Przyjaciel dla rudosterki. Czy warto?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Tatiana77
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 12, 2021 22:42
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica

Przyjaciel dla rudosterki. Czy warto?

#1

Post autor: Tatiana77 » pt mar 04, 2022 17:14

Cześć.
Mam rudosterke zielonolica Bonie, ma rok. Od jakiegoś czasu zrobiła się głośna, krzyczy cały czas, wcześniej krzyczala tylko z radości jak nas widziała, a teraz z powodem i bez. Zastanawiam się nad zakupem kolegi/koleżanki dla niej, powstrzymuje mnie pytanie, czy w takim przypadku w domu nie będzie dwa razy głośniej? Ktoś może miał podobne doświadczenie?
Pozdrawiam

marcin19800
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#2

Post autor: marcin19800 » pt mar 11, 2022 20:14

JA bym dokupił drugą papugę, człowiek nigdy nie zastąpi drugiej papugi. "Rudosterka to ptak, który na wolności bytuje zazwyczaj w niewielkich grupach. Liczą one od 5 do 20 osobników, choć w uzasadnionych przypadkach mogą tworzyć większe zbiorowiska. Z tego powodu papug nie można trzymać pojedynczo. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego zwierzęcia, musisz liczyć się z przygarnięciem przynajmniej parki." Źródło: https://zwierzaki.pl/rudosterka

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Post autor: fotorobart » sob mar 12, 2022 13:28

Tatiana77 pisze:
pt mar 04, 2022 17:14
Cześć.
Mam rudosterke zielonolica Bonie, ma rok. Od jakiegoś czasu zrobiła się głośna, krzyczy cały czas, wcześniej krzyczala tylko z radości jak nas widziała, a teraz z powodem i bez. Zastanawiam się nad zakupem kolegi/koleżanki dla niej, powstrzymuje mnie pytanie, czy w takim przypadku w domu nie będzie dwa razy głośniej? Ktoś może miał podobne doświadczenie?
Pozdrawiam
Jak się zaczną kłócić - będzie <rotfl>

Tatiana77
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 12, 2021 22:42
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica

#4

Post autor: Tatiana77 » czw kwie 07, 2022 09:47

Stało się😁 W domu są dwie papugi. Poki co do siebie się przyzwyczają, niestety się kłócą strasznie

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Post autor: fotorobart » czw kwie 07, 2022 18:44

Tatiana77 pisze:
czw kwie 07, 2022 09:47
Stało się😁 W domu są dwie papugi. Poki co do siebie się przyzwyczają, niestety się kłócą strasznie
Muszą ustalić hierarchię ;)
edit. wrzuć foty

EmiAbyss
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 01, 2022 09:44
Ptaki które hoduję: .

#6

Post autor: EmiAbyss » ndz maja 01, 2022 10:17

Kupić warto, tylko musi pani dokupić klatkę dla drugiej, i dobrze to przemyśleć. Ja popełnilam błąd wpuszczając nową do mojej rudosterki Aleksa bo zaczął ją atakować <Glupek2> .. a dokupiłam ją tylko dlatego ze niestety hałas aleksa nie pozwalał na trzymanie go w domu, a naprawdę szkoda mi było go zostawiać samego w kotłowni. Czy będzie głośniej czy ciszej jest trudno ocenić, bo na pierwsze kilka dni nowy paput zwykle jest cichy - oswaja się z nowym otoczeniem, ale chyba najważniejsze jest to czy został ręcznie karmiony czy z przez rodziców w wolierze. Jeśli już pani kupi drugą papugę która zdaniem hodowcy jest „najcichsza z wszystkich” to jest prawdopodobieństwo ze Bonie może nauczyć ją swoich dźwięków <bezradny>

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Post autor: fotorobart » ndz maja 01, 2022 12:02

EmiAbyss pisze:
ndz maja 01, 2022 10:17
Kupić warto, tylko musi pani dokupić klatkę dla drugiej, i dobrze to przemyśleć. Ja popełnilam błąd wpuszczając nową do mojej rudosterki Aleksa bo zaczął ją atakować <Glupek2> .. a dokupiłam ją tylko dlatego ze niestety hałas aleksa nie pozwalał na trzymanie go w domu, a naprawdę szkoda mi było go zostawiać samego w kotłowni. Czy będzie głośniej czy ciszej jest trudno ocenić, bo na pierwsze kilka dni nowy paput zwykle jest cichy - oswaja się z nowym otoczeniem, ale chyba najważniejsze jest to czy został ręcznie karmiony czy z przez rodziców w wolierze. Jeśli już pani kupi drugą papugę która zdaniem hodowcy jest „najcichsza z wszystkich” to jest prawdopodobieństwo ze Bonie może nauczyć ją swoich dźwięków <bezradny>
Aleksa i Rudosterka? <boisie> Dlaczego nie drugą rudosterkę? :shock:

EmiAbyss
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 01, 2022 09:44
Ptaki które hoduję: .

#8

Post autor: EmiAbyss » pn maja 02, 2022 09:28

Chyba żle mnie Pan zrozumiał- moja pierwsza rudosterka nazywała się Aleks 😆

EmiAbyss
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 01, 2022 09:44
Ptaki które hoduję: .

#9

Post autor: EmiAbyss » pn maja 02, 2022 09:28

Chyba żle mnie Pan zrozumiał- moja pierwsza rudosterka nazywała się Aleks 😆

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10

Post autor: fotorobart » pn maja 02, 2022 16:12

EmiAbyss pisze:
pn maja 02, 2022 09:28
Chyba żle mnie Pan zrozumiał- moja pierwsza rudosterka nazywała się Aleks 😆
<rotfl>

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Rudosterek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość