Kupno 5 letniej piony - prosze o radę.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Pan_Żabka
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 00:14
Ptaki które hoduję: Piona

Kupno 5 letniej piony - prosze o radę.

#1

Post autor: Pan_Żabka » pt mar 26, 2021 19:47

Witam, szukam Piony i trafiłem na oferte sprzedazy 5 letniego samca. Wygląda na zdjęciach na zdrowego, jest oswojony, widziałem filmiki jak siedzina ramieniu i pozwala się drapać. Ponoć jest trochę terytorialny i nie lubi jak mu się łapy do klatki wkłada i potrafi wtedy udziobać, ale jak jest poza klatka jest łagodny. Miał 3 właścicieli... ja byłbym czwarty - czy to nie jest za dużo? Czy taka papuga jeszcze się ze mną zżyje i przywyczai? Czy to raczej ja będe sie musiał przyzwyczaić do jego obyczajów?

Kuba & Papugi
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 16, 2020 14:12
Ptaki które hoduję: Rozelle Białolice Łąkówki Liliowe,Papużki Faliste,Nimfy, Świergotki

#2

Post autor: Kuba & Papugi » ndz mar 28, 2021 16:20

Przyzwyczai się, po czasie, będzie trzeba stworzyć mu jak najbardziej podobne warunki do poprzedniego domu i powinoo być OK. Powodzenia

Pan_Żabka
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 00:14
Ptaki które hoduję: Piona

#3

Post autor: Pan_Żabka » ndz mar 28, 2021 17:52

Dzięki, własnie go przywiozłem, nie wygląda na zbytnio zestresowanego, z transportówki zaraz po otworzeniu poleciał do klatki (pomimo, że nowa dla niego - jego stara klatka była kiepska) przekąsił trochę mieszanki ziaren, pozgrzytał dziobem na relaks i teraz poszedł na drzemkę. Kedy podszedłem do niego, to na chwile spojrzał, ale zaraz po tym złożył główkę na skrzydło i zamknął oczy podczas gdy do niego mówiłem... jak dla mnie czuje się bezpiecznie, bo chyba nie zaknąłby oczu gdyby czuł zagrożenie :-)

Marek11
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 22, 2020 17:03
Ptaki które hoduję: Papugi

#4

Post autor: Marek11 » sob lis 06, 2021 13:44

Piona niebieskoglowa.
Mam możliwość kupić stara parę, 12 lat.
Wychowana w wolierze,u mnie trafi tez do woliery. Liczę chodź na jeden sezon legowy. Może wypowie się ktoś doświadczony?
Mam jeszcze dwie pary nimf, mogą być razem z pioną?

Awatar użytkownika
Balkur55
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 19, 2023 11:15
Ptaki które hoduję: Gołębie mojego dziadka
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#5

Post autor: Balkur55 » wt gru 19, 2023 11:23

Ja również mam możliwość zakupu i zastanawiam się czy warto?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość