Vogelpark Walsrode

Wycieczki, spotkania i ogrody zoologiczne

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

pysia34

Vogelpark Walsrode

#1

Post autor: pysia34 » pn sie 02, 2010 08:21

Odwiedziłam dzisiaj z córą ptasi park w miejscowości Walsrode koło Hannoweru - ok 400km od Świecka. Bajka!!!! Należę do osób które niełatwo zaskoczyć... a jednak.... Jako architekta krajobrazu zachwycił mnie park krajobrazowy. Moja wyobraźnia widziała rzesze rododendronów azalii i magnolii oraz kamelii kwitnących wiosną (obecnie po kwitnieniu). Teraz zachwycały przepiękne kolorowe kwietniki i mnóstwo roślin tak odległych od naszego.Przepiękne wolemie, paprocie drzewiaste mnóstwo palm i gruntowe fuksje. Jednak ptaki powaliły nas obie na kolana. Piękne woliery różnorodne jedzenie i czystość. Mnogość i bliskość egzotycznych ptaków zachwyca, a bliski kontakt z nimi poprzez pokazy karmienia, wolnych lotów i sztuczek wzbudzają zachwyt. Pomimo tego, że większość gatunków już dobrze znałam sposób ekspozycji wywołał u mnie nielichy zawrót głowy :-)

Jak dorzucę zdjęcie pojmiecie dlaczego...kilka zdjęć na zachętę :-)
http://www.garnek.pl/pysia34/10702787/v ... k-walsrode
http://www.garnek.pl/pysia34/10704004/w ... -bocianami
http://www.garnek.pl/pysia34/10703993/inkaskie-ruiny
http://www.garnek.pl/pysia34/10704022/czerwone-cudaki
http://www.garnek.pl/pysia34/10705073/ara-hiacyntowa
http://www.garnek.pl/pysia34/10705065/wolne-loty
http://www.garnek.pl/pysia34/10705046/wolne-loty
i stronka
http://www.weltvogelpark.de/

Z pewnością nie jest to moja pierwsza i ostatnia wizyta....jestem zachwycona i oczarowana tym miejscem. Wszędzie czysto schludnie, nie ma myszy i nawet ptasie odchody z roślin zmywane są codziennie. Na wyściółce w wolierach codziennie świeży piasek. Cudowne miejsce, to określenie jakie mi przychodzi do głowy najwłaściwsze jeśli chodzi o ten park.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#2

Post autor: JC » pn sie 02, 2010 10:10

Ja miałem okazję zajrzeć na zaplecze w wolierze zajmowanej przez kea. Tam to juz nie było tak czysto :!: i bardziej przypominało mi swojskie warunki :lol: Może dlatego mają ich odchowy :?: Jest część woliery dla zwiedzających z warunkami odpowiadającymi ludziom i jest część woliery z warunkami dla ptaków.

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#3

Post autor: Boguśka » pn sie 02, 2010 12:56

pysia powiedz czy jeden dzień wystarczy na zobaczenie całego parku?ja się wybieram tylko myslałam o dłuższym pobycie.Możesz napisać jaka cena za wejście?
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
Robi
Posty: 76
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 06:03
Ptaki które hoduję: zako ary lorysa gorska
Lokalizacja: Houston
Kontakt:

#4

Post autor: Robi » pn sie 02, 2010 15:21

Bedac zachwycona i oczarowana pobytem Vogelparku na innym forum zaproponowalam wspolna wycieczke z wypozyczonym busikiem.
O dziwo nie bylo zainteresowania a moze teraz ??? jak nie w tym roku to moze w przyszlym? napewno grupowe bilety bylyby tansze a obok parku jest motel wiec nawet mozna byloby zwiedzanie rozlozyc na dwa dni. Ja po jednym dniu mialam niedosyt:(
A pobyt w wolierze "lorkow ,"ktore nie tylko siadaly i skubaly wlosy na glowie(oczywiscie gdy je sie ma na glowie;)to przezycie,ktorego nie mozna zapomniec.
Lidia
Lidia

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#5

Post autor: wojtek » pn sie 02, 2010 15:46

Robi pisze:Bedac zachwycona i oczarowana pobytem Vogelparku na innym forum zaproponowalam wspolna wycieczke z wypozyczonym busikiem.
O dziwo nie bylo zainteresowania a moze teraz ???

To jest myśl Lidio!
Załóż nowy temat, moze znajda się chętni. Sam jestem zainteresowany.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
PawelHH
Posty: 221
Rejestracja: wt mar 02, 2010 10:26
Ptaki które hoduję: różne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Post autor: PawelHH » pn sie 02, 2010 18:27

wojtek pisze:
Robi pisze:Bedac zachwycona i oczarowana pobytem Vogelparku na innym forum zaproponowalam wspolna wycieczke z wypozyczonym busikiem.
O dziwo nie bylo zainteresowania a moze teraz ???

To jest myśl Lidio!
Załóż nowy temat, moze znajda się chętni. Sam jestem zainteresowany.


Świetny pomysł - myślę, że odpowiednio wcześniej ustalając datę, można zebrać trochę osób ;-)

pysia34

#7

Post autor: pysia34 » pn sie 02, 2010 18:59

wejście dorosłej osoby 16 euro dzieci do 17 lat 11 euro , na wejściu ogłoszenie o noclegu 25 euro
Jeden dzień to za mało na obejżenie całości :-)
W ciągu dnia jest kilka pokazów:
o 10 pierwszy pokaz wolnych lotów, o 12 pokaz papuzi w pomieszczeniu, o 14.30 kolejne loty - pokaz taki jak o 10 ale jeden raz to za mało aby mieć dość i zobaczyć wszystko na tym pokazie :-) - chce się jeszcze, o 13 -karmienie małych (kurczaki małe papugi) o 15.30 karmienie pingwinów - niezła jazda pingwiny przychodzą doręki i się je głaska i głaska i głaska :-) o 16.30 karmienie pelikanów - kolejna bajka :-) Ogółem jeden dzień to za mało jak na taką ilość wrażeń :-)
Do tego piękna zieleń więc jak ktoś lubi ogrody to napewno dwa dni to minimum. Nie mam małych dzieci, ale jest super plac zabaw z wielkimi zjeżdżalniami kilkunastometrowej długości każda, piaskownica z koparkami dla chłopaków minikoparki do obsługi -bajer, karuzele i wielki plac zabaw,kolejny to domki na drzewach - drewniane super dla dzieci , do tego kilka restauracji i pokaz woda i dźwięk w wykonaniu wodnych fontann. Piękne kobierce kwietników dywanowych i elegancko utrzymany ogród w który wkomponowano całość parku.
Ja napewno pojadę kolejny raz :-) Namówiłam też znajomych. Ceny w restauracjach znośne, w sklepiku lody i pisie w normalnych sklepach. Obfity obiad ( w zasadzie jak dla mnie porcja na dwie osoby w lepszej restauracji 12E , dwa barki z frytkami itp ceny dużo niższe niż restauracyjne.
Jerzy , nie byłam na zapleczu, ale sama mam szklarnie z roślinami i wiem jak wyglądają w niej rośliny... przy ptakach. Tam widziałam rośliny myte w hali wolnych lotów. Czystość mnie zaskoczyła w odniesieniu do tydzień wcześniej obejżanego zoo w Berlinie. Jerzy w Walsrode nie było myszy i w wolierach w każdej prawie woda, a myszy nie było nawet czuć. Po koszmarze zoo tam byłam dla porównania miło zaskoczona.

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#8

Post autor: essex1 » sob cze 22, 2013 13:19

Niedługo będę jechał z Anglii do Polski samochodem ,a w związku z tym mam pytanko-w którym parku papug warto się zatrzymać na pare godzinek-Vogelpark w niemczech czy może w Holandii w znanym parku papuzim.I jeden i drugi mam po drodze.Może był ktoś tam i ma porównanie. :->
Pozdrawiam. Artur

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#9

Post autor: GoldAngelo » sob cze 22, 2013 13:26

essex1 jak jest okazja to czemu nie w obu? ;-) Najpierw w jednym, a potem jak bedziesz wracał w drugim ;-)
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#10

Post autor: pysia34 » sob cze 22, 2013 14:02

Musiałby mieć ze 3 dni na postój ;) a serio serio to w Vogelparku masz wszystkie ptaki nie tylko papugi. Można karmić z ręki loryski i pingwiny więc chyba wybrała bym Walsrode. Byłam w Bohu ostatnio tylko papugi, w hali pod szkłem niewiele na zewnątrz :( Zdecydowanie Vogelpark większe urozmaicenie większa radość i spory ogród w co wszystko wkomponowano. Ale jak masz 3-czy 4 godziny to nawet się tam nie pchaj bo nic nie zdążysz zobaczyć. Tam trzeba bć cały dzień zeby po łepkach obejrzeć co nieco :(

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#11

Post autor: essex1 » sob cze 22, 2013 14:54

No ok. -thanks.Zatrzymam sie w Vogelpark tak na 5 godz.Mnie to raczej tropikalne ptaki interesujá,pingwinów to w Anglii sié naogládalem,praktycznie w kazdym zoo. ;-) ;-)
Pozdrawiam. Artur

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#12

Post autor: pysia34 » sob cze 22, 2013 16:02

A w każdym zoo mogłeś je karmić z ręki rybami i głaskać? bo ja przyznam że nie :) Egzotyki jest baaaardzo dużo :)

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#13

Post autor: essex1 » pn lip 29, 2013 19:03

Vo
Vogelpark to bardzo fajne miejsce do oglądania ptaków-wszędzie czysto,woliery duże,ale obecnie trochę zarośnięte krzewami szczególnie u tukanów.Bardzo rzuca się w oczy niemiecka samodyscyplina-np.na trawniki nikt nogi nawet nie postawi ,a np.w Anglii to nie ma żadnej kontroli -wszystko przez trawniki,płotki,rabaty...do wsadzania rąk głęboko do klatek.Ten park przypomina hiszpański Loro Park -tam oczywiście więcej egzotyki ,ale naprawdę robi wrażenie.A tak na marginesie to w tym parku dużo starych niemców w krótkich szerokich portkach i sandałach w odróżnieniu do angolii to tam raczej młodzi z dziećmi spacerują po takich parkach.Ogólnie warty polecenia.Kto ma okazję i czas to polecam zoo w Eberswalde-jest parę gatunków papug w tym lęgowa para ar zielonoskrzydłych.Nie daleko od granicy w lasku,bardzo przyjemnie. <fotka>
Pozdrawiam. Artur

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wycieczki, spotkania i ogrody zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość