ajmarki po opuszczeniu budki lęgowej

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Remigiusz
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 04, 2007 22:36
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

ajmarki po opuszczeniu budki lęgowej

#1

Post autor: Remigiusz » pn sie 20, 2007 07:18

Witam serdecznie.
Będą zamieszczone zdjęcia ajmarek tuż przed opuszczeniem budki lęgowej oraz jedno pzredstawiające samiczkę ok.7 dni po opuszczeniu budki. W budzie przebywały z moich wyliczeń ok.40 dni +/- dokłanie nie jestem w stanie stwierdzić. Po opuszczeniu są identyczne jak para rodzicielska tzn. mają połysk kolor też intensywny i najwazniejsze wielkość widać że sa ptakami wyrośniętymi. To mnie cieszy, ponieważ kupując parę rodzicielską u hodowcy niemieckiego widziałem młode po usamodzielnieniu o połowę mniejsze od rodziców. Teraz sa na etapie uczenia się pobierania pokarmu. Śmiesznie naśladują rodziców i wszędzie staraja się za nimi podążąć. Jak widzę czwórkę siedzącą na gałązce to miło popatrzeć. Niestety gdy sięgam po aparat aby je uwiecznić zmykają do budy. Nie wszystko da się uwiecznić na zdjęciach. Teraz dążę aby pozostałe pary zagniazdawowały, może się uda?Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 20, 2007 11:42 przez Remigiusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » sob wrz 22, 2007 12:14

Tak przedstawiają się już samodzielne ajmarki. Niestety zdjęcie jest robione telefonem co nie zapewnia oddania całego uroku tych papużek. W najbliższych dniach Remigiusz będzie miał lepsze zdjęcia robione aparatem cyfrowym i dostęp do netu , więc będzie więcej zdjęć i dokładny opis ptaków. Obrazek
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Remigiusz
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 04, 2007 22:36
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

#3

Post autor: Remigiusz » śr wrz 26, 2007 12:51

Przesyłam kilka zdjęć samodzielnych ajmarek. Na zdjęciach widać dwa samczyki, ponieważ jeden z nich jest o jeden rok starszy (czerwona obrączka) nabyty od niemieckiego hodowcy. Mój samczyk niestety nie posiada obrączki, miał założoną. Obrączki pozbawiły go napewno rodzice. Samiczka uchowała sie z obrączką(czarny kolor). Jak widać ptaki są zdrowe, podaję im wszelkie dostępne zieleniny, owoce, ziarno suche oraz skiełkowane.
Obdziobuja korę z gałązek wierzby, brzozy czy czarnego bzu. Na dnie klatki maja do dyspozycji drobny piasek , który sam przywożę ze żwirowni. Para rodzicielska wysiaduje cztery kolejne jaja, ale czy cos z nich sie wylęgnie sam nie wiem? Nie lubie zbyt ingerowac, ponieważ wychodze z takiego założenia,że Ja tych jajek nie wysiedzę i nie wykarmie ewentualnych piskląt. Czas pokaże czy będzie ok?

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#4

Post autor: WOJTEKZ » pt wrz 28, 2007 18:23

Dopiero dziś dotarły do mnie nowe zdjęcia ajmarek , wiec wklejam je w osobnym poście. Więcej osób będzie miało możliwość obejrzeć , wyświetli się jako nowy temat. :lol: :lol: :lol: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#5

Post autor: Boguśka » pt wrz 28, 2007 21:28

Ło matko a co to za wielkoludy Ci się Wojtek wkleiły? :roll: :roll: aż się nie mogą załadować całe zdjęcia.Ale paputki ładniutkie

Awatar użytkownika
finnabair
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 27, 2007 08:50
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna
Lokalizacja: Warszawa

#6

Post autor: finnabair » śr paź 24, 2007 08:24

śliczne :-D

Awatar użytkownika
Pikaska
Posty: 11
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 01:35
Ptaki które hoduję: katarzynki, ajmarki cytrynowe
Lokalizacja: łódzkie/UK
Kontakt:

#7

Post autor: Pikaska » pn mar 23, 2009 23:23

oj a cóż to?
"Kropelka miłości znaczy więcej niż ocean rozumu"

mroz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 19, 2009 11:51
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna
Lokalizacja: Szczecin

#8

Post autor: mroz » pt maja 22, 2009 15:14

Remigiusz, Witaj..powiedz cos wiecej na temat hodowli katarzynek..mam zamiar kupić,..a mało wiadomości na necie...czy sa bardzo wymagajace..czy robia jakies szkody wieksze podczas latania..czy raczej standart,,papuzi..bylbym wdzieczny za szybka odpowiedz,,
mroz

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#9

Post autor: Boguśka » pt maja 22, 2009 22:14

Remigiusz już nie hoduje kasiek :-( Kaśki mało latają.Wiecej się wspindrają i nie robią dużo szkód.Z tego co się już dowiedziałm od tych co je mają -wydają bardzo przyjemne dżwięki i szybko się oswajają.Będzie Ci ciężko je kupić bo mało hodowców je hoduje.Napisz do Pikaski ona ma domową hodowle :mrgreen:
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#10

Post autor: JC » sob maja 23, 2009 08:53


Awatar użytkownika
Pikaska
Posty: 11
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 01:35
Ptaki które hoduję: katarzynki, ajmarki cytrynowe
Lokalizacja: łódzkie/UK
Kontakt:

#11

Post autor: Pikaska » śr sie 19, 2009 15:22

Tak, katarzynki mam cały czas, nawet wykluła mi się jedna w kolorze szaro-grafitowym, szukam teraz parki ajmarek złotoczelnych :) też mi się spodobały!
"Kropelka miłości znaczy więcej niż ocean rozumu"

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#12

Post autor: szkot » śr sie 19, 2009 15:35

No to może dasz nam fotke takiego maluszka co?
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

Awatar użytkownika
Pikaska
Posty: 11
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 01:35
Ptaki które hoduję: katarzynki, ajmarki cytrynowe
Lokalizacja: łódzkie/UK
Kontakt:

#13

Post autor: Pikaska » pn gru 21, 2009 19:15

4 grudnia Grafitka zniosła pierwsze jajko, następne dwa w odstępach 2-dniowych :) Pod koniec tego tygodnia powinny się wykluwać...
Więcej fotek na mojej stronie, bo nie chce przesadzać z sesjami zdjęciowymi moich kasiek :D
Obrazek
"Kropelka miłości znaczy więcej niż ocean rozumu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla Katarzynek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość