobrzuchej dlaczego?
A internecie jest nie za dużo i k. Ognistobrzuchych Ale wyczytałem że są one bardzo przyjacielskie i chętne do zabawy, bardzo przywiązyją się do właściciela
Po rozmowach z hodowcami.
Jeden z nich odradzil mi konury gdzy są one bardzo halasliwe nawet jeśli są to ptaki ręcznie karmione
Drugi hodowca bardzo mi je polecił mówił że są bardzo przyjacielskie i są takimi naprawdę pupilami
Trzeci hodowca od którego kupuje mówił mi że konury bardziej gna do właściciela ale powiedział mi że konury są trochę glosniejsze ale mi to nie przeszkadza gdyż aktualnie mam 3 nimfy które lubią dawać koncerty miałem również 2 pary falistych ktoe dopiero dawały koncerty a pani mówiła że konury krzyczą wtedy gdy są zamknięte w klatce a właściciele np są w pokoju ale tego można odłuczyć i tak wgl papuzka będzie praktycznie na noc w klatce

Nie wiem jeszcze jakie ptaszka wybiorę mam jeszcze około 6 tyg wiex mam dużo czasu


Może jest tu ktoś kto posiada konury ognistobrzuche jako pupile i powie mi o nich jak one się zachowują?

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#17

Post autor: Bercicki » wt lut 05, 2019 22:14

Agata82 Proszę przeczytaj mój post na ten temat nazywa się on Konura ognistobrzucha zamiast rudosterki? A potem tu napisz wiesz w tym momencie mnie obraziłas ludzkie podglądy się zmieniają i po co mam to robić szum? Przepraszam bardzo ale to było bardzo chamskie ja nie pisze tutaj co myślę na pani teamt a mogę konury ognistobrzuche chodziły mi po głowę przed rudosterkami ale hodowca od którego kupuje papugi już nie pierwszy raz pwiedzial mi że nie będzie ręcznie karmić ale ostatnio się dowiedziałem że jednak tak nie wiesz a oceniasz bardzo nie miłe zachowanie a ja bardzo lubiłem pani odcinki i posty nawet sama Panią a pani do mnie z takim tekstem...

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#18

Post autor: Bercicki » śr lut 06, 2019 02:27

Witam ten post nigdy by nie powstał gdyb nie został oskarżony o np robienia na forum sztucznego zamieszania?
Chodzi o to że przed dłuższy czas dzieliłem się że będę mieć rudosterke zielonolice bardzo, zachwyciły mnie te ptaszki ale już przed rudosterkami po głowie chodzily mi konury ognistobrzuche, słoneczne ale hodowca od którego kupywalem papugi i mam do niego zaufanie powiedział mi że nie będzie ręcznie wykarmiać przez dłuższy czas k. Ognistobrzuchej i k. Słonecznej więc zaczęłam szukać innych papug natchnelem się na rudosterki więc zaczelem o nich zbierać wiedzę już byłem zdecydowany na tą papuge ale ostatnio mój hodowca powiedział że wykluly się k. Ognistobrzuche. I będzie je wykarmiać nie byłem jeszcze pewnien tych ptaszkow którego wybrać rudosterki były świetnymi kandydatami ale k. Ognistobrzuche miałem do nich jakis sentyment nie wiedzialem co to jest być może ich wygląd dlatego zaczolem zbierać informacje na ich temat i po 3 rozmowach z hodowcami 2 doradziło mi konury ognistobrzuche więc jak narazie na nie zdecydowałem ale nie mówię że będą to one napewno to się jeszcze może zmienić tak naprawdę obydwie papugi podobaja mi się prawie tak samo więc najchętniej wziął bym rudosterke i k. Ognistobrzuchą ale papuge będę odbierać za około 8 tyg więc mam jeszcze czas i Naprawdę proszę się dokładnie dopytać a nie podam pojawiają się nie przyjemne tematy na temat osoby z braku dokładnych informacji jeśli mnie rozumiecie to dziękuje i pozdrawiam serdecznie <milosc>

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#19

Post autor: Krysia- » śr lut 06, 2019 06:05

Bercicki pisze:
wt lut 05, 2019 22:14
Agata82 Proszę przeczytaj mój post na ten temat nazywa się on Konura ognistobrzucha zamiast rudosterki? A potem tu napisz wiesz w tym momencie mnie obraziłas ludzkie podglądy się zmieniają i po co mam to robić szum? Przepraszam bardzo ale to było bardzo chamskie ............
No nie, tego już za dużo <nerwus>
Masz prawo do zmiany poglądów ale pisz to w jednym temacie, zwłaszcza gdy chodzi o oba bliskie Ci gatunki.

Odkąd pojawiłeś się w forumowej społeczności, rzeczywiście robisz szum.
Nie dość, że co chwila zakładasz nowe tematy a jeden merytorycznie związany z drugim, przez co naprawdę dużo czasu poświęcam by dla porządku je połączyć, przenieść, itd, to na dodatek piszesz ciągiem - bez znaków interpunkcyjnych. Nie wiadomo kiedy zaczyna się a kiedy kończy zdanie. Trzeba kilka razy post przeczytać by zrozumieć o co chodzi..... Ty się obrażasz na całkowitą rację Agaty 82..... a jaki szacunek masz dla czytających ??
Poza tym - po upływie zaledwie 3 - 5 minut piszesz post pod postem choć masz całe dziesięć minut na edytowanie poprzedniego i dopisanie tego, o czym zapomniałeś napisać w pierwszym.

Twoje tematy : Konura czy rudosterka, Rudosterka czy konura, Wyjaśnienie oraz Nasza rudosterka zostały połączone w jeden temat.

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#20

Post autor: Bercicki » śr lut 06, 2019 12:19

Krysia dopiero teraz zauważyłem że robię szum ale nie sztuczny. Tutaj na tym poście jest większość moich pytań z innych postów tak jakby się połączyły. Jestem tu nowy i nie wiem dokonca jak tu się wszystim posługiwać. Jeśli chodzi o pisanie to pisze często bardzo szybko i nie skupialem się nad tym, ale to już się zmieni. Krysia dziękuję ci za zwrócenie uwagi ale jak już mówiłem jestem tu nowy i nie wiem jak większość rzeczy się tu dzieje. Jeśli stwarzam problem na forum będę starać się miej wstawiać postów.
Krysia dodam jeszcze, że ja nie wiem jakim cudem moje oddzielne posty pojawiły się tutaj nie robiłem tego, a przynajmniej nie świadomie.
Krysia wiem przepraszam znowu robię spam, ale dopiero zrozumiałem o co chodzi. Dobrze moje pytania będę w jednym temacie nie wiedziałem, że oddzielne tematy robią problem. Tak jak już mówiłem jestem tu nowy i nie rozumiem wszystkiego ale ok nie będę robić już masę nowych tematów ale naprawdę nie wiedziałem że to coś złego

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Rudosterek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość