Pytanie o wiarygodność hodowców i klatkę

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Don Grigori
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 19, 2020 09:12
Ptaki które hoduję: amadyny

Pytanie o wiarygodność hodowców i klatkę

#1

Post autor: Don Grigori » czw mar 19, 2020 09:45

Witam. Od jakiegoś czasu czytam dużo o papugach, bo chcę sobie sprawić przyjaciela. Moja decyzja nie jest podyktowana słomianym zapałem, ani chęcią posiadania pupila "bo tak kcę". Jestem dorosłym, odpowiedzialnym człowiekiem i zanim przyjmę pod swój dach żywą istotkę, chcę się najpierw przygotować. A więc przeczytałam już chyba całe Google, Wasze forum w 80%, papuzie grupy na FB, obejrzałam YT, Instagram, rozmawiam z różnymi ludźmi. Stwierdziłam, że charakterem najbardziej pasować do mnie będzie rudosterka. Mam wytypowanych kilku hodowców, lecz mało o nich wiem i chcę zapytać tutaj, czy może ktoś ich zna i może potwierdzić ich wiarygodność - chodzi mi o reputację, czy u nich ptaki mają dobre warunki, czy to są dobrzy hodowcy, czy jacyś cwaniacy?

1. Tomasz C. (Częstochowa) prowadzi stronę na FB rudosterki.pl Pyrrhura
2. Ryszard N.(Wilkasy, Suwałki) prowadzi stronę na FB Papugi nasze pupile, mazury ,podlaskie, mazowieckie
3.Grzegorz Sk. (Tychy)

I drugie pytanie - jakiej klatki potrzebuje rudosterka - jedna lub parka oczywiście przy wypuszczaniu jej? Patrzyłam tutaj na tematy klatek dla nich, ale linki są już nieaktywne.
Z uwagi na ochronę danych osobowych nazwiska zostały wykropkowane. Admin

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » czw mar 19, 2020 10:35

To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#3

Post autor: Rozalka:) » czw mar 19, 2020 10:44

Ja w swoim życiu podejmowałam beznadziejne decyzje w tych kwestiach ale na podstawie opinii innych mogę stwierdzić, że skoro patrzysz hodowców z całej Polski to chyba najlepiej będzie u pana Tomasza. O dwóch pozostałych osobach też nieco słyszałam ale niewiele i nie wiem jaka jest opinia o nich. Wczoraj się dowiedziałam, że pan Ryszard jest (/był (nie wiem)) właścicielem papugarni, co by mnie odtrąciło.
Niby sporo osób ma rudosterki w Omega 2 (tak jak ja), ale wiadomo - czym większa tym lepsza
Ps. Obowiązuje rodo - jak tylko zajrzy Krysia to wykropkuje nazwiska (wiem, bo zawsze tak robi ;) )
Nie tyle RODO co ochrona danych osobowych. Chyba, że ktoś wyraził zgodę na publiczne podanie nazwisk i wszelkich namiarów na hodowle jak np tu : viewtopic.php?f=78&t=3276 Admin

Don Grigori
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 19, 2020 09:12
Ptaki które hoduję: amadyny

#4

Post autor: Don Grigori » czw mar 19, 2020 11:13

Z tego, co wiem RODO obowiązuje firmy, ja tylko pytam bo jak inaczej zapytać o tych hodowców? Ktoś mi pisał o Omedze właśnie. Patrzyłam wcześniej na Cezara, ale zdrożał do 1000zł... Dziękuję za link do klatek, szkoda tylko że one nie mają wyciąganej kuwety. Myślałam jeszcze o tej https://www.zooplus.pl/shop/ptaki/klatk ... ECY#604260 ale ktoś mi napisał, że jest kiepskiej jakości. O Panu N. czytałam niepokojące rzeczy w Google. Co do papugarni nie wiem, jak tam jest, bo nie byłam. Czy o tą Omegę chodzi? Jest bardzo ładna :) https://allegro.pl/oferta/woliera-klatk ... gI2efD_BwE

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post autor: Krysia- » czw mar 19, 2020 15:36

Jeśli Cię stać, kup Omegę. Ma i na dole ruszt przez który przelecą i odchody i resztki jedzenia, i wysuwane dno klatki, i otwierane górne drzwiczki. Włożysz między nie drążek tzw rozporowy i ptak/ ki będą miały na czym siedzieć. Mam taką i bardzo ją sobie chwalę. Ja na ruszcie kładę gazety ( można i papier tzw ręcznikowy ) bo łatwiej jest je wymienić niż co kilka dni szorować z odchodów. Dzięki temu nie muszę myć dna klatki bo nic na nie nie leci, resztki jedzenia nie mieszają się z odchodami. Czysta wygoda .
Na dodatek a może przede wszystkim Omega ma poziome druty co bardzo ułatwia ptakom wspinanie się po nich.

Don Grigori
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 19, 2020 09:12
Ptaki które hoduję: amadyny

#6

Post autor: Don Grigori » czw mar 19, 2020 16:42

Chyba ta Omega byłaby najlepsza wersja 2/2. Czy jak dałabym papier na ruszt to nie będzie tak, że ptaszek będzie po tym deptał i wchodził łapkami do swoich kupek? Słyszałam, że Pan Tomasz preferuje rozmowy tylko telefoniczne.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#7

Post autor: Rozalka:) » czw mar 19, 2020 17:36

Zdecydowanie Omega 2/2. Podobno rudosterki uciekają z wersji 2/4. Co do papieru - to zależy od charakteru. Z moją rudosterką to by nie przeszło bo nawet z pod piasku i wiórek wyciąga cały papier i się bawi nim. Ja zrezygnowałam z tej kraty

Don Grigori
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 19, 2020 09:12
Ptaki które hoduję: amadyny

#8

Post autor: Don Grigori » czw mar 19, 2020 18:21

Też kiedyś miałam taką kratę u kanarków w mniejszej klatce, ale uważam że wcale też nie jest taka potrzebna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Rudosterek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość