Mowa u rudosterek zielonolicych

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
nikia
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 19:46
Ptaki które hoduję: rudosterki
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Czy umiejętności naśladowcze mają tylko samce, czy nie ma re

#1

Post autor: nikia » pn paź 26, 2015 21:53

Mam króciuteńkie pytanie do osób mających pary rudosterek. Czy umiejętności naśladowcze mają tylko samce czy nie ma reguły?

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Post autor: fotorobart » wt paź 27, 2015 07:34

nie ma reguły... u mnie Wacek uczy się ode mnie i "przekazuje" wiedzę Kasi

Awatar użytkownika
nikia
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 19:46
Ptaki które hoduję: rudosterki
Lokalizacja: Świętokrzyskie

#3

Post autor: nikia » wt paź 27, 2015 11:07

fotorobart dzięki za odpowiedź :-)

Ja mam parę określoną na oko przez hodowcę z 20-letnim stażem w hodowli tych papug, więc nie ma pewności w 100% co do płci. Zastanowiło mnie to, że oba ptaki naśladują cmokanie, nigdzie nie mogłam znaleźć informacji, jak to jest z umiejętnością naśladowczą w zależności do płci tych papug.

U mnie wygląda to tak. Rudosterka zielonolica, samiec, używa tego odgłosu przy śpiewaniu (cmoka, cicho gwiżdże pobodnie jak śpiew nimfy, stara się przy tym coś mówić) natomiast rudosterka czarnogłowa, samica, cmoka przytulając się, gdy chce być głaskana :mrgreen: Dziś starała się przy tym coś powtarzać, ale jeszcze słabo jej to wychodzi.
Są u mnie prawie miesiąc, więc i tak ładnie łapią. Chyba dobrze się u nas w domu czują :]

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#4

Post autor: Bercicki » pn lut 04, 2019 00:59

Witam tu znowu ja na temat rudosterek zielonolicych mam takie pytanie jeśli będę mieć młodego osobnika ręcznie karmionego i będę codziennie uczyć go mówić to około kiedy zacznie mówić?

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#5

Post autor: Agata82 » pn lut 04, 2019 09:28

Tego to nikt nie zgadnie, są takie co mówią szybko, a są takie co wcale lub niewiele.... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Rudosterek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości