Identyfikacja papug

Wycieczki, spotkania i ogrody zoologiczne

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
seder
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 04, 2013 22:00
Ptaki które hoduję: Świergoty, Faliste, Nimfy, Zeberki, Kozy, Nierozłączki,Rozelle,Bergi
Lokalizacja: Tarnów

Co to za gatunek

#141

Post autor: seder » śr sie 29, 2018 14:47

Witam. Wie ktoś może co to za gatunek papugi?
Załączniki
FB_IMG_1535545178228.jpg
FB_IMG_1535545145031.jpg

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#142

Post autor: Rozalka:) » śr sie 29, 2018 18:00

Modrolotka czubata

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#143

Post autor: Rozalka:) » czw wrz 26, 2019 22:17

Pewna osoba dostała od rodziców papugę, która była sprzedana jako "yellow headed parrot", czyli dosłownie tłumacząc "żółtogłowa papuga". Ogólnie ta nazwa w angielskim oznacza amazonkę żółtogardłą, ale widać, że to absolutnie nie ten gatunek, jest o wiele za mała, więc pewnie tak o sobie powiedział bo ma żółtą głowę. Problem jest taki, że nikt nie jest w stanie powiedzieć jaki to gatunek. Piszę i daję link do zdjęć za zgodą, pomyślałam, że skoro tutaj widzę większy procent hodowców niż na tamtym forum, to może akurat ktoś coś wie/ma jakieś sugestie?
http://www.parrotforums.com/attachments ... fc970b.jpg

Tutaj jest porównanie wielkości:
http://www.parrotforums.com/attachments ... 6151cf.jpg

Wybrałam dwa najwyraźniejsze zdjęcia, jeśli linki nie działają (a powinny działać) to dam normalnie tutaj w załączniku. Na tym drugim zdjęciu w tle widać ogon, więc na to wychodzi, że ma długi, to te z krótkimi odpadają

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#144

Post autor: Agata82 » pt wrz 27, 2019 08:55

Ja się kompletnie nie znam - ale jak zobaczyłam zdjęcie to jak skrzyżowanie rudosterki opalinowej z konurą słoneczną
- takie skojarzenie. Patrząc na oko bliżej jej do rudosterki.... to jakaś hybryda pewnie :/

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#145

Post autor: Rozalka:) » pt wrz 27, 2019 09:56

Zawsze właśnie istnieje możliwość hybrydy. Biorąc pod uwagę, że rudosterki są większe i jeszcze mają biały pierścień wokół oczu... jeżeli mowa o konurach to szybciej byłaby hybryda dwóch małych gatunków.... tylko czy są tej wielkości? Do tego te różne sprawy z farbowaniem... tego też niewiadome...

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#146

Post autor: Agata82 » pt wrz 27, 2019 11:15

Wiesz co, mnie się wlasie wydaje , że ten pierścień w okół oka jest - tylko tutaj na zdjęciu jest beznadziejne żółtawe światło i otoczka zlewa się z głową. Tak mnie się wydaje, no i ja bym nie patrzyła tak dokładnie na to porównanie wielkości - bo wyraźnie widać że ten dezodorant jest bliżej obiektywu niż papuga. Fajnie byłoby jakby ten ktoś zrobił papusze zdjęcie z świetle dziennym.... ale kształt dzioba i głowy ma bardzo konurowaty :) ciekawe.... wiesz że sama poświęciłam dobrych parę minut na grzebanie w necie ;)

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#147

Post autor: Rozalka:) » pt wrz 27, 2019 13:11

Ta sama osoba ma (albo miał, już nie pamiętam) też nimfę, to stwierdził, że jest dużo mniejsza od tej. Zauważyłam, że już od dziecka mam coś takiego, że ogólnie rozpoznawanie gatunków przychodzi mi łatwo, nawet jak nie znam to na ogół wiem w jakiej grupie gatunków szukać, więc jak mam z tym problem, to na prawdę rzadkość... Mi najbardziej właśnie konurą zalatuje ale skoro jest dużo mniejsza od nimfy... jak zobaczyłam to drugie zdjęcie to z kolei moja pierwsza myśl była stokówka żółtoczelna, ale za dużo ma żółtego na głowie i chyba dziób nie za bardzo pasuje... inna moja sugestia była stadniczka ale znowu dziób nie pasuje a jak przejrzałam wszystkie zdjęcia gatunków to żaden nie ma żółtej głowy, tylko jeden co miał żółte czoło ale nie całą... więc ciężko.. Też grzebałam dobre parę minut...
Co do pierścienia - może i żółty jest ale nie biały, myślę, że na którymś zdjęciu byłoby widać. Przekonałam się nie co że to też zależy jak zdjęcie zrobione, bo na różnych zdjęcia nieco inne papugi mi przypomina

Ankh
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 23, 2019 17:26
Ptaki które hoduję: afrykanka złotoplama (meyera)

#148

Post autor: Ankh » pt wrz 27, 2019 19:50

Jeżeli ta papuga ma krótki ogon, co ciężko stwierdzić po zdjęciach, to stawiałbym na afrykankę żółtogłową.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#149

Post autor: Rozalka:) » pt wrz 27, 2019 20:02

Pod zdjęciami napisałam że na tym drugim w tle widać, że ma długi ogon.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#150

Post autor: Rozalka:) » ndz maja 17, 2020 21:10

Co do ostatniego zdjęcia - Ja to powiem tak: skoro nikt nie umie określić gatunku to oznacza, że jest farbowana. Dzisiaj ktoś na tamtym forum odświeżył ten temat twierdząc, że to farbowana konura :(( Niestety takie rzeczy istnieją... W pewnym momencie miałam właśnie to podejrzenie bo jedynie mi to podobne do wymarłej papugi karolińskiej <wysmiewacz>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wycieczki, spotkania i ogrody zoologiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości