Piona niebieskogłowa

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Esti7
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 13:01
Ptaki które hoduję: Piona niebieskogłowa
Lokalizacja: Zabrze

Piona niebieskogłowa

#1

Post autor: Esti7 » pn kwie 16, 2012 14:48

Witam użytkowników tego forum,

Zastanawiamy się z mężem nad kupnem papugi, myślimy o pionie niebieskogłowej. Zależy nam na papudze, która będzie niezbyt hałaśliwa, ponieważ mieszkamy w kamienicy, oraz aby umiała zająć się sobą kiedy nas nie będzie w domu.

Czy piona niebieskogłowa będzie dobrym wyborem?
Czy rzeczywiście jest to papuga spokojna, cicha i czy będzie przyjazna dla nas obojga? (czy nie wybierze sobie jednego z nas na "partnera"?).
Zależy mi też na informacjach na temat żywienia pion, ponieważ słyszałam że mają tendencję do otłuszcznia się. Oraz na temat oswajania, ze względu na ich delikatny charakter.

W sieci jest bardzo mało informacji na temat tych papug, wobec tego bardzo prosiłabym o wypowiedzi osoby, które mają doświadczenie z tymi ptakami.
Prosilabym też o polecenie zaufanych hodowców od których można zakupić ową papużkę.
Ewentualnie czy moglibyście polecić jakiś inny gatunek, kóry odpowiadałby naszym warunkom.

Pozdrawiam,
z niecierpliwością czekam na odpowiedzi. ;-)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post autor: Krysia- » pn kwie 16, 2012 18:46

Tu masz namiar na hodowcę polecanego przez forum http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic ... sc&start=0
Nick - Zatra a min. piony niebieskogłowe hoduje. Podjedź, zobaczysz, popytasz i na pewno udzieli wyczerpujących informacji.

arama
Posty: 19
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 19:30
Ptaki które hoduję: Ararauny
Lokalizacja: Mielno

#3

Post autor: arama » pn kwie 16, 2012 19:54

Także polecam Zatrę :) Natomiast o pionach pojęcia nie mam.

http://www.garnek.pl/zatra/17118122/mlo ... ieskoglowe
Pzdr.

Awatar użytkownika
zby60
Posty: 179
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 14:34
Ptaki które hoduję: kiedyś hodowałem nimfy
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#4

Post autor: zby60 » wt kwie 17, 2012 06:06

Stosunkowo cichą papugą i na dodatek łatwo dostępną jest nimfa. Para nimf potrafi się sama zająć sobą kiedy nie będzie was w domu.

Esti7
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 13:01
Ptaki które hoduję: Piona niebieskogłowa
Lokalizacja: Zabrze

#5

Post autor: Esti7 » wt kwie 17, 2012 12:13

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi!

Namiary na hodowcę to napawde dla mnie dużo, będziemy dzwonić w najbliższych dniach do pana Ryszarda i mam nadzieję że odwiedzimy jego hodowlę :)

zby60 - nimfy są naprawdę kochane i uwielbiam je! ale mieszkając z rodzicami miałam już dwie nimfy i po prostu chciałabym teraz jakąś inną papużkę :)

Z tego ca zauwazyłam Zatra ma juz swoją stronę internetową i znalazłam na niej krótki aczykolwiek treściwy artykuł na temat pion, jeżeli ktoś chciałby się czegoś dowiedzieć na ich temat to daje linka: http://www.swiatpapug.pl/nasze-papugi/p ... eskoglowa/

Pozdrawiam!

Markus85
Posty: 29
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 15:57
Ptaki które hoduję: Rudosterki, Katarzynki
Lokalizacja: Nędza
Kontakt:

#6

Post autor: Markus85 » pt kwie 20, 2012 20:07

Witam niewiele mogę powiedzieć na temat pion ale jako domowy pupil sprawdzają się też rudosterki!

offcah
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 26, 2012 14:01
Ptaki które hoduję: narazie nic
Lokalizacja: Rybnik

#7

Post autor: offcah » pn sie 27, 2012 12:50

Esti7 pisze:Namiary na hodowcę to napawde dla mnie dużo, będziemy dzwonić w najbliższych dniach do pana Ryszarda i mam nadzieję że odwiedzimy jego hodowlę :)


i jak? kupiliścię tę pione? jak wrażenia. Ja tez szukam dla siebie jakiegoś ptaszka i również wybrałam ten gatunek

Esti7
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 13:01
Ptaki które hoduję: Piona niebieskogłowa
Lokalizacja: Zabrze

#8

Post autor: Esti7 » wt sie 28, 2012 12:00

Witaj offcah,

Kontaktujemy się z panem Ryszardem (nick Zatra) od bodajże maja, musieliśmy czkać na lęgi i jak dobrze pójdzie papużka trafi do nas pod koniec września :) wtedy zamieszczę zdjęcia pupila.
Polecam skontaktować się z panem Ryszardem, bardzo miły człowiek z dużym doświadczeniem, wszystko nam bez problemu wytłumaczył, możesz się zapytać czy będzie miał do sprzedania jeszcze pionę i wypytać o interesujące Cię informacje, polecam tego hodowcę :)

Powodzenia przy wyborze pupila ;-)

offcah
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 26, 2012 14:01
Ptaki które hoduję: narazie nic
Lokalizacja: Rybnik

#9

Post autor: offcah » wt sie 28, 2012 13:58

Mam zarezerwowanego ptaszka od niecałego tygodnia:) Pan Ryszard mówił mi że ktos ma tez jakiegos pisklaka zarezerwowanego od wiosny już więc to chyba wy:) ja jeszcze przed podjechaniem konkretnie po ptaszka chciałam tam jechac żeby pogadac osobiście i wypisać rzeczy, których ptak bedzie potzrebował i zobaczyc rodziców

Natalia88
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 09, 2012 18:40
Ptaki które hoduję: nie mam ptaków
Lokalizacja: Poznań

#10

Post autor: Natalia88 » pn lis 12, 2012 12:44

Witam
Czy młode piony z ww hodowli trafiły już do was? Jakie wrażenia? Czy ptaki są rzeczywiście ciche, acz wesołe?
Co z ich umiejętnościami powtarzania? Znalazłam w dwóch różnych miejscach dwie sprzeczne informacje - w jednym że papugi te w ogóle nie mówią naszych ludzkich słów, a jedynie gwizdają i skrzeczą, a w drugim że potrafią mówić i to nawet dużo, ale jest to zależne od danego osobnika. Czy moglibyście coś na ten temat powiedzieć?
Fotki maluchów też mile widziane, pochwalcie się! :-)
Zapraszam na nasz kanał YT:
http://www.youtube.com/user/TheOriBC/vi ... rid&view=0
Poświęcony mojemu kochanemu psiakowi Oriemu! :-)

Esti7
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 13:01
Ptaki które hoduję: Piona niebieskogłowa
Lokalizacja: Zabrze

#11

Post autor: Esti7 » pt lis 16, 2012 17:16

Tak piona trafiła do nas, odebraliśmy papugę jako ostatni w połowie października.

Mamy samca, papużka jest oswojona, praktycznie już pierwszego dnia dawała się pogłaskać, wchodzi na rękę, siedzi na ramieniu, wieczorem kiedy Rico (bo tak się nazywa) jest śpiący, to sam wchodzi do klatki,nie ma z nim żadnego problemu.

Nakupiliśmy mu mnóstwo różnych zabawek a okazuje się że najlepszymi zabawkami są dla niego: długopis, korek z butelki, papier który może pogryźć :-), ogólnie lubi się bawić, jest wesoły, lgnie do kontaktu z nami i mamy dużo radochy z obserwowania co czasami potrafi wyczyniać :-D .

Rzeczywiście jest to dosyć cicha papuga, kiedy nic się nie dzieje to raczej w ogóle jest cicho, kiedy natomiast atmosfera się trochę ożywia np. włączy się muzykę, rozmawia się, przyjdą goście itp. to wtedy też zaczyna się odzywać :-D nie są to dźwięki głośne, sa przyjemne dla ucha. No chyba że włączy się odkurzacz, to wtedy próbuje go przekrzyczeć :mrgreen:

Co do gadania, to trudno mi cokolwiek powiedzieć bo papużka ma około cztery miesiące a z nami jest dopiero miesiąc, więc napewno nic nie gada. Wydaje mi się, że wybitnymi mówcami nie są i napewno zależy to od predyspozycji danego osobnika, aczykolwiek widziałam filmiki na youtube, gdzie potrafią powtórzyć jakieś słówka, jeżeli youtube można uznać za rzetelne źródło informacji :-P

To chyba narazie tyle, jeżeli byłyby jeszcze jakieś pytania to chętnie spróbuję na nie odpowiedzieć ;-)

Natalia88
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 09, 2012 18:40
Ptaki które hoduję: nie mam ptaków
Lokalizacja: Poznań

#12

Post autor: Natalia88 » pt lis 30, 2012 08:49

Hej!
Przepraszam za opóźnioną odpowiedź ale dopiero dziś udało mi się ponownie odszukać ten temat!
To bardzo obiecujące co piszesz o swoim Rico :-). Jeśli masz jakieś obserwacje lub fajne zdjęcia to wrzucaj. Myślę że każdy kto jest zainteresowany tym gatunkiem z wielkim zainteresowaniem przeczyta twoje przemyślenia i doświadczenia na temat mieszkania z pioną, a zdjęcia tym bardziej wszystkich zaciekawią :-). Ja także zastanawiałam się nad tym gatunkiem w roli domowego pupilka, ale znalazłam niestety bardzo mało informacji. Dlatego chętnie poczytam co masz do powiedzienia :-).
Zapraszam na nasz kanał YT:
http://www.youtube.com/user/TheOriBC/vi ... rid&view=0
Poświęcony mojemu kochanemu psiakowi Oriemu! :-)

Esti7
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 13:01
Ptaki które hoduję: Piona niebieskogłowa
Lokalizacja: Zabrze

#13

Post autor: Esti7 » ndz gru 16, 2012 16:04

Oto nasz Rico:

Obrazek
link
Byłoby super gdyby osoby, które także odebrały piony, wypowiedziały się w tym temacie o swoich pupilach, ewentualnie zamieścili ich zdjęcia, moglibyśmy wtedy zgromadzić jakąś wiedzę na temat tych ptaków :)

blanol
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 29, 2013 15:48
Ptaki które hoduję: niedługo piona niebieskogłowa

#14

Post autor: blanol » czw sie 29, 2013 15:52

Witam, jestem tu nowa i właśnie czekam na swoją pionę...
Mam nadzieję, że spotkam tu właścicieli tych papużek i może dowiem się od nich czegoś więcej...

SirBadys
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 22, 2014 13:12
Ptaki które hoduję: Zadne

#15

Post autor: SirBadys » ndz cze 22, 2014 13:33

Witam Ja Chciał bym sobie sprawić takiego przyjaciela lecz w internecie nie ma o nich informacji.
Gdyby ktoś był na tyle miły i podał by jakiś numer telefonu i adres hodowcy oraz trochę informacji o tych pięknych papugach to był bym wdzięczny.


Mój nr gg to 48237047

zatra
Posty: 136
Rejestracja: pt maja 16, 2008 22:27
Ptaki które hoduję: papugi, drobna egzotyka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#16

Post autor: zatra » ndz cze 22, 2014 21:41

Uwagi o pionach zamieściłem na mojej stronie http://www.swiatpapug.pl/nasze-papugi/p ... eskoglowa/ jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania to pisz. Na stronie nie ma jeszcze informacji ale w tym tygodniu powinny się kluć młode.
http://www.swiatpapug.pl

Pozdrawiam
Rysiek

SirBadys
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 22, 2014 13:12
Ptaki które hoduję: Zadne

#17

Post autor: SirBadys » pn cze 23, 2014 18:33

Chciał bym się dowiedzieć jaka jest cena tej pięknej papugia. Dodam że nie jestem zbyt bogaty ale są wakacje więc coś się uda zarobić lecz i tak prosił bym o jak najniższą kwote.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#18

Post autor: apol » pn cze 23, 2014 19:33

SirBadys, najniższa cena nie oznacza czasem najlepszej jakości ptaka . Jeśli chcesz kupić dobrą papugę to nie patrzysz na cenę tylko na jakość upierzenia , na to czy jest zdrowe czym było karmione itd itd. rozumiem że czasem nie ma się wystarczającej ilości kasy , ale wystarczy poczekać troche dłużej i nazbierać odpowiednią ilość kasy , a byle czego ( złe upierzenie , chora itd ) za małe pieniądze nie warto kupić .
Pozdrawiam

SirBadys
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 22, 2014 13:12
Ptaki które hoduję: Zadne

#19

Post autor: SirBadys » pn cze 23, 2014 19:49

No spoko czytałem ze po 1200 zł mozna kupic ale nie wiem wiec pytam. Jak był by jakis miły hodowca to mógł by troche obnizyc cene. Sam z doświadczenia wiem ze lepiej wydac wiecej niz kupic byle co lecz cena tez jest wazna. Ja chce przyjaciela na długie lata albo nawet do konca zycia. Jesli wgl uda mi sie uzbierac pieniadze

Przemo90
Posty: 52
Rejestracja: wt cze 04, 2019 10:15
Ptaki które hoduję: Piona niebieskogłowa

#20

Post autor: Przemo90 » wt cze 04, 2019 10:29

Witam, jestem nowy na forum. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem papugi. Mieszkam sam, lecz często odwiedzają mnie dzieci- najmłodsze 3 latka, najstarsze 15. Pracuje zazwyczaj na rano, więc w domu nie ma mnie między 5 a 15. Poczytałem troszkę i wybór padł właśnie na pione niebieskogłową. Jednak mam kilka pytań.
1) Czy nie będzie problemu z tym gatunkiem przy dzieciach?
2) Z racji godzin pracy papuga przez pół dnia byłaby sama. Kupić jednego osobnika, czy lepiej parkę?
3) Jaka klatka (wymiary) dla jednego osobnika lub parki?
4) Czy zna ktoś jakąś stronę internetową, gdzie można zamówić klatki? (na olx i allegro jest tego mnóstwo jednak z owalnymi zakonczeniami, a czytałem że klatka powinna być prostokątna)
Z góry dziękuję za wszystkie porady i pozdrawiam 😊

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość