Katarzynki poczatek

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Arbitra
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 24, 2017 20:55
Ptaki które hoduję: Katarzynki

Katarzynki poczatek

#1

Post autor: Arbitra » ndz wrz 24, 2017 21:13

Witam
Od 3 dni jestem posiadaczka 2 katarzynek. napewno są bardzo zestresowane ponieważ miały długa drogę do mnie (Zostały przewiezione od hodowcy do sklepu tam gdzie je zamowilam). Są bardzo cichutkie ale nie uciekają na widok domowników. (Podchodzimy do klatki tylko na pewna odległość). Jedna jest bardzo ciekawska wszystko musi sprawdzić druga natomiast jest bardzo spokojna czasami mam wrażenie ze aż taka smutna zaczynam się obawiać czy nie jest może chora. Wiem ze każda papuga ma inny charakter ale czy to normalne zachowanie u niej? (Dodam, ze Pogwizduje ,je normalnie).
Drugie pytanie to po jakim czasie najlepiej zmienić cis w klatce bo wydaje mi się ze złe to wszystko tam zrobiłam przeczytałam ze one lubią bardziej się wspinać jak latać i przeskakiwać u mnie zbytnio takiej możliwości nie maja :-/
Przydałyby mi się tez jakieś rady na początek :-)

Rysiek
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 24, 2013 18:17
Ptaki które hoduję: Kanarek harceński Amadyna diamentowa Amadyna wspaniała Piona niebieskoglowa

#2

Post autor: Rysiek » śr wrz 27, 2017 09:26

Witaj, miałem "stado" katarzynek.Charakter może sprawiać , że jest spokojna. Zdecydowanie klatka powinna być tak urządzona żeby mogły "łazić".Zmień to od razu. Nie wiem czy teraz jest , ale było forum o katarzynkach prowadzone przez Monikę tu jest jako Pikaska - to naprawdę ekspert jeśli chodzi o ajmarki w Polsce - poszukaj. Na fb też poczytaj. To bardzo mile i sympatyczne papużki. Na konkretne pytania odpowiem chętnie. Miałem, rozmnażałem trochę o nich wiem.

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#3

Post autor: Boguśka » ndz paź 01, 2017 12:29

Ja je uwielbiam-mieszkają u mnie na zabudowanym balkonie i po sezonie "kwiatowym"często je wypuszczam.Musisz im zapewnić możliwość ścierania pazurów ale u mnie mimo to jest problem i co jakiś czas sama im obcinam końcówki.Kiedy ze sobą "gadają"to mogę ich słuchać bez końca .....lubią owoce ,warzywa ,jajko ,kiełki więc o jedzenie nie musisz się martwić Pozdrawiam
Obrazek
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
Arbitra
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 24, 2017 20:55
Ptaki które hoduję: Katarzynki

#4

Post autor: Arbitra » pt paź 06, 2017 19:57

Dzięki za odpowiedzi już się trochę zadomowiły i zaczynaja szaleć :-) niestety z warzyw i owoców jedzą tylko jabłko na resztę nawet nie spojrzą :-/ widziałam w sklepie suszona mieszankę ziołowa czy to tez mogę im serwować? Jutro to kupię i wstawię zdjęcie

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Post autor: fotorobart » sob paź 07, 2017 07:19

możesz je nauczyć.... jedz owoce i warzywa, przy paputach, mlaskaj głośno..... zobaczysz, w końcu zainteresują się i spróbują ;)

Awatar użytkownika
Arbitra
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 24, 2017 20:55
Ptaki które hoduję: Katarzynki

#6

Post autor: Arbitra » sob paź 07, 2017 21:11

https://www.e-pazur.com/p5120,vitakraft ... w-10g.html

To jest właśnie to co kupiłam znacie to? Jedzą to wasze papugi?

Rysiek
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 24, 2013 18:17
Ptaki które hoduję: Kanarek harceński Amadyna diamentowa Amadyna wspaniała Piona niebieskoglowa

#7

Post autor: Rysiek » pn paź 09, 2017 08:13

Dawaj najlepiej świeżą zieleninę, trzeba być upartym, a się przyzwyczają . Kiełki z różnych nasion polecam. Przy nauce jedzenia zielonego trzeba być konsekwentnym. One jak większość papug do "nowości" podchodzą ostrożnie. Ja nigdy suszonych i przetworzonych rzeczy nie dawałem.

Awatar użytkownika
Arbitra
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 24, 2017 20:55
Ptaki które hoduję: Katarzynki

#8

Post autor: Arbitra » pn paź 09, 2017 20:49

Codziennie im podaje i w miseczce i wieszane warzywa i owoce do tych wieszanych jakoś bardziej podchodzą do tych w miseczce nie, już tez zaczęłam przy nich jeść :-p. No cóż chyba potrzebują czasu będę dalej próbować :-) dziękuje wam bardzo za rady :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące Katarzynek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość